LRP Shark - Buggy 1:18

Vse o modelih v merilu 1:18

Moderatorji: jannyy, mihah

Odgovori
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

LRP Shark - Buggy 1:18

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Odpiram novo temo o LRP-jevem buggy-u. Po izjavah g. Nebca, folk kot po tekočem traku nosi avto iz trgovine, zato bi rad, da podate vtise, izkušnje, mnenja, nasvete glede tega avta. Dodajte slike avta v akciji, pa tudi filmčki ne bodo napak...
Mene namreč zelo mika nakup...

Torej, kdo bo prvi?

Mogoče oni mladenič, ki je kot modelar začetnik ob Sharku nabavil komplet opremo? =D>
Verjamem,da bo spletna skupnost vesela tudi informacij o testiranjih g. Nebca ( upam da jih je že opravil )
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

LRP Shark 18

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Živjo,
Jaz sem eden izmed tistih začetnikov, ki so kupili vse kar se pač za začetek spodobi...trenutno se še spoznavam tako z avtom kot z njegovimi deli, vožnjo, itd... imel sem tudi že nekaj nezgod, tako da avto trenutno počiva. :cry:
Precej razmišljam o nakupu dodatnih alu pogonskih gredi za začetek, saj vozim avto predvsem zunaj po slabem terenu, tam pa je plastika precej občutljiva. Avto je super hiter (osebno sem bil prav presenečen), super vodljiv in nezahteven za vzdrževanje. Všeč mi je, da je dobavljiva tako dodatna oprema kot rezervni deli, malce je sicer treba biti potrpežljiv le s časom dobave. Odločil sem se (predvsem zaradi višine od tal), menjati vsa štiri kolesa, tako sedaj vozim na kolesih za 1:10 modele, ki prav lepo "pašejo" na ta avto...meni osebno tudi lepše izgleda z večjimi kolesi. Upam, da se bo oglasil še kdo s tem modelom in svojimi izkušnjami, da si izmenjamo "dobro prakso". Slike imam prevelike in mi jih sistem zavrača. Ko bom imel kaj več pošljem.

Lp, Primož
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Shark slike

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Sem se potrudu, zmanjšal slike in vam pošiljam... avto je res super. Pri nakupu vam svetujem, da vzamete močnejše baterije, ki močno izboljšajo performance avtomobila in čas vožnje (jaz sem vzel VTEC 1200.) Tako se boste lahko intenzivno zabavali vsaj 20-30 minut. Avto je kar se mene tiče zelo primeren za začetnike, saj je v osnovi že sestavljen in ni zahteven za uporabo. Jaz ga vozim v stanovanju, v garaži (pod blokom), zunaj po makadamu, zemlji, blatu,... povsod gre :D
Je pa avtomobil, glede na videno na drugih internet straneh, dober potencial tudi za resne modelarje, tega žal še ne vem ker se z modelarstvom šele spoznavam.

lp,P.
Priponke
134_34022.JPG
134_34022.JPG (70.34 KiB) Pogledano 21286 krat
133_33982.JPG
133_33982.JPG (66.98 KiB) Pogledano 21286 krat
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

Nisem želel odpirati nove teme toda zanimam se za nakup podobne reči....zanima me slednje: - Ima kdo kaj pojma kakšen je asso bugi RC18B v primerjavi z LPR-jem???

(zanima pa me predvsem zaradi tega ker se asso dobi pri mibo, imam namreč vnovčlijve boen za tam..)

HVAla!
...Carpe diem...
grkman
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 04 Sep 2004, 15:32
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a grkman »

Factory team ali RTR?
RTR ima preveč plastike.


lp
Uporabniški avatar
Anžo
Freak
Prispevkov: 601
Pridružen: 06 Jan 2005, 12:43
Kraj: Ljubljana(škofljca)

Odgovor Napisal/-a Anžo »

A pol je bol Shark?
...Carpe diem...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Anžo napisal/-a:A pol je bol Shark?
Na to vprašanje ti težko odgovorim, ker RC18B ne poznam...stvar odločitve posameznika...Shark kot ga vidiš je v serijski izvedbi, ima v osnovi precej močan motor (400-tka), alu blažilnike z nosilci, alu pogonsko gred, itd... imaš možnost prednastavljanja višine vozila, kotov kolotekov, itd... za bolj resne zadeve pa je potrebno še nekaj tuning delov iz programa LRP.
Lp,Primož
grkman
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 04 Sep 2004, 15:32
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a grkman »

LRPShark a daš prosim še kakšne slike brez karoserije?

lp
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

grkman napisal/-a:LRPShark a daš prosim še kakšne slike brez karoserije?

lp
Dobis jih na Nebcevi strani.....
grkman
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 04 Sep 2004, 15:32
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a grkman »

Ja ampak so zelo majhne.
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Mene pa zanima glede gum za Sharka...

