NAČRTI...

Vse, kar ne spada drugam v čolnarstvu.

Moderatorji: Intruder, A6_quattro

Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

krux666 napisal/-a:Pramodel bo narejen iz lesa na CNC stroju. Na CNC mi ga bo izdelal kolega.
Nikakor ne morem razumeti kako lahkotno in podcenjujoče se nekateri lotevate modelarstva. #-o #-o ](*,) ](*,)
Ljudje se leta in leta intenzivno bavijo z izdelavo in izpopolnjevanjem modelov in še vedno niso prišli do željenih rezultatov. Tukaj na forumu sledim kar nekaj nadobudnežev, ki delajo na raznih ''projektih'' razvoja novih plovil. Večina je prepričana, da na kos ''fosna'' pritrdiš motor, komande in že so veliki projektanti ter razvojniki.
Svoje ''mojstrovine'' potem razkazujejo in vprašujejo za mnenje v stilu ''kaj mislite o mojem modelu''? =P~ =P~ =P~ #-o

Tvojih izkušenj in znanja sicer ne poznam, vendar vem, da v zadnji 10 let nisi na čolnarski sceni in sedaj si se odločil, da bosta z prijateljem izdelala čoln iz nule. :o :o #-o #-o [-o< [-o<

Želim vama, da bosta uspela in na koncu ne bosta razočarana ugotovila, da modelarstvo ni samo želja in imeti tehniko za izdelavo nekega modela, pač pa tudi ogromno znanja in izkušenj.
Lp Rado
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

PONAVAD SO NA KONC SEZONE VELIKI PLANI IN PO MISLJO VSI KOLK BO NASLEDN LET ČOLNOV...NO ČE SE KAKA 2 URENIČITA .....
JE PA VAŽN MOTIVACIJA IN IDEJE =D>
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

Če kdo tu podcenjuje modelarstvo si to ti Tornado!
Če mislis, da je čar modelarstva v kupovanju modelov in jih potem samo spuščat, "tekmovat" in jih kazat se močno motiš.
Nekateri delamo to iz lastnega veselja do konstruiranja, testiranja,...

Kar se tiče pa čolnarske scene, me pa vrjetno tudi ne boš videl v njej, kajti nekateri delamo modele za lastno veselje ne pa kazanje in napihovanje pred ostalimi, tako kot to delaš ti tu na forumu.

Takšne komentarje lahko shraniš za sebe, ker mislim, da je ta forum namenjen ravno takšnim, ki rabijo nasvete in pomoč pri izdelavi LASTNIH modelov, kljub temu, da so izdelani iz "FOSNA".

Bi pa rad videl tvoje modele iz "fosna", da vidimo kakšen ZNALAC si, da lahko komentiraš na takšen način ali pa si samo glasen!
LP
Krux
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

Hy2 napisal/-a:JE PA VAŽN MOTIVACIJA IN IDEJE =D>
=D> =D>

Tako se govori.
LP
Krux
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

krux666 napisal/-a:Če kdo tu podcenjuje modelarstvo si to ti Tornado!
Če mislis, da je čar modelarstva v kupovanju modelov in jih potem samo spuščat, "tekmovat" in jih kazat se močno motiš.
Nekateri delamo to iz lastnega veselja do konstruiranja, testiranja,...

Kar se tiče pa čolnarske scene, me pa vrjetno tudi ne boš videl v njej, kajti nekateri delamo modele za lastno veselje ne pa kazanje in napihovanje pred ostalimi, tako kot to delaš ti tu na forumu.

Takšne komentarje lahko shraniš za sebe, ker mislim, da je ta forum namenjen ravno takšnim, ki rabijo nasvete in pomoč pri izdelavi LASTNIH modelov, kljub temu, da so izdelani iz "FOSNA".

Bi pa rad videl tvoje modele iz "fosna", da vidimo kakšen ZNALAC si, da lahko komentiraš na takšen način ali pa si samo glasen!

se strinjam.... =D>
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

ace napisal/-a:
krux666 napisal/-a:Če kdo tu podcenjuje modelarstvo si to ti Tornado!
Če mislis, da je čar modelarstva v kupovanju modelov in jih potem samo spuščat, "tekmovat" in jih kazat se močno motiš.
Nekateri delamo to iz lastnega veselja do konstruiranja, testiranja,...

Kar se tiče pa čolnarske scene, me pa vrjetno tudi ne boš videl v njej, kajti nekateri delamo modele za lastno veselje ne pa kazanje in napihovanje pred ostalimi, tako kot to delaš ti tu na forumu.

