SLIKE IZ ZAPRAŠENIH ALBUMOV

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

SLIKE IZ ZAPRAŠENIH ALBUMOV

Odgovor Napisal/-a lojze »

Pozdravljeni !
V zadnjem èasu, se je po dolgih sušnih letih v modelarske vrste vrnilo kar nekaj starejših modelarjev. Mislim da je prav, da prav ob tem èasu odpremo na našem forumu rubriko: ,, SLIKE IZ ZAPRAŠENIH ALBUMOV,, Morda se bo kdo vprašal, zakaj prav tak naslov. Sam sem pred nekaj leti zapustil resne vