komanda vprašanje

Vse o modelih v merilu 1:18

Moderatorji: jannyy, mihah

Odgovori
RHCP
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Jan 2008, 19:37
Kraj: 1290 Grosuplje

komanda vprašanje

Odgovor Napisal/-a RHCP »

Pozdravljeni! Tole vprašanje mi je postavil prijatelj, ki si kupuje nitro rc avto, pa sam ne vem odgovora. Kupiti si namerava offroad buggy al pa truggy, pa se sprašuje, ali je boljša pištolna ali klasična komanda. Kakšne so prednosti/slabosti? Kdo ve?
lp luka
Uporabniški avatar
andrejgr
Tekmovalec
Prispevkov: 288
Pridružen: 22 Nov 2003, 14:09
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a andrejgr »

Za vsakega je tista komanda najboljša, s katero zna upravljat svoj model. Najbolje je, da sam proba kako se pelje z eno in kako z drugo! Jaz osebno avtomobila na palčke ne znam peljati. Zato uporabljam pištolo!! So pa svetovni in evtopski prvaki, kateri uporabljajo palčke;) zdaj pa vedi kaj je najboljše. Jaz priporočam pištolo!!!!
LP, Andrej
Uporabniški avatar
damir1899
Razpravljalec
Prispevkov: 83
Pridružen: 21 Dec 2009, 17:26
Kraj: Odranci

Odgovor Napisal/-a damir1899 »

Strinjam se s tem, kar je napisal andrejgr. Tudi sam sem na začetku vozil na palčke in sem hitro ugotovil, da je s pištolo veliko lažje... Priporočam pištolo.
BlaZy10
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 06 Okt 2009, 15:09
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a BlaZy10 »

Pištola :wink:
RHCP
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 13 Jan 2008, 19:37
Kraj: 1290 Grosuplje

Odgovor Napisal/-a RHCP »

ja, najbrž je res boljša pištola, da lahko hitreje dodajaš/odvzemaš plin. Hvala za odgovore!
lp luka
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Kot so zapisali moji predhodniki. Večina za vodenje modelov športnih čolnov in vozil uporablja komando volanskega tipa, nekateri pa prisegajo na uporabo ročičnih komand in gre pretežno za stvar priučenosti in navajenosti uporabe posameznega tipa komand. Niti v hitrosti niti v natančnosti vodenja med tipoma razlik ni, so pa precejšnje razlike v kakovosti samih komand (tako mehanski kot tudi programski del) in RTR modelom so vedno priložene bolj kot ne najcenejše mogoče komande.

Če ima posameznik resnejši namen ukvarjati se z modelarstvom, je nedvomno smotrno razmisliti o nakupu kakovostnejših komand, ki so med modelarskimi nakupi poleg polnilnikov ena trajnejših in tudi večjih investicij.

LP
Alex
Odgovori

Vrni se na 1:18 Cestni/Truck/Buggy