voznja po mokrem

Vse o modelih v merilu 1:18

Moderatorji: jannyy, mihah

Odgovori
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

voznja po mokrem

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Zanima me ali se kaj vozite po mokrem,ter kako to upliva na buggija (lezaji in podobno) Ali kaj podmazujete po ciscenju z wd40 plasticne zglobe????
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: voznja po mokrem

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Ko razstavim in očistim avto ga prešpricam s silikon sprejom, odbija vodo, svinjarijo in preprečuje rjo. Pozor, na silikon sprej slao prime lepilni trak!
Ležaji nebodo ravno srečni in lahko zarjavijo. Podmaži jih raje z crown sprejem ali oljem za fino mehaniko. WD-40 odsvetujem.

Vzami v zakup, da lahko elektronika odpove, meni je najprej servo zabilo v skrajno lego, ko se je posušil je spet delal normalno. Kasneje pa je odpovedal še regler, čeprav je bil zalit v tekočo gumo.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: voznja po mokrem

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Kemenb napisal/-a:Ko razstavim in očistim avto ga prešpricam s silikon sprejom, odbija vodo, svinjarijo in preprečuje rjo. Pozor, na silikon sprej slao prime lepilni trak!
Ležaji nebodo ravno srečni in lahko zarjavijo. Podmaži jih raje z crown sprejem ali oljem za fino mehaniko. WD-40 odsvetujem.

Vzami v zakup, da lahko elektronika odpove, meni je najprej servo zabilo v skrajno lego, ko se je posušil je spet delal normalno. Kasneje pa je odpovedal še regler, čeprav je bil zalit v tekočo gumo.
Tudi meni je na prejsnem se pokadilo iz serva za volan samo ne vem ali zaradi vode trgovec je rekel da ni zaradi vode,ker baje ce pride voda not se zgodi tocno to kot se je tebi.
Namesto wdja bolje crown samo ali ni agresiven do plastike? Do gume vem da je ker mi je pri avtu masete napihnilo,ki so iz gume.
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: voznja po mokrem

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Glede servota je odvisno kam pride voda, meni je voda zalila potenciometer, zato servo ni dobil pravilne pozicije in ga je zabilo. Ko se je posušil je spet delal. Če ti pa zalije tiskano vezje pa rata šmelc in je konec veselja.

Ni treba celega avta utopit v olju, WDju.... Če te že skrbi za ležaje jih snami ven in namoči v olju za fino mehaniko ali namenskem olju za ležaje. Če nimaš ravno keramičnih ležajev, se zanje nebi pretirano sekiral, na ebayu so po 10-20$ komplet za celoten avto. Zglobe plastika-kovina ne podmazuj, ker se bo na olje prijel prah ki bo brusil plastiko.
Če nisi siguren kaj se bo zgodilo s plastiko ali gumo ko jo namažeš z oljem vzami en rezervni kos in poizkusi ga namočiti v olje ali sprej za kakšen dan.
Po vožnji nasloni avto tako, da se čimveč vide steče vn iz avta. Ko sem vozil po snegu sem po vožnji avto spihal in ga dal zravem peči na cunjo. Avto je bil obrnjen na glavo brez školjke. Gume so šle za peč, da so se prej posušile.

Glede crown spreja in gume nimam izkušenj... Mešanica olja za menjalnik in bencina razjeda Rellay gume in liquid dip gumo.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
GKLURMAN
Tekmovalec
Prispevkov: 253
Pridružen: 20 Mar 2013, 19:51
Kraj: Polhov Gradec

Re: voznja po mokrem

Odgovor Napisal/-a GKLURMAN »

Na prejsnem mi je en lezaj ko sem hotel odstraniti umazanijo z kompresorjem iz lezaja zabilo lezaj in se ni vec vrtel.sedaj se izogibam direktnemu pihanju v lezaj! Cistim ga pa z sprico v katero nalijem vodo in spricam po podvozju ter spiham nato dam avto k peci da se osusi.Sedaj ko imam novga mi ga je pa kar skoda zapelat v sedajsno blato in makadam kateri ti podvozje cisto spraska.Ampak nebom dolgo zdrzal!!!!! :)
Odgovori

Vrni se na 1:18 Cestni/Truck/Buggy