Vodna povrsina

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Odgovori
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Pozdrav!

Ta vikned sem odkril fantasticno vodno povrsino (za vse vrste tekem) na Stajerskem.

Ne vem sicer, koliko vas to zanima, glede na to, da ste vsi iz zahodnega in centralnega konca SLO, ampak mogoce bi pa kaj vplivala taksna tekma na popularizacijo tega sporta na nasem koncu (seveda ob primerni predhodni propagandi, pri kateri bi vam seveda pomagal po svojih moceh).

Torej, govorim o ribniku (ce ne kar jezeru) v blizini Ptuja, natancneje v Podlehniku. Ribnik je narejen v obliki pravokotnika, sirina cca. 150 m, dolg pa je najmanj 750 m, ce kar cel kilometer. Okolica je lepo urejena - na 2/3 je okrog gozd (med njim in ribnikom pa seveda sprehajalna pot, po kateri bi lahko peljal tudi avto), na tretjini pa travica, ki se na dokaj sirokem pasu (cca. 50 m ali vec) spusca prav polozno do vode, tako da sem lahko dal vanjo coln, voda pa je dovolj globoka (15 cm), da sem lahko speljal cisto ob obali (coln ne nasede). Voda je popolnoma cista, saj nisem v eliso niti enkrat zapletel kaksne trave ali kaj podobnega, pa sem vozil zelo na sirokem obmocju.
Edina stvar, ki manjaka temu ribniku (ce sem si pravilno zapomnil od takrat, ko sem bral pravilnike), je pomol. Kar se tice dostopa do vode ni potreben, ampak ce je v pravilniku zapisano, da je potreben, potem pa je tu problem s problemom :smile:
Glede na velikost ribnika pa menim, da bi lahko v njem izplejali tudi tekmo z jadrnicami, ne samo s colni. Edino, kar mi je neznano, je jakost vetra. Ko sem bil sam tam, je pihalo prav malo, tako da spoh ni bilo valov na vodi. Ampak, ce je lahko pihalo tako, menim, da lahko piha tudi mocneje (zaradi jadrnic).

Zraven ribnika je tudi penzion s prenocisci, tako da je za hrano, pijaco (in morebitno prenocisce) poskrbljeno.

Ce vas stvar zanima, se lahko odpravim do lastnika (najemnika) vsega skupaj, pa se bolj natancno pozanimam. Na drugem koncu sem resda videl nekaj ribicev, ampak to verjetno ne bi bil problem, glede na to, da je ta clovek z mojim ocetom osebni prijatelj in da on prodaja (ali pa ne) dovolilnice.

Pa tudi na ogled lahko koga od vas (ki tekmujete in se bolj spoznate na zahteve, ki jih imate)popeljem, ce je slucajno kje v nasi blizini - samo oglasi se kak dan prej, da prides.
jholc
Freak
Prispevkov: 457
Pridružen: 07 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a jholc »

Zivijo,

Skoraj neverjetno, da so tudi taki kraji kjer se da v miru spustiti model. Torej so najbolj zagamani ribici ravno centralisti iz okolice glavnega mesta, bo ze res saj so tudi dovolilnice kar drage.....

Matic, ce si(ste) pripravljeni gostiti drugo leto "druzino" modelarjev, ki isce po celi Sloveniji sebi primerno mesto za spuscanje in tekme, se ti priporocamo kot nevem kaj. Ti bos preskrebel vodo in za ta dan "zakopano bojno sekiro" z ribici, mi iz cele Slovenije pa pridemo k vam na eno tekmo. Organiziramo jo DML in MDNG, ti bos castni organizator. Preskrbel bos se za primerno propagando, da se prikaze mladez in starez, ki jo tozadevne stvari zanimajo. E in mislim da bo to prav lep dogodek....

JanezH
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

Najprej o mojem nazivu: sem kar TI, kot velika vecina modelarjev, se posebej nas, ki smo Mihovih let.

o.k., bom se odpravil v bliznji prihodnosti spet tja in povprasal lastnika kako je na stvari. Ker si je ze zadnjic ogledoval moj model (na vodi in kasneje na suhem), upam, da ne bi smelo bit problemov. Ko bom vedel kaj je s "sekiro", se javim, pa se bomo dalje dogovarjali o datumih itd.

LP, Matic
tata-smrk
Tekmovalec
Prispevkov: 305
Pridružen: 26 Jun 2001, 01:00
Kraj: Ajdovščina

Odgovor Napisal/-a tata-smrk »

najprej pozdrav.

danes sem med jutranjim prebieranjem casopisov naletel na clanek v primorskih novicah. Ajdovska obcina je imela ze pred dvemi leti v nacrtu izgradnjo akumulacijskega jezera, ki bi sluzilo namakanju ista problematika se je spet pokazala ob letosnji susi ki divja po celi sloveniji. med prebiranjem mi je padla ideja da bi bilo pametno ce seveda do izvedbe nacrta pride kot je receno do leta 2007 stopiti do odgovornih ter jih prositi za dovoljenje oziroma uporabo vodne povrsine v nase namene (nobenih ribic) kaj pravite na to? :grin:
jezero naj bi se nahajalo med zaselkom Potoce ter Kamnjami.
Uporabniški avatar
mihah
Dr. Modelar
Prispevkov: 9302
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Gmajnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mihah »

Ejga Matic!

Prvic: Res si srecnez s tako krasnimi pogoji!
Drugic: Madonca, pri vas zna biti se kako veliko zanimanja, ce je ze tako zanimanje med ribici!
Tretjic: Naslednje leto obvezno vsaj ena tekma pri vas. Ce se da kar cez konec tedna, se bolje pa bo kar v kombinaciji s kaksnimi prazniki - pridemo v petek popoldne na trening, sobota in nedelja pa tekme, debate, papica in kapljica. To ze pogresam od Nagyatada, Mazdarska, 1997/98/99 naprej. Prave tekme vseh kategorij in predvsem dosti casa za debatiranje. To je res zakon!
Cetric: Obvescaj nas o nadaljnih dogodkih!
Petic: Saso bo objavil slikico iz atlasa.
Sestic: Jezero je res lepo podolgovato po mojih meritvah iz karte so dimenzije:
Sirina na vzhodnem koncu med 120 in 130 m
Nato se razsiri na okoli 170 m
Max. dolzina nekje okoli 600 m

Ce zapiha vzhodnik, zna biti pestro!

In se enkrat hvala za tako VREDNO informacijo!
www.lipo.si
saso
Administrator
Administrator
Prispevkov: 657
Pridružen: 18 Apr 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana - Slovenia
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Slika
Matic
Začetnik
Prispevkov: 18
Pridružen: 28 Maj 2001, 01:00
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Matic »

prvic: me veseli, da sta pripravljeni prit v nase konce. Naslednji teden mam 3 izipte, tako da ta vikend ne bo casa stopit do Podlehnika, bom pa sel takoj naslednjic (8.9., tam okol, za vsak slucaj pa se bom se oborozil z ocetom, pa se probal zmenit, da je jezero nase za 3 dni, datum pa nedolocen (se bomo dogovorili kasneje). Mislim pa, da bo med prazniki tezko, lazje bo med vikendom. Bomo videli.

drugic: Da ne bo kdo gledal ptujskega jezera!!! Podlehnisko je tisto (majhno) cisto spodaj. Pa ne jokat zaradi velikosti, ptujsko je eno najvecjih v SLO, tako da ga je tezko prekasat. Zal pa je ze pol metra pod gladino mogoce srecati kaksno vejo ali pa kaj podobnega, tako da je smucanje na njem prava loterija :sad:

Lp, Matic
bostjanl
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 30 Maj 2001, 01:00

Odgovor Napisal/-a bostjanl »

Marko,

Tista zajezitev med Kukanjami (zaselek Potoc) in Kamnjami je bla, bla, bla ze kakih 10 let.. Med drugim bo mojemu bratu pozrla dve al tri terase vinograda. Nastalo jezero bo ozko in globoko na nekaterih mestih. Mogoce bo v visjem delu (tam kjer trenutno se rasejo trte) malo sirse. Ce bo do tega sploh prislo... Druga potencialna namakalna zajezitev, o kateri je govora ze vsaj ene 15-20 let je pri Podnanosu, soteska Pasjega repa. Glede kako kaze sedaj okoli teh zajezitev in glede na (ne)izkoriscenost Vogrscka se ni nadejati nic novega v naslednjih 5-10 letih... Ko bodo v spodnji dolini zaceli namakati in bo Vogrscek konec avgusta dobesedno brez vode, takrat ..... Prej pa nic. Stanje v spodnji Vipavski dolini glede namakanja je katastrofalno, skoda jim je tistih par tisoc za vodo, skrtice pac...
lp,

Bedanc
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve