Kupovanje preko foruma članom FTIČ

Kranjčeva ulica 49, 9226 Moravske Toplice

Moderatorji: skorp_jon, FastOne

Odgovori
Borut Talian
Freak
Prispevkov: 914
Pridružen: 02 Dec 2004, 23:38
Kraj: Mlajtinci

Kupovanje preko foruma članom FTIČ

Odgovor Napisal/-a Borut Talian »

Želim opozoriti, da je kupovanje modelov in robe nasploh preko foruma, od neznanih ljudi zelo tvegano. To je na svoji spet okusil eden od članov. Znan model je potoval po forumu in pristal pri nas. Pokvarjene getribe, servo, na koncu pa nalomljena kruila. To se ni zgodilo prvič.

Pred časom je znan modelar prodal akumulatorja za F5J, ki naj bi bili dobri za trening, sam pa rabi kvalitetnejše za tekmo. Oba paketa sta bila za nič.

Sam sem kupil regler od mladeniča iz NM. Po prerekanju z 15-letnikom in pogovoru z mamo sem komaj regler vrnil. Ta ga je pozneje spet želel prodati naprej.

Vem, da niste dolžni poročati meni, če boste stvar kupili ali pa ne. Malo bolj neučakani ste mladi modelarji, ko si enkrat "zabijete v glavo", prepričate starše in to tudi storite. Pred vami je še vse, če pri nakupu zamudite dan ali pa dva, se svet ne bo podrl. Vseeno malo vprašajte izkušenejšega modelarja za nasvet. Iz slike vam tudi on ne bo mogel reči, da je ta model dobro kupiti. Po navadi so na forumu slike modela, ko je ta bil še nov.

Denar in izbira nakupa je vaša. Po takšnem nakupu pa vam težko kdo pomaga spraviti denar nazaj. Kot po navadi se prodajalci več ne oglasijo niti na telefon, niti kako drugače.
Uporabniški avatar
s52go
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 04 Apr 2006, 09:28
Kraj: Tropovci

Kupovanje preko foruma

Odgovor Napisal/-a s52go »

Pozdrav!

Naša naročila iz zanesljivih trgovin so tako pogosta, da je kupovanje preko foruma nesmiselno še posebej za baterije in ostali potrošni materijal, razen unikatno izdelanih delov, trupi......

Sem bolj redko prisoten na letališču vendar opažam tudi drugje, da predvsem začetniki (stari in mladi), nabavljajo modele in opremo, kateri še niso dorasli!!. Potem se pa zgodi trdi ali zasilni pristanek, pa je krivo vse drugo razen pilot. Tradicionalno seveda motnja.

Modeli in oprema pač niso del video igrice, ki bi se jo dalo v neskončnost osveževati. Ampak so potrošni materijal, ki bo žal enkrat neuporaben. Kdaj se bo to zgodilo pa je seveda odvisno od uporabnika.
Dragi model bo nalomljen po dveh treh.... trdih pristankih......Baterije bodo neuporabne po dveh nepravilnih ciklih.....
Da se to ne dogaja je potrebno predvsem znanje, ki bi ga morali imeti in dopoljnjevati če stopamo v svet modelarstva, predvsem pa upoštevati nasvete izkušenih.

To sem napisal, ker sem zadnje čase spoznal kar nekaj modelarjev, ki niso v klubu in jih je vstop v svet modelarstva stal xxxx,xx eur. Tudi takšne, ki so začeli z extro pa še nekaj vmes sedaj pa nadaljujejo z manj zahtevnim trainerom, vendar je njihovo letenje takšno, da bi bil vesel če bi preskočili na HLG in se naučili varnih pristankov.


Na koncu je odločitev vedno na nas.
Za naše člane me ne skrbi. Bojim se pa, da pridemo na slab glas zaradi tistih, ki letijo samostojno in niso organizirani v klubih.


Lep modelarski pozdrav
Jernej
...::::: MK FTIČ Moravske Toplice:::::...
(ftič - ptica)
Odgovori

Vrni se na MK "FTIČ" Moravske Toplice