1:18 off-road

Vse o modelih v merilu 1:18

Moderatorji: jannyy, mihah

Odgovori
začetnik123
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 21 Jul 2011, 15:09

1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a začetnik123 »

pozdravljeni,zanimam se za offroad 1:18 modele.Zdaj pa me zanima naslednje:
kaj je boljše?elektro ali nitro?kakšne je poraba pri nitro avtkih?kateri proizvajalec je boljši in se da dobiti rezervne dele za njega v sloveniji? če ga kdo prodaja naj me kontaktira.

hvala za odgovore in lp.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a tintek »

Če iščeš kaj za off road, ti bolj priporočam da uzameš 1:16 kaj v stilu traxxas e revo, delov je ogromno na vsakem koraku za traxxas modele, je pa 1:16 precej večji od 1:18 kar pomeni da boš lahko malo peljal tudi po travi in pesku ker z 1:18 si tega ne boš moral dosti privoščiti.

Če nimaš izkušenj se raje oklepaj elektro modelov saj so veliko manj zahtevni, z njimi ni toliko nastavljanja ter vzdrževanja kot z nitro modeli, 1:18 je sploh zelo majhen model za nitro.

Če iščeš 1:18 vzemi kakšnega x raya saj imaš dele zanj v slo vendar so dražji kot traxxas
če pa iščeš 1:16 vzemi traxxas ali pa hobby king ima tudi nekaj modelov vendar prej se pozanimaj katere dele rabiš da jih naročiš že v naprej.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: 1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Sam sem imel enega traxxas 1/16 slasha in probal koleovega e-revo vxl-a in lahko rečm da traxxas karljuje v 1/16 razredu... Vozne lastnosti so odlične :wink:
dreja
Razpravljalec
Prispevkov: 172
Pridružen: 02 Feb 2007, 14:24
Kraj: Solkan

Re: 1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a dreja »

Jaz imam ze par let Maverick Atom XB 1/18.
Z njim sem zadovoljen, za moje potrebe je dovolj vzdrzljiv, problemov nimam.
Kot pa so ze ostali omenili, je pa pri njem (in verjetno tudi pri ostalih podobnih 1/18) najvecji problem razdalja od tal. Jaz sem z njim lahko vozil le po gladki offroad pisti, po drobnem pesku ali po trdem snegu. Na vseh ostalih bolj grobih podlagah kmalu nasede - majhna oddaljenost od tal.

Tako da tudi sam gledam v smeri Traxxas 1/16, zelo zanimiv mi je 1/16 Summit VXL.
LP Andrej

Euromodel Mini Ellipse
Elipsa 2.85m by Anton Percic
MPX Fox (motoriziran)
Omei 2000 EP
Robbe Arcus
Blade MCX2
Blade MSR X
Maverick Atom XB 1/18
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: 1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a megane »

Summita morš skoraj obvezno malo spustit. Zadost je plastična vezica spredaj in zadaj (how-to najdeš na youtube).
Če ga ne znižaš, se prevrača kot za stavo.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: 1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Glede kosou, je tako, da se doskrat zgodi, da so cenejši kosi + poštnina iz Kitajske ali Amerike kot pa iz Slovenske trgovine (brez poštnine ali bencina/avtobusa do trgovine).
Na tvojem mestu bi si izbral model, ki se mi najbolj dopade, kose pa noročeval iz tujine.

1:18 ni ravno za sneg, zelo hitro se ukoplje, še posebej z močnejšim motorjem. Kakšen truggy/stadium truck ali pa moster sta malo boljša ker sta višja imata večje gume.
S 6x6 pa ni več problema :wink: :lol:

Kot so že moji predhodniki svetvali, raje elektro.
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: 1:18 off-road

Odgovor Napisal/-a zan13 »

megane napisal/-a:Summita morš skoraj obvezno malo spustit. Zadost je plastična vezica spredaj in zadaj (how-to najdeš na youtube).
Če ga ne znižaš, se prevrača kot za stavo.
Isti problem sem imel tudi pri malemu e-revotu...
Problem lahko rešiš z 70wt ali gostejšim oljem v amortizerjih ali zamenjaš tiste rdeče palčke (ta krajše) za slashove.
To sem naredil in avto ima veliko boljši oprijem kot prej ko je bil skoraj nemogoč za obvlatati..

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Odgovori

Vrni se na 1:18 Cestni/Truck/Buggy