3D modelirnik ?

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Re:

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Ultralajt napisal/-a:
brejker napisal/-a:Tebe sem čakal :lol: Za Mitjata sem pa tako ali tako vedel, da bo hitro navrgel njegovo rešitev =D>
Hotel sem samo nakazati, da obstaja več načinov kako ustrojiti mačka!
Včasih se tako zaženemo v neko stvar in butamo ob zid in niti ne pomislimo, da bi morda s povsem druge strani in drugačnim pristopom zadevo enostavno razrešili.
Tako je!

Pogosto nas prva ideja o tem, kako bi stvar zmodeliral bolj ovira kot znanje modeliranja.

Najbolj problematične so površine, kjer se trije robovi stikajo v eni točki ali pa sta dva robova tangentna eden na drugega. V teh primerih se pogosto lahko izmažeš z rezanjem drugih osnovnih geometrijskih teles, kot je Mitja že pokazal. Kolobar je matematično bistveno manj zahteven kot površina, kjer morajo v točki priti skup dva robova in površina tangentno....

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Lofted

Odgovor Napisal/-a brejker »

:D

Še vedno moram tloris narisati v dveh krivuljah (vsako na svojo skicirno ravnino).
Danes sem pogural kake štiri ure, da mi je končno (beri= končno) ratal loft z uporabo več vodil.
Finta je ta, da je potrebno uporabljat "default" ravnine in ne izumljat novih (kakor sem delal do sedaj). [-(

Sedaj upam, da bo kmalu nastalo kaj modelu podobno. :D

Hvala obema!
Priponke
Postopek kakršen je bil mišljen od začetka. Škoda, da je potrebno tloris na "peš" zrcaliti preko ravnine.
Postopek kakršen je bil mišljen od začetka. Škoda, da je potrebno tloris na "peš" zrcaliti preko ravnine.
LOFTed some $hit.jpg (32.21 KiB) Pogledano 1614 krat
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Lofted

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

brejker napisal/-a::D

Še vedno moram tloris narisati v dveh krivuljah (vsako na svojo skicirno ravnino).
Danes sem pogural kake štiri ure, da mi je končno (beri= končno) ratal loft z uporabo več vodil.
Finta je ta, da je potrebno uporabljat "default" ravnine in ne izumljat novih (kakor sem delal do sedaj). [-(

Sedaj upam, da bo kmalu nastalo kaj modelu podobno. :D

Hvala obema!
No lepo. Sedaj pa zadevo premakni tako, da bo paluba kabino obrezala kot je naskicirano:
Slika

Naj ti ne bo nerodno narisati model posameznih delov večjih kot jih rabiš in nato obrezati na mero. Enako počneš v praksi ko izdeluješ zadeve ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: 3D modelirnik ?

Odgovor Napisal/-a brejker »

Odrezat je mala malica. Extrude z minusom pa je toto :)
Tele kabine nisem shranil, ker je bil to trening. Tako, da težko pokažem, da znam odrezat :)

Ko bo kaj konkretnega bo objavljeno v sekciji jadrnic.

LP OM
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Lofted

Odgovor Napisal/-a brejker »

rc-ryder napisal/-a: No lepo. Sedaj pa zadevo premakni tako, da bo paluba kabino obrezala kot je naskicirano:
Slika
Sem si z extrudom pomagal kasneje ko je bilo potrebno določit površino za ponovni loft.
14.jpg
14.jpg (30.11 KiB) Pogledano 1518 krat
Počasi delam prve korake :D
Šeenkrat hvala obema/vsem za pomoč! Sedaj z vsako uro napredujem in dojemam kaj in kako modelirat. Tudi opozorilne stavke znam pretolmačit :lol:
2.jpg
2.jpg (17.54 KiB) Pogledano 1518 krat
Nekaj sem nasilo (brainstorm z bratom) probaval izdelat kalup a mi v assemblyu ni šlo po pričakovanem postopku.
Kasneje sem na youtubeu opazil, da imajo drugi uporabniki tudi druge ukaze v programu. Izgleda bom moral ponovno inštalirat program in si označit, da mislim tudi kalupe delat in ne samo modelirat s pozitivnimi oblikami. :-({|=

Več o dotičnem modelu bom nadaljeval tukaj: viewtopic.php?f=13&t=70594&start=75
www.okarbon.eu
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve