Pločevinke za "piksna hlajenje"

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Odgovori
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Pločevinke za "piksna hlajenje"

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Mogoče sem opazil samo jaz, ampak rad bi vam sporočil, da je na trgu vse manj pločevink, ki so ne aluminijaste strukture. Namreč, danes sva s prijatljem po težkih mukah iskanja med veliko izbiro piv ugotovila, da je teh znamk le še en majhen odstotek. Zlatorog in Union sta že na aluminiju, Guinnes tudi ne prinaša uspeha, skratka vsa znana piva so šla na ALU. Zakaj? Jah ker je lažje obnovljivo, ceneje in pa lažje! In zakaj vam to pišem? Jah zato, ker se aluminijastih pločeving ne da spajkati z navadnimi spajkalniki. Tako da vam priporočam, da tečete v trgovino, ter kupite par pločevink, ki še nimajo ALU strukture. Kako boste to ugotovili? Iščite pločevinke, kjer nikjer na njej v trikotniku ali krogu ne pišejo kratice ALU. Da je pločevinka 100% prava, bo potrdil znak FE (ferum - železo). 1 mesec nazaj sem dobil še Zlatorog, ki je bil iz FE, sedaj so še te menjali! GROZA! Modelarjem pretijo slaba leta. Očitno bomo mogli iti na berilij bron :D


Jan
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Re: Pločevinke za "piksna hlajenje"

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Intruder napisal/-a:Očitno bomo mogli iti na berilij bron :D

:lol: :lol: Bo treba... :D


Sicer pa imam še doma dve prazni piksni :wink: 8)


LP
KLemen
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
jozo
Freak
Prispevkov: 492
Pridružen: 06 Mar 2005, 14:22
Kraj: Ig

Odgovor Napisal/-a jozo »

fantje malo poglejte pri slossgold-u ali pa pri calersbergu mogoče so tam iz železa 8)
Lp, Žiga Debevec
Uporabniški avatar
Matej1
Razpravljalec
Prispevkov: 194
Pridružen: 14 Maj 2005, 16:37
Kraj: Kranj Ejga

Odgovor Napisal/-a Matej1 »

Fantje,danes sem sel v Spara,in mislec da v najcenejsi pir,kt ga dobijo verjetn ne bojo vlagali kaksne high tec alu zlitine in res se je iskazalo tako,dobil sem en cudn pir,kao neki radler,tanajbol poceni kar je mozno!!!

Lp,zacetnik Matej :wink:
NO LIMIT!!SPEED FREAK!!
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Pločevinke za "piksna hlajenje"

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

Da malo dvignem temo iz naftalina. Izgleda, da mi bojo letos ostajale piksne od tirolskega Egger Radler-ja, pri katerih piše, da so pločevinke iz železa. Drugače se ga dobi v Evrošpinu. Izgleda pa, da so tudi te iz različnih serij. Danes npr. sem pil iz aluminijaste tako, da je treba gledat ali piše ALU ali FE na pločevinki.

Več mi bodo ostajale piksne od nitro razredčil in raznih sprejev. Ti pa so kovinski.
Slika
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve