načrt

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Odgovori
ODER1994
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 10 Apr 2010, 19:54
Kraj: Slovenj Gradec

načrt

Odgovor Napisal/-a ODER1994 »

rabil bi tim št.3 letnik 2005/06 in sicer tiste strani ko je napisano po vrsti zaporedje poleg tega pa še tisto vezje ki je za model svetilnika obe vezji če mi bi lahko kdo skeneral in poslal na e-mail ali pa pripnel med pogovor
v naprej se zahvaljujem

lep pozdrav
matej oder
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Matey »

Da ne bom še ene teme odprl, bom kar tole uporabil:

Mene zanima, če kdo ve, kako bi si izdelal načrt?

V planu imam izdelati eno jahto, ali pa speed boat, ali pa enga križanca med tema dvema, in neko okvirno sliko si že lahko predstavljam kako bo zgledala zunanjost, problem pa je, kako bi narisal rebra da, jih potem prenesem na les in izrežem? Čoln bo imel klasično strukturo . rebra in letvice, povrhu pa oplata. Čoln bo malo večji, okoli 1 - 1,2m in bo ojačan s poliestrom.

Se pravi moj problem je kako izrisati rebra! Zdej možnost bi bla da narišem model v kakšnem programu, je pa tukej problem ker nimam tega zananja za risanje v kakšnem programu!

Da pa ne bo pomote, nisem začetnik in imam že ene par čolnov ki sem jih sam zagradil!
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

Možnosti je več:

1 - Nabaviš kakšno knjigo iz opisne geometrije, gradnje ladij in se lotiš študirat

2 - V enem zelo starem Timu (tam okrog leta 1980, kolikor se spomnim še v rumenih platnicah) je bilo objavljeno kako iz 2D slike/risbe čolna izdelaš načrt za rebra

3 - Naučiš se uporabe enega od 3D modelirnikov (za začetnike priporočam Solidworks, vprašanje je kje boš tak program dobil)
Matey
Razpravljalec
Prispevkov: 162
Pridružen: 19 Mar 2007, 17:17
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Matey »

Prva točka ni čist po mojem okusu, ker me spominja na šolo :D

Za drugo bi moral kontaktirat uredništvo TIM-a pa jih povprašat, če bi blo možno dobit ta članek, ali pa jih prosit za načrt čolna Nina, katerega sem že ene 2 leti nazaj imel, in sem ga dobil iz uredništva, ampak sem ga na žalost nekam založil, in ga ne najdem, pa sem že celo hišo okrog obrnil!

Mam pa enga kolega ki je strojnik, in zna risat v solidworksu, ampak nima ravno tolk časa da bi se s tem ubadal!

Mislim da bom moral še enkrat kontaktirat uredništvo TIM-a pa bom videl kaj bo!
Uporabniški avatar
AnteJ
Freak
Prispevkov: 560
Pridružen: 08 Okt 2007, 07:11

Odgovor Napisal/-a AnteJ »

Opcija 2 - greš v malo večjo knjižnico, kjer imajo skoraj sigurno vse letnike Tima v skladišču, potem pa preiščeš.
Uporabniški avatar
jadralno letalo
Tekmovalec
Prispevkov: 293
Pridružen: 25 Feb 2007, 12:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a jadralno letalo »

.....
Zadnjič spremenil jadralno letalo, dne 27 Jan 2011, 00:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jadralno letalo
Tekmovalec
Prispevkov: 293
Pridružen: 25 Feb 2007, 12:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a jadralno letalo »

....
Zadnjič spremenil jadralno letalo, dne 27 Jan 2011, 00:57, skupaj popravljeno 1 krat.
ODER1994
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 10 Apr 2010, 19:54
Kraj: Slovenj Gradec

Odgovor Napisal/-a ODER1994 »

hvala ti
start
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 01 Maj 2010, 12:22
Kraj: Škofije pri Kopru

Odgovor Napisal/-a start »

Bom si kar tole temo sposodil...
Sem v oglase napisal da potrebujem TIM 9-10 2005 s prilogo.. A bi imel kdo ki bi mi jo lahko odstopil. Namrec sem jo narocil in jih nimajo vec na zalogi :(
Ali je kdo ki bi to alhko naredil?
Najlepsa hvala.
LP Aljaz
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve