kateri avto?

Vse o modelih v merilu 1:18

Moderatorji: jannyy, mihah

Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

kateri avto?

Odgovor Napisal/-a plohl »

pozdravljeni


sam se odločan za neki avtek v merilu 1:18 elektro in me zanim kaj mi priporočate?
pozneje sem mislil da bi ga nadgradil z bk setupom da bi vse skup šlo hitreje. kako pa je z podvozji ker karbonska podvozja so verjetno veliko bolše kot navadna, ker ne bi rad da bi takoj vrgel ves trud v nič


LP tadej
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Živjo!

Priporočam ti X18-CRT truggy od jamare (modelar.si) model je primeren za BK pogon saj ima glavno gred iz aluminija,osi pa iz železa.Avto je zelo trpežen in že v osnovi dokaj hiter.Podvozje je sicer iz plastike a je vseeno trpežno.Pa še razmerje med ceno in kvaliteto je dobro (primeren za BK in cenejši od sharka).Pogon ima pa 4x4.Če hočeš ga lahko prideš sporbat (dokler je še stock).
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
mhrova4
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 02 Mar 2005, 14:15
Kraj: Ljubljana

shark

Odgovor Napisal/-a mhrova4 »

1/18 LRP Shark FT (Factory Team)

Ima karbonske in Alu dodatke, brez problema zdrži brushless sistem.

...v trgovini Mantua model Ljubljana

LP
Uporabniški avatar
offroad
Razpravljalec
Prispevkov: 66
Pridružen: 10 Sep 2007, 12:09
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a offroad »

Odvisno kateri tip želiš cestnega ali terenskega.
Če kupuješ cestnega ti priporočam xray 18 ,ki ga dobiš v mantua(www.rcshop.si),
če pa kupuješ terenskega pa kot je že povedal mhrova4 LRP Shark factory prevladuje.

LP Jaka
LP Jaka

info: [email protected]
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

hvala za odgovore sam tale X18-CRT Truggy 1:18 še je mi se zdi najbolši ker že cena ni velika za 1/18 LRP Shark FT pa je zelo velika cena pa verjetno nimata tako velikih razlik med sabo ali imata razen podvozja? ima kdo še kaj več izkušen z X18-CRT Truggy 1:18?


LP tadej
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Shark FT ima karbonsko podvozje se mi zdi.Sam za BK je že navadno plastično dovolj.
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
a.s.p.
Razpravljalec
Prispevkov: 115
Pridružen: 11 Avg 2007, 17:16
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a a.s.p. »

Shark FT ima plastično podvozje.
Vanj se ne splača dajat hujši motor, ker je že originalni premočen in mu uničuje zobničke v difih.

lp
Vaja dela monstra!
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

kaj pa glede X18-CRT Truggy se splača dati noter welgard motor?
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

plohl napisal/-a:kaj pa glede X18-CRT Truggy se splača dati noter welgard motor?
Zakaj pa ne :wink: Kolega je dal vanj motor s 3500 obrati na voljt in ga napaja z 2s lipo in avto to zdrži :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

sam če bi dal noter bk bi dal nekje z 5000 rpm
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

plohl napisal/-a:sam če bi dal noter bk bi dal nekje z 5000 rpm
Hmm...Ne vem če je to dobra ideja.Ker kolega pravi ,da je avto že s 3500 obrati na V komaj obvladljiv.Sej probaš lahko če je avto za BK (sklepam po tem ,da imajo avtomobilski motorji več obratov)...
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

zdaj nevem točno samo se mi vidi da moraja avti meti več obratov. kako hitrost pa tvoj prijatelj dosega z tem avtom in če je zadovoljen z njim
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
andrej007
Profesor
Prispevkov: 1331
Pridružen: 06 Okt 2006, 12:43
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a andrej007 »

Za hitrost ne vem.Je pa zelo zadovoljen :wink:
Modelarstvo je droga ,ki škoduje predvsem finančnemu stanju odvisnika :lol: :roll: :lol:


lp Andrej
pek007
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 07 Okt 2007, 20:24
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a pek007 »

jaz mam xray cestaka... not pa mam bk 9000 obratu na volt... pa napajam ga sz 2 lipo... pa zadeva dela kr v redu... hitrost je tja med 70 in 80 km/h...

drugace pa jaz ti povem vse drugo sam sharka ne... marketinska fora... xray m18t je res odlicen avto, dobre specifikacije ma, pa lepo se ga vozi. avto je lahek in lepo skace. kosi so dobavljivi kar v redu...

drugace pa sem vozil associated team rc18t. avto iz moje strani odlicen... imel sem ft. pogonske so ble iz aluminija, glavna tud... enako bk motor not in ni blo problema... vse mi je zdrzalu cist lepo. kosi so dobavljiv v veliki meri.

ce te pa kej zanima pa vprasi :lol: drugace pa gres lahku mal v petek v mekine pogledat... mam plac v avtu, ce bi hotel it pogledat mal avtke pa kaksnega sprobat...

lp, žiga
pek007
Razpravljalec
Prispevkov: 147
Pridružen: 07 Okt 2007, 20:24
Kraj: Rakek

Odgovor Napisal/-a pek007 »

aja, pa shark ni za skakat... avto je pretezak in vsa zadeva ne zdrzi...
most wanted
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 24 Nov 2007, 22:47
Kraj: planina

Odgovor Napisal/-a most wanted »

ko shark prileti nazaj na tla je rahl potres :lol:
Čur
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 05 Dec 2004, 14:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Čur »

pek007 napisal/-a:jaz mam xray cestaka... not pa mam bk 9000 obratu na volt... pa napajam ga sz 2 lipo... pa zadeva dela kr v redu... hitrost je tja med 70 in 80 km/h...
lp, žiga
Zadeva nevozna za resne namene.
Li-po ima 7,4v x 9000 = 66 tisoč obratov

Več kot 4200 na volt je neuporabno.
Čur
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 05 Dec 2004, 14:58
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Čur »

pek007 napisal/-a: drugace pa jaz ti povem vse drugo sam sharka ne... marketinska fora... xray m18t je res odlicen avto, dobre specifikacije ma, pa lepo se ga vozi. avto je lahek in lepo skace. kosi so dobavljivi kar v redu...
lp, žiga
Najboljša izbira - Shark bugy ali monster.
Poglej si nedeljske tekme v Lj. S popolnoma serijskim Sharkom (Veseli, Hr) 1400 baterijami in serijskim motorjem je skoraj nepremagljiv. Enako hiter tudi Aljaž z ravno tako serijskim avtom. Veliko karambolov, skoraj nič polomljenega. Na sharka gredo 1:10 cestne gume, za X-Raya moraš izdelati nastavke, šibke zgornje roke, odprti zobniki,...
Pa še glede delov: zanesljivo največ zaloge v Slo za LRP Sharka.
nejc13
Razpravljalec
Prispevkov: 53
Pridružen: 16 Jun 2007, 10:06

Odgovor Napisal/-a nejc13 »

a to za monsterja govoriš čur ali za buggy da se nič ne lomi pa to kaj pa on ima buggy? ali monster zanima me pa zato ker grem v jutri po lrp sharka samo še zdaj ne vem kaj naj uzamem buggy ali monster kaj bi mi vi priporočali?

lp
nejc
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

pozdravljeni


Ima kdo mogoče kaj s tem aavtom izkušnje?

http://cgi.ebay.de/Seben-LXR-B-W-2-67cc ... dZViewItem
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
mhrova4
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 02 Mar 2005, 14:15
Kraj: Ljubljana

t

Odgovor Napisal/-a mhrova4 »

ne poznam avtomobila vendar me pa zanima zakaj veliko ljudi razmišla o nakupu modelarske opreme preko ebaya če pa so pri nas skoraj enake cene (- poštnina)......vprašajte se pol še kje in kako dobit rezrevne dele.

Nevem no......moje mnenje.

LP
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Nevem kje boš dobil za 160 ev kompleten avto s sprejemnikom, komandami,.. no saj vem da te komande niso bogve kaj vendar vseeno, samo kar rabiš je gorivo pa grelno svečko baterije pa se tak najdejo doma
no če veš za kaki komplet za 160 ev potem prosim povej lahko je tudi 1:18 nitro, al pa elektro 1:18 sam majo elektro plastična podvozja pa se mi ne dopade tale na nitro pa ima alu podvozje itd. Razen avti ki imajo karbonska podvozja tile avti pa stanejo veliko
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
mhrova4
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 02 Mar 2005, 14:15
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mhrova4 »

RTR Shark 1:18 v Mantua model je KOMPLET okoli 200€.....Nitro shark 1:18 je 220€


Sedaj mi pa ti povej kje boš kupoval rezervne dele! :D


LP
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

Ja no to pa še nisem pomislil ! pa vendar ne če bom kupil ne mislim delati bedarij z avtom da bi skakal pa take finte uničeval dela brezveze
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
mhrova4
Razpravljalec
Prispevkov: 100
Pridružen: 02 Mar 2005, 14:15
Kraj: Ljubljana

t

Odgovor Napisal/-a mhrova4 »

hmmmm.....mislim da napačno razmišljaš.

Dela z nitro avtomobilom je veliko. Saj ni nujno da kaj uničiš sam.....kaj boš naredil če ti bo mogoče vzmet na sklopki počla, če bo 'slučajno' potrebno kakšno roko zamenjat. Ali pa ko se ti bodo gume obrabile pa ta avto nima primernega nastavka za gume evropskih proizvajalcev itd itd.

Resno ti svetujem da premisliš. Jaz osebno in 95% drugih modelarjev bi se odločilo da kupijo model v Sloveniji. Ker ko pogledaš račune po 6ih mesecih boš videl da si na istem z denarjem kot če bi ga naročil preko Ebay-a.

Sicer pa najbolje da se oglasiš v kakšni trgovini v sloveniji pa ti bodo tam pomagali izbrati en začetniški model za malo denarja.

LP, Grega

PS: premisli! :wink: :wink:
Odgovori

Vrni se na 1:18 Cestni/Truck/Buggy