Na ta avto gredo kolesa za avtomobile velikostnega razreda 1/10?
Bi se recimo dalo gor namontirat kolesa od bigfoota, recimo s "traktorskim" profilom?

Kako pa se obnesejo kolesa, ki so zraven avta? Se hitro sližejo na asfaltu?



Pred nakupom se moram še mal o teh zadevah pozanimat, da ne bo potem kakih presenečenj :)
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
Bad-Boy24/7
Začetnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 06 Apr 2006, 11:52
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Bad-Boy24/7 »

Avto sem imel priložnost voziti (pri Nebcu) in moram povedati da je to zelo zabavna igrača. Primerjava z raznimi assoti in xrayi (ala M18T, M18MT...) je nesmiselna, ker se že po defoltu avto pelje fenomenalno, še posebej skoki, ki so vsaj zame najbol pomembni, se izvedejo BP in vedno pristane na vseh 4 kolesih (kar se je pri xrayu redkokdaj zgodilo). Res najbolj pomembno se mi pa zdi, da ni potrebno vgrajevati nekih micro srvo motorjev (ker je prostora ogromno). Pravtako se pa lahko poigraš pri izbiri motorja, saj je originalno zraven motor velikosti 400.

Je pa opcij seveda mnogo in iz te male igračke lahko nastane pravi competition avto 8)

Je pa tako...lomi se vsak avto in obrabljajo se vse gume. Stock gume so kot redirka če jih voziš po asfaltu in ko železo na makedamu oz. prsti.

Avto mi je všeč in se že tudi sam pripravlja za nakup.


Lep dan
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Jaz sem tudi interesent za nakup in ga grem ta teden iskat ( sem že pisal Nebcu, naj me obvesti, ko dobi pošiljko ). Sem ga klical v sredo in mi reče, da če hočem, da mi ga rezervira, ker ne bo dočakal 12. ure....

Kaj je folku, je čisto nor na ta avtek? Pa glede na to, da se avto dobro prodaja, je g. Nebec rekel, da bo tud tekmovanje. Bomo vidli kaj se izcimi iz vsega tega....
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Mighty napisal/-a:Mene pa zanima glede gum za Sharka...

Na ta avto gredo kolesa za avtomobile velikostnega razreda 1/10?
Bi se recimo dalo gor namontirat kolesa od bigfoota, recimo s "traktorskim" profilom?

Kako pa se obnesejo kolesa, ki so zraven avta? Se hitro sližejo na asfaltu?



Pred nakupom se moram še mal o teh zadevah pozanimat, da ne bo potem kakih presenečenj :)
Kar se koles tiče je zadeva sledeča: Originala kolesa se bodo na asfaltu obrabila kot radirka, na slabši podlagi malo kasneje, zato je treba malo popaziti na nastavitve. Glede na to, da peljem avto le zaradi lastnega zadovoljstva sem kolesa nastavil pravokotno na podlago, tako so se obrabila kasneje, ker pride do stika kolesa s podlago po vsej površini. Sedaj pa sem kupil kolesa od 1:10 avta z gumami s profilom za slabši asfalt (dobiš kjerkoli, tudi pri Nebcu pa še poceni so). Ta se dobro peljejo na vseh podlagah in za sedaj ni vidne nobene obrabe, pa še avto je mnogo višji, tako da ga lahko vozim praktično povsod. Na internetu imaš mnogo napisanega okrog tega kako so na Sharku menjali kolesa (bigfoot), menjali karoserijo, dejstvo pa je da moraš kot prvo kupiti aliminijaste CVD (pogonske gredi) in pa zobnik za prenos moči iz motorja na pogon, pa mogoče še kaj...možnosti je ogromno.
Poglej si link http://www.one18th.com/gallery.php?type ... lrp+truggy

Kar se tiče skokov, jaz sedaj vozim v avtu en kos lesene plošče in jo pač prislonim na karkoli mi pride pod roke. Avto je super stabilen, lepo pristane na vsa štiri kolesa in se ne uniči. Torej, kar jaz delam z njim me čudi da sploh še vozi.

Lp,Primož
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

LRPShark oz. Primož, lahko posnameš svoje "norčije" s Sharkom in jih objaviš na spletu?

Jaz grem po svojega "morskega pesa" v četrtek in upam da bo veselica že zvečer, ko pridem domov :D
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Za vse tiste, ki jih zanima kako se lahko Shark zelo hitro "prelevi" v Truggya...na levi je Xray m18mt, desno predelan Shark s karoserijo od Mini-T-ja (Team Losi)... :D

Lp,P.
Priponke
Shark-Xray.jpg
Shark-Xray.jpg (38.66 KiB) Pogledano 14307 krat
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Za takega Truggy-a, s takimi kolesikot je na sliki, je treba najbrž zamenjat plastične pogonske gredi z aluminijastimi?

Primož, je to tvoj Shark predelan v Truggy-a? Sem močno skeptičen, ker si začetnik, a če je, kapo dol...
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Mighty napisal/-a:Za takega Truggy-a, s takimi kolesikot je na sliki, je treba najbrž zamenjat plastične pogonske gredi z aluminijastimi?

Primož, je to tvoj Shark predelan v Truggy-a? Sem močno skeptičen, ker si začetnik, a če je, kapo dol...
Začetnik, ampak z veliko volje in tehnično pred izobrazbo... :D (ne ni še moj, ampak delam na tem da bo približno takšen) V bistvu sem jaz mojega Sharka, ko sem ga dobil, celega razstavil (nisem sicer razstavljal kardanov, ipd.) in potem sestavil nazaj, tako sem ga najbolj spoznal. Zdaj pa imam že naročene alu pogonske gredi (plastične sem že zlomil), ohišje dobiš pri zastopniku za Team Losi (Mibo), kolesa pa so od Duratrax Mini Quake in jih lahko naročiš po internetu. Jaz grem enkrat ta mesec v Avstrijo (pred Grazom) in bom po vsej verjetnosti tam vse potrebno kupil za predelavo. Drugega ne potrebuješ. Torej gredi, kolesa, ohišje in kakšna manjša predelava na ohišju. Bom sproti poročal na forumu, če bova dva pa še toliko boljše.
Lp,P.
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Evo spet mene.... Kupil zadevo... Se celo dopoldne igral, da sem ga nardil RTR... Klel nad izvijači, k rabiš tko male križne... Končno zapeljal zadevo...
SATAN mali, kdo bi si mislil, da to tko šiba...


Zelo pozitivno presenečen nad performansi avta, ki že v osnovi ponuja, vsaj za moje pojme, veliko, posebej za začetnika. Skoli so lepi, pristane lepo na kolesih, pospeški so super, glede na to da je navaden motor notri.

Ko mi še kaj pade na pamet, se oglasim.

P.s. Primož, nabavil taka kolesa kot jih imaš ti, zdej se lahko res enkrat mal pomeriva

:D
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Mighty napisal/-a:Evo spet mene.... Kupil zadevo... Se celo dopoldne igral, da sem ga nardil RTR... Klel nad izvijači, k rabiš tko male križne... Končno zapeljal zadevo...
SATAN mali, kdo bi si mislil, da to tko šiba...


Zelo pozitivno presenečen nad performansi avta, ki že v osnovi ponuja, vsaj za moje pojme, veliko, posebej za začetnika. Skoli so lepi, pristane lepo na kolesih, pospeški so super, glede na to da je navaden motor notri.

Ko mi še kaj pade na pamet, se oglasim.

P.s. Primož, nabavil taka kolesa kot jih imaš ti, zdej se lahko res enkrat mal pomeriva

:D
Čestitam za nakup!!! Sem bil danes pri Nebcu, pa sem videl da ni več koles, tko da se mi je zdelo da bo kaj takega.. =D>
No, jest sem si sedaj v polni vreči raznih dodatkov izbral vse nove nastavljive roke, "špurštangice" in 13T zobnik za offroad, pa še nekaj malenkosti, tko da je sedaj avto še bolj obvladljiv in nastavljiv. Čakam pa še alu CVD pogonske gredi. Na forumu www.one18th.com pa sem prebral kako se "SFRIZIRA" serijski elektro motor, to sem včeraj zvečer tudi naredil in takoj probal v garaži... :o (razlika je očtna)

Toliko zaenkrat.
p.s. Mighty, pošlji nam kakšno sliko tvojega Sharkija...
Uporabniški avatar
Tyco
Razpravljalec
Prispevkov: 55
Pridružen: 10 Jan 2003, 01:00
Kraj: Slivnica pri Mariboru

Odgovor Napisal/-a Tyco »

Sicer nimam LRPja ampak vseeno sem se odločil da vam na kratko predstavim mojega Xraya M18T.

Danes sem naredil gor večji zadnji spojler, v upanju da bo avto lepše skakal. Sprobal ga bom ko bo vreme malo lepše.

Drugače pa je avto skoraj stock, ima samo zadnje nastavljive roke za too-in in pa malo predelane kradne, da so bol trpežni.
Vozim ga pa z graupner brushless sistemom, gre kot raketa, tam okoli 50Kmh.

V kratkem pa imama namen kupit še adapterje za 1:10 kolesa.
Priponke
M18T 017.jpg
M18T 017.jpg (47.18 KiB) Pogledano 14911 krat
Lp
Nejc
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Prva nesreča: pri polni hitrosti sem se zaletel v rampo in zlomil kuglco na sprednjem levem "knucklu" #-o #-o #-o ( očitno grem skozi vse faze, ki si jih dal skozi ti Primož... )

Spet bom delal promet Mantua Modelu.....

Zanima me pa tole: logarje in kar je kardana lahko prestavim v nov lenkhebel, kajne? Upam da ne bo še tega treba kupovat...

Slike sledijo po servisu... :evil: :evil:
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Mighty napisal/-a:Prva nesreča: pri polni hitrosti sem se zaletel v rampo in zlomil kuglco na sprednjem levem "knucklu" #-o #-o #-o ( očitno grem skozi vse faze, ki si jih dal skozi ti Primož... )

Spet bom delal promet Mantua Modelu.....

Zanima me pa tole: logarje in kar je kardana lahko prestavim v nov lenkhebel, kajne? Upam da ne bo še tega treba kupovat...

Slike sledijo po servisu... :evil: :evil:
Vse lahko prestaviš v nove dele, tako da ne rabiš kupovati novo, jaz sem sedaj uničil že dva, enega pa sem modificiral tako, da sem v kuglico zvrtal malo luknjico skoz potisnil vijak, dodal par kaplic sekunden kleberja in vse skupaj zavijačil...kugljica drži še vedno...povej kje voziš svojega Šarka, bolj po asfaltu ali off-road?
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

Hvala za nasvete. Bom poskusil dobit en majhen vijak, pa popravit. Al pa če bi notri zalepil kar inox varilno žico 0,8mm debelo. Zvrtam 1mm luknjico skozi, pa lepilo in dratek, bo pa ravno prav.

Sharka vozim predvsem po asfaltu, čeprav se mi zdi da te gume ki jih imava midva dokaj drsijo, po gladkem asfaltu seveda. Sem pa ga poskusil na travi, pa s temi gumami ne gre ok, pa malo sem ga po pesku pred hišo vozil, pa mi ni tok ql.

Imaš tudi ti probleme s šraufencigri? Jaz moram kupit nove šravfke za gume pritrdit, ker mam enega že čisto požvečenega :-? Očitno bom moral naročit enega križnega, velikosti 00, saj s tisnimi urarskimi nimaš nič momenta, pa samo vijake uničuješ. Pa šenaklona koles ne znam dobro nastavit, tko da je sprednje desno kolo mal bolj noter obrnjeno...

Jah, kaj čmo, če že mamo zadevo, se bo treba z njo ukvarjat, se učit na napakah in tako napredovat.
Meditate on this I will...
LRPShark
Začetnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 24 Maj 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a LRPShark »

Mighty napisal/-a:Hvala za nasvete. Bom poskusil dobit en majhen vijak, pa popravit. Al pa če bi notri zalepil kar inox varilno žico 0,8mm debelo. Zvrtam 1mm luknjico skozi, pa lepilo in dratek, bo pa ravno prav.

Sharka vozim predvsem po asfaltu, čeprav se mi zdi da te gume ki jih imava midva dokaj drsijo, po gladkem asfaltu seveda. Sem pa ga poskusil na travi, pa s temi gumami ne gre ok, pa malo sem ga po pesku pred hišo vozil, pa mi ni tok ql.

Imaš tudi ti probleme s šraufencigri? Jaz moram kupit nove šravfke za gume pritrdit, ker mam enega že čisto požvečenega :-? Očitno bom moral naročit enega križnega, velikosti 00, saj s tisnimi urarskimi nimaš nič momenta, pa samo vijake uničuješ. Pa šenaklona koles ne znam dobro nastavit, tko da je sprednje desno kolo mal bolj noter obrnjeno...

Jah, kaj čmo, če že mamo zadevo, se bo treba z njo ukvarjat, se učit na napakah in tako napredovat.
Tud tvoja ideja ni slaba, sploh ker je težko dobiti pravi vijak, jaz sem sicer enega imel, vendar sem ga moral krajšat...včasih se je treba znajti.
Te gume držijo izključno za grobem asfaltu, nikjer drugje, jaz sicer najbolj uživam off-road, da avto zanaša, da skače, itd...vendar iščem nove gume pa nič pametnega ne dobim tukaj. Izvijače sem jaz kupil v Conradu, so bistveno boljši kot urarski, ker so ti pretanki in nimaš pravega prijema, ti so malo bolj debeli in je lažje prijeti, tko da imam vijake še vse cele.
Za dobro nastavljanje vseh naklonov koles pa nujno potrebuješ tuning dele
torej nastavljive sprednje in zadnje zgornje roke ter špurštangice, prilagam sliko da vidiš.
Uživaj še naprej s tvojim Sharkom...
Priponke
Shark-sp.roke.JPG
Shark-sp.roke.JPG (26.08 KiB) Pogledano 14799 krat
Odgovori

Vrni se na 1:18 Cestni/Truck/Buggy