Pomoč!

E-mail: tomaz.cebasek(at)vasco.si

Moderator: tomazcc

Odgovori
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Pomoč!

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Prosim za malo pomoči glede dogajanja moje komande
Včeraj sem letel na domačem travniku "za Savo" ko mi je že zelo kmalu po vzletu začelo vintati avijon na vse možne strani,zasilni pristanek ni bil mogoč,saj mi je "skovitiral direkt na nos.
Hvlalbogu vse celo,razen polomljenega propelerja. Model je bil mali Alien iz epoxi trupa,metanolc,s tem da sem imel sprejemniški anteni zunaj trupa,sprejemnik je bil frsky fasst-kitajc.
Danes sem še 1 letel,tokrat z originalnim futabinim 6k sprejemnikom in po cca45sek. mi je začel tako opletati da sem ponovno čmoknil dol.
Nekaj podobnega se mi je dogajalo že pozimi ko sem s P-47 bencinar letel v kranju na pisti,vendar sem sumil zelo nizke temperature ker je bilo kar precej pod nulo.
Komanda je Futaba t6ex 2.4ghz in mi v 10 letih kolikor si jo lastim ni zatajila niti 1x,sedaj pa so se začele dogajati zelo čudne stvari.Zamenjal oz. sprobal sem že z vsemi sprejemniki kar jih imam od neoriginal frsky kitajcev do original futabinih in povsod isti šmorn-torej mora biti nekaj hudo narobe s komando?
Hvaležen bi bil za kakršnokoli info kaj bi lahko bilo oz. kaj narest!
Še najraje bi komando zamenjal,ampak v današnji poplavi komand ,enostavno nevem kaj bi v rangu nekje 200€+ vzel ? :(
Uporabniški avatar
drsitar
Tekmovalec
Prispevkov: 263
Pridružen: 04 Avg 2006, 15:58
Kraj: Žiganja vas

Re: Pomoč!

Odgovor Napisal/-a drsitar »

Velika verjetnost je v slabih kontaktih na drsni
plošči, ki je v potenciometru. Podreš komando
in v luknjico, ki je na potenciometru našpricaš
kontakt sprej. Imam pa prav tako Futabo, ki je
ne rabim pa jo sprobaj....

lp d :D
Odgovori

Vrni se na Aero klub Kranj