Takšne komentarje lahko shraniš za sebe, ker mislim, da je ta forum namenjen ravno takšnim, ki rabijo nasvete in pomoč pri izdelavi LASTNIH modelov, kljub temu, da so izdelani iz "FOSNA".

Bi pa rad videl tvoje modele iz "fosna", da vidimo kakšen ZNALAC si, da lahko komentiraš na takšen način ali pa si samo glasen!

se strinjam.... =D>

Kaj se pa ti vsajaš v temo o kateri pojma nimaš in jo v nekaj postih nazaj negiraš, sedaj pa se pridušuješ?
Ali te mogoče boli to, da sem ti v ZS sporočil, da je prodajanje načrtov, ki so dostopni vsem ''nemodelarsko''?
ace napisal/-a:ammm ta rek: "da ga bom imel zgolj za rekreacijsko vožnjo"...
iz lastnih izkušenj govorim da to ne bo držalo
če bo model šel te ne bo prav nič zadržalo da bi šel probat na tekmo
ace napisal/-a:živjo
prodam načrt za jadralno letalo cumulus 1
kakšen mojster ga verjetno predela tudi z servoti v notranjosti
razpetina je 1290mm
dolžina 750mm
obremenitev na dm/2 17,86
težak naj bi bil 220g

načrt je v češčini in v 1:1 merilo
Lp Rado
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

krux666 napisal/-a:Če kdo tu podcenjuje modelarstvo si to ti Tornado!
Če mislis, da je čar modelarstva v kupovanju modelov in jih potem samo spuščat, "tekmovat" in jih kazat se močno motiš.
Nekateri delamo to iz lastnega veselja do konstruiranja, testiranja,...

Kar se tiče pa čolnarske scene, me pa vrjetno tudi ne boš videl v njej, kajti nekateri delamo modele za lastno veselje ne pa kazanje in napihovanje pred ostalimi, tako kot to delaš ti tu na forumu.

Takšne komentarje lahko shraniš za sebe, ker mislim, da je ta forum namenjen ravno takšnim, ki rabijo nasvete in pomoč pri izdelavi LASTNIH modelov, kljub temu, da so izdelani iz "FOSNA".

Bi pa rad videl tvoje modele iz "fosna", da vidimo kakšen ZNALAC si, da lahko komentiraš na takšen način ali pa si samo glasen!
Na takšen način ne mislim bedatirati javno in se spučati na nivo, kot ga je videti tukaj. Kadar koli se pa lahko srečava in se kulturno in argumentirano pogovoriva o najinih nazorih in pogledih na modelarstvo, ki so očitno različni in verjami, da mi boš dal za prav. V končni fazi ti lahko pokažem rezultate svojega dela, brez kakršnega koli napihovanja.

Komentiral bi samo tale del:
CITAT:
...da je ta forum namenjen ravno takšnim, ki rabijo nasvete in pomoč pri izdelavi LASTNIH modelov, kljub temu, da so izdelani iz "FOSNA".....

Verjami, da sem marsikateremu modelarju ne glede na zvrst rade volje pomagal z nasveti, usmerjanjem in ne nazadneje tudi materijalno.
Lp Rado
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

hahahha
men je tole že mal smešn
kaj ma kumulus veze s tem?????? :lol: :lol:
za rc sea star je pa tud čist nekaj drugega in ne vem kaj si s tem hotel povedat :lol: :lol: :o

umešavam pa se v to temo ker vidm da si ti nek high modelar
in sem se kruxu pripisal da se strinjam...prvi ki ti je to v obraz povedu..
me pa čudi da nisem videl nobenega tvojga modela na temu forumu

pa pripopaj kakšno sliko svojih čolnov
pa komenterajmo
ne pravim da so slabi ne pravim da so dobri za to bi jih rad videl
mogoče pa imaš ti take čolne v katerih lahko jst samo sanjam
ali obratno :lol:

...

no ofense :evil:
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

ace napisal/-a:hahahha
men je tole že mal smešn
kaj ma kumulus veze s tem?????? :lol: :lol:
za rc sea star je pa tud čist nekaj drugega in ne vem kaj si s tem hotel povedat :lol: :lol: :o

umešavam pa se v to temo ker vidm da si ti nek high modelar
in sem se kruxu pripisal da se strinjam...prvi ki ti je to v obraz povedu..
me pa čudi da nisem videl nobenega tvojga modela na temu forumu

pa pripopaj kakšno sliko svojih čolnov
pa komenterajmo
ne pravim da so slabi ne pravim da so dobri za to bi jih rad videl
mogoče pa imaš ti take čolne v katerih lahko jst samo sanjam
ali obratno :lol:

...

no ofense :evil:

Želel sem ti povedati, da se pridušuješ o solidarnosti in pomoči med modelarji, po drugi strani pa prodajaš načrt za 500 SIT. =P~

Nikoli se nisem imel za high modelarja (ne vem od kot ti ta trditev), ampak se učim, spoštujem in absorbiram delo in znanje od ljudi ki ga imajo.
Mojih modelov še nisi videl, in jih nisem objavil mi pa očitaš se napihujem z njimi(toliko o napihovanju). :wink:

Fantje, ali mislite, da so npr. Miha Holc, Sebastjan Ličen, Simon Vida, Aleš Bolčina..... (te fante upam, da poznate in se omejim samo na njih) razvijali svoje modele iz dolgega časa in kar prvo leto v modelarstvu. Ne niso, ampak so kar precej časa nabirali izkušnje na tekmovanjih, testiranjih, opazovanjih in prečitanih gorah literature, da so prišli do željenih rezultatov. Z temi modeli so se tudi dokazali v primerjavi z ostalimi na tekmovanjih in se niso skrivali na domačih ribnikih polni sami sebe in svojih ''projektov''.

Peščica vas meni, da na vsak kos lesa obestite malo tehnike in že ste veliki razvojniki. To se mi zdi nastopaško in ponižujoče do vseh teh ljudi, ki so vložili ogromno svojega znanja in časa v takšne projekte in so še danes uporabni.
Verjetno se vsak tak modelar, ki je napravil model, ki ima estetsko in uporabno vrednost kislo nasmehne ob takšnih postih in vas pomiluje, ko predstavljate svoje ''projekte''.
Nikakor ne mislim, da je kreativnost odveč, (to je celo dobro in je sila, ki vleče naprej) vendar malo samokritike, samoobvladovanja, sprejemanja kritike in nasvetov pa je vseeno potrebno in se ne obnašati kot užaljene device ter ob vsaki dobronamerni sugestiji začeti napadati v stilu;
ja, kaj si pa ti napravil, veze nimaš..........

Sedaj pa malo umirimo strasti in vas vabim, kakšni tekmi v vaši bližini, da me pocukate za rokav in se bom izmenjali kakšno izkušnjo.
Lp Rado
Uporabniški avatar
sebastiant
Tekmovalec
Prispevkov: 248
Pridružen: 14 Maj 2006, 18:42
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a sebastiant »

Začnimo objavljati tu načrte in kakor pravi Tornado, umirimo strasti.


Lep pozdrav od modelarja, ki samo kupuje " kit verzije ".Kakšno ladjo pa tudi naredi.................................:D
Zadnjič spremenil sebastiant, dne 30 Sep 2006, 19:04, skupaj popravljeno 1 krat.
LP
Sebastian
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

No da še jaz lonček pristavim...
Mislim da ima Rado veliko več izkušen od mnogih modelarjev na tem forumu...v mnogih temah pomaga začetnikom, nikoli ni skop z nasveti...tut meni je večkrat priskočil na pomoč z dobrimi nasveti...

Ace ti pa tut ne pretiravi... tvojega čovna pa tut nisem videl v "vrhunski" formi...

Na začetku sem tut sam mislu da je en model sestavt tko mačji kašel, da mal si zamisliš, pa mal brusiš žagaš pa je čovn... :D , vendar ko slišiš ene par misli od izkušenih modelarjev... :o , pol pa začneš mal z glavo mislit... #-o
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

Za lažje razumevanje dodajam še post, ki je bil napisan v začetku leta na približno isto temo samogradnje začetnikov. :wink:
tornado napisal/-a:Tudi jaz se pridružujem mnenju, da je potrebno prvi model dobiti takšen, ki je vsaj približno tako kot mora biti. Razlog temu je to, da že takoj začetnik ne izgubi volje, ko se pojavijo težave.
Tudi sam sem v svojem začetku razmišljal, da bom napravil model, ki bo MOJ in bom strašno ponosen nanj. Na žalost se je tega po mnogih urah prebitih v delavnici nastal model, ki ni imel nikakršne uporabne vrednosti. Edino kar je veljalo je bilo to, da sem napravil svoj PRVI model (tudi katamaran iz lesa).
Ko sem prišel v stik z ''pravimi'' modelarji sem ugotovil, da sem praktično vse delal napak (na žalost nisem imel koga vprašati in dobiti nasvetovo-še te, ki sem jih dobil so bili napačni).

Ker sem po naravi trmast sem se lotil stvari kot je potrebo. Kupil sem ''lupino'' čolna in ob nesebični pomoči Claudio Burlina iz Kopra sestavil čoln.
To je bil izdelek, ki je imel uporabno vrednost in moj ''prvi pravi'' čoln. Nanj sem bil in sem še danes ponosen. Prve ''lesenjače'' pa se spomnim z nasmehom samo, ko hočem nekomu dopovedati kako se ne lotiti izdelave modela.
Verjamem, da je malo tako trmastih ljudi kot se jaz in gredo do konca.
Veliko jih odneha in obupa ter opustijo ta lep hobi še preden so prav začeli.

Moje mnenje je, da bi morali začetniki, ki nimajo prave pomoči koga od izkušenih modelarjev, (ki se bavi z čolni) za sabo svoj prvi model kupiti narejen in se na njem ''kaliti'' in spoznavati osnove modelarstva.
Nikakor ne mislim, da ni potrebo izdelati tudi kakšen model po ''klasični'' metodi, vendar šele, ko imaš dovolj izkušenj.

Danes se dobi v prodaji kup mini ECO (npr. DELFIN od Reicharda, MONO čolnov, ki ne presegajo cene 100€. Da ne govorimo o kar nekaj zelo dobrih čolnov, ki se jih da najti pri domačih tekmovalcih in izdelovalcih (seba, alesb........).

Boštjan, Alešu in Borisu lahko verjameš kar pišeta, saj sta oba izdelala kar nekaj čolnov (katamaranov, monotrupnih v elektro in motorni varijanti).

Lp Rado
Lp Rado
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a tornado »

In še nekaj načrtov za samograditelje. :wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

E to so od Kukorelya ECOti.Nekoč nepremagljivega svetovnega prvaka .Osebno sem ga spoznal na tekmah v Hungary...in nekaj idej tudi splonkal...Kapo dol pred temi modeli! Sploh pa znanjem ki ga ima njihov konstruktor
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

Nisem hotel spremeniti te teme v spor, vendar tvoj odgovor ni bil prav nic vzpodbuden. Večino začetnikov bi ob njem nehalo razmišljat o izdelavi lastnega modela in bi ga šli kupit, kar pa mislim, da ni dobro za modelarstvo, ker ob tem ni novih idej in modelov.
Vem, da je za izdelavo lastnega modela potrebno imeti veliko izkušenj in znanja, katerih pa ne moreš dobiti iz teorije.
Sem pač modelar, ki rad razvija svoje modele, pa čeprav je za to potrebno veliko časa in živcev, vendar mi je do sedaj to kar dobro uspevalo, zato se tudi temu projektu ne bom kar tako oderkel.
Je res, da me ni videti na čolnarski sceni, ker modeli, ki jih sestavim niso namenjeni tekmam, pač pa lastnemu veselju, pa četudi bi se z njimi lahko udeležil tudi kakšne tekme (mogoče se je kdaj tudi udeležim).

Tornado nisem pa te mislil nič obsojati, le ne zatiraj novih idej, kjub temu, da izgledajo brezupne, je pa vedno dobrodošla pozitivna kritika ali pa kakšen nasvet, pa brez zamere.

Lep Pozdrav vsem.
LP
Krux
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Ali mi lahko pošlješ f1-class načrt [-o< [-o< [-o<
Mail: [email protected]
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

Ali bo kaj ali nebo?????Prosi mpošlji mi ga [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
vunek
Tekmovalec
Prispevkov: 266
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00

Odgovor Napisal/-a vunek »

Teško da ti ga kdo pošlje ker so vsi zdaj polno zaposleni z izdelavo modelov, tako da bo na spomlad kar veliko teh zverin.
Tako da si boš mogel načrt narisati sam, kot so si ga vsi ostali.

LP Boris
Uporabniški avatar
štajerc
Dr. Modelar
Prispevkov: 2301
Pridružen: 08 Avg 2006, 14:36
Kraj: Ormož

Odgovor Napisal/-a štajerc »

jah :roll: nisem še tako dober modelar da bi si narisal sam načrt :roll:
Ali lahko kdo prosim pošlje bi tudi jaz malo delal to zverinco.
l.p.Samo
Štromar ima včasih prav, elektrika pa vedno!
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

No skica Hidro 2 na togo os (na grobo):
Slika
Slika
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
krux666
Razpravljalec
Prispevkov: 124
Pridružen: 23 Mar 2006, 15:17
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krux666 »

Se kar lep cas ne bo gotov, ce mislis mojega.
Se v konstrukciji. :lol: :P
LP
Krux
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

no važn da se dela :D
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

nasledn let more bit tekma z H2 fanti! :P
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

http://www.idmracingproducts.com/bantam ... ctions.pdf

tole so navodila za kit,mislim da se bo dalo tudi iz slik precej razbrat...
Slika
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Lep kit komplet :D Evo kle se jasno vid kako se dela tele zadeve :)
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Odgovori

Vrni se na Razne čolnarske zadeve