Koseški bajer???

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Odgovori
Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

Pozdravljeni
Do danes sem mislil, da se na Koseškem bajerju da z raznimi čolni (elektro) in jadrnicami igrati na tej strani kjer je pomol.
Zanimam me kakšen je režim na tem bajerju? In, ali je še kje drugje možnost vozit čolne in jadrnice (okolica LJ)?
Hvala
Gregor
Uporabniški avatar
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6684
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a Offshore »

To zanima tudi mene,vendar v mojem primeru kje se da z nitro čolni furat....pa ne sam okolica LJ,tudi okolica KR pride v poštev.
Hvala!
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Nihče ti nima pravice prepovedovati vožje z modeli. Nekateri, predvsem slabše izobraženi ribiči si napačno razlagajo svoje pravice.
Oni imajo po zakonu o sladkovodnem ribištvu pravico upravljanja z ribljim življem in nič več. Tudi na Blejskem jezeru oni ne določajo vožnje po jezeru s spletnami ali na Donavi rečnega prometa.

Res je otroke lahko prestrašiti. Po Zakonu o vodah je voda javno dobro in ti lahko modelariš, plavaš ali veslaš, pa to ribičev nič ne briga.

Seveda v primeru nadlegovanja z njimi govorimo prijazno in strpno in jim to pojasnimo. Z modeli se jim izogibamo, če je to le možno.

Če se bojiš sam na bajer, bom jaz s sinovoma tam v petek po 17:00 uri.

Torej po zakonu te nihče ne more preganjati. Jaz sem petke izbral zaradi prejšnjih lokalnih dogovorov med lokalnim modelarskim društvom in ribiči, kar pa spada pod lokalne šege in navade in nikogar pravno ne zavezuje. Ribiči so imeli tudi z modelarji in občino tristranski dogovor, da imajo 10 ribolovnih mest okoli jezera, katero pa nobeno ni na pomolu. Ali ta dogovor za njih še velja pa mi ni znano.
Zadnjič spremenil Aleks, dne 05 Jul 2015, 20:53, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Zdravo,

Rabo Koseškega bajerja določa slovenska zakonodaja in občinski odloki.

Ribiči nimajo kaj težit glede rabe v modelarske namene v sredah in petkih ter vnaprej napovedanih tekmah in treningih ob drugih terminih.

Druga omejitev je odlok o razglasitvi koseškega bajerja kot krajinski park, skupaj z rožnikom...

Tu je bilo do nedavnega več zapletov, predvsem s člani društva za opazovanje ptic.

V kolikor gre za uporabo čolnov na elektro pogon in spoštljiv obvoz labodov in račk, ni omejitev.

Za eksplozijke motorje pa je bolje izbrati Gradiško jezero pri Lukovici.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Aleks
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 27 Avg 2005, 19:09

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a Aleks »

Modelarji spoštujemo naravo. Če na bajerju vidite družino labodov ali rac, z vožnjo počakamo toliko, da se umaknejo in niti slučajno ne vozimo v njihovi bližini.
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a freak »

Tudi na Gradiškem te bo kdo poslal v tri pm.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Grega1407
Razpravljalec
Prispevkov: 105
Pridružen: 23 Jan 2010, 21:03
Kraj: Kranj

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a Grega1407 »

Hvala za odgovore.
Zelo ne rad se pregovarjam z komer koli.
Je pa fajn, ker imam do bajerja res samo 10min. In takrat, ko imam čas in voljo skočim za uro dve malo po jadrati ali pa sin z čolnom par krogov naredit. Kar pa to pomeni cca 20min vožnje potem itak elektrike zmanjka.
Moj oče je tudi ribič. In takrat, ko gre ribarit pravi, da hoče imeti mir. Ker pa je ob bajerju veliko sprehajalcev ne vem kakšen mir imajo te ... ribiči.
LP.
Gregor
stingvti
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 23 Jan 2018, 14:28

Re: Koseški bajer???

Odgovor Napisal/-a stingvti »

Zdravo,

ali kdo upravlja elektro čolne na Koseškem bajerju? Še velja dogovor z ribiči glede rabe v modelarske namene v sredah in petkih?
Hvala.

Lp
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve