Letališče - stručno pitanje

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

Odgovori
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Letališče - stručno pitanje

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

jaz mam pa eno resno vprašanje.

ko smo na letališču, tak lepo na komot parkiramo ob asfaltu, čim bliže taveliki travnati pisti. kar pa se je že parkrat izkazalo kot zelo nevarno za avte. do zdaj smo vedno imeli srečo, celo z modelom, ki je ostal brez nadzora. ampak kaj pa ko nam ta sreča poide...

zanima me, če bi se lahko zmenli, da parkiramo takoj na začetku tistega asfalta, čim bližje hangarju. po moje bi se tak lahko preprosto izognili kaki neljubi situaciji, ki se zdaj lahko še prehitro zgodi... edino kar se ne morem odločit, je to, če bi blo bolj pametno na obe strani parkrirat, da ostane čim več asfalta fraj za pristanke in vzlete al bi blo bolj pametno parkirat po eni strani, kot zdaj, pa ostane druga stran za "zasilne" manevre.

mnenja?

LP,
Matic
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

Hja glede parkiranja na obeh straneh piste mislim, da ni najboljša ideja ker imaš še večjo možnost zadeti kakšen avto. Z modelom se ti potem lahko zgodi, da bi moral ciljati med avti na pisto. Jaz mislim, da je zaenkrat čisto v redu tako kot je edino lahko bi se pomaknili z avti proti hangarjem tako da bi zadnjih recimo 30m piste fraj.
Težko bo koga prepričati, da bi puščali avto na začetku piste, kar je tudi zelo nepraktično. Ne slišiš polnilca ko so akuji polni, za vsako malenkost boš laufal iz enega konca rulnice na drugega itd......

Po novem bo tudi frekvenčna tabla, ki bo obešena na rdečem ograničitelju na koncu rulnice. Mislim, da je najboljše edino to da se zmenimo in zadnjih 30 metrov pred koncem rulnice ne parkiramo. Po drugi strani pa tisti ki pač parkira na konec in leti par metrov od svojega avta mu pač ne moreš rečti da naj ne parkira tam če on hoče imet avto zraven.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

kiwi napisal/-a:Po drugi strani pa tisti ki pač parkira na konec in leti par metrov od svojega avta mu pač ne moreš rečti da naj ne parkira tam če on hoče imet avto zraven.
Aleluja! 140 ogledov, pa en odgovor...

Saj, to me ravno muči. Nikomur ne moreš rečt kje ne sme parkirat. Pa tudi pred letališčem je znak "prepovedano za ves promet". Ampak... če trešči kak model v avto, bo voznik kriv za nepravilno parkiranje, pilot pa za vso škodo. In če pride do trka na kakem delu avta, kjer se ne bo dalo v nulo popravit stvari, bo še hujše vrelo, kot bi samo pri tem, da bi moral pilot kupovat novo prednjo šipo ali pa kaj podobnega.

Kar se tiče tistega, da ne slišiš kdaj so polni akuji, pa samo ena stvar: zadnjič si ravno ti, kiwi, imel avto cca. 5 avtov od konca. In kako si slišal kdaj so akuji polni? Ker sem ti jaz povedal, že tam nisi slišal, pa je blo manj kot 10 m vstran. Tak da... kaj jaz vem. Jaz sem zaradi ljubega miru pripravljen hodit sem in tja tistih par m, saj tolikokrat pa tudi ni treba it. In tudi parkiral bom na začetku, ob hangarju, če se tako dogovorimo (drugače je moj avto osamljena pika, če nismo vsi parkirani na robu).

Predstavljajte si npr. to: sam sem začetnik in bom spomladi pristajal na asfaltni del z e-trainerjem, ker drugam s tem podvozjem (dve kolesi spredaj, eno na repu) kot začetnik ne morem, saj ni dovolj težek, da bi bil ziher, da se ne bo nonstop prevračal na nos na travi. Model pa je primerno velik in težek, da lahko kaj konkretnega naredi na avtu, ki ga sreča zaradi moje neizkušenosti. Še vedno z veseljem parkirate tik ob pisti? :wink:

Lep snežen dan,
Matic
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

parkiranje

Odgovor Napisal/-a lojze »

Pozdravljeni!
Nikomur se ne bomo smejali, èe bo dal dober predlog in prejšnji, je vsekakor dober. Letos sem bil velikokrat na letališĂ¨u ni nekoè se je zgodilo, da smo nekateri leteli z jadralnimi modeli nad padalskim krogom, na kar smo na tem mestu dobili okupatorja :D z motornim modelom. Po dogovoru, se je takoj umaknil nad pisto, kjer so že leteli hitri motorni in eletro modeli. Za tem so prisli dapronaèi in lepo leteli na zahodnem delu rulanke, kar je tudi prav, nišĂ¨e nikogar ni oviral in imeli smo mir pod soncem :D . In ko je že bilo vse lepo, je nekomu ;;; zdrsnil;;; hitri motorni model proti nam oz. avtomobilom. Kaj bi pa bilo, èe bi se zaletel v naše škatle? Avtomobili ne sodijo tako blizu mesta letenja ali k pisti kjer poletajo modeli. Ima kdo od nas mogoèe zavarovan model proti tretji osebi, kar je obvezna praksa v tujini. NImamo, ne, potem pa,, zakrtaèi,, model kolegu v novo Oktavio, kaj ti bo rekel? Roko na srce, avtomobile bomo morali slej ko prej parkirati bližje hangarjem. Kar nekaj nas je že bilo v tujini na obisku v razliènih klubih in tako kot delamo mi, ne delajo nikjer. Varnost je na prvem mestu. Pot me oblije, èe pomislim, da je zadnjiè mali Luka z mamico stal ob mojem avtomobilu, mimo pa je startal motorni model in se odlepil. Pa mi povejte, kaj bi bilo, da je odpovedala kontrola... Ne želim filozofirati, vsakdo ima sicer svojo mišljenje, zato se moramo dogovoriti, kako bomo v naslednjem letu varno leteli. Avtomobili ne sodijo ob pisto in mali otroci pod leteèe modele prav tako ne. Ă�e bi otrok imel èelado(kolesarsko) to nebi niè škodilo, verjetno pa tudi nebi pomagalo, èe bi ga zadel moj Štork, ko sem zadnjiè model razbil. Verjemite, pa ga nisem sam rad, èeprav je bil reklamni model. Ker uživam, èe lahko letim, tako kot verjetno tudi vi, me pustite, da zares uživam in da to bo tako, potem pa naredimo nakaj v zvezi z varnostjo. Kiwi, ti si naš predstavnik, pozanimaj se, kako je pri nas z zavarovanjem modelov proti tretji osebi. Kje pa bomo parkirali avtomobile, kje bodo posamezne kategorije modelov letele, èe nas bo v enem dnevu veè na letališĂ¨u, pa se bomo še dogovorili na enem od naših sreèanj. Zakljuèek leta, bi pa res lahko naredili, neko nedeljo, ob pici in soku. Lepo vas vse pozdravljam! Lojze Kelc
letu zdar, triskam mar!
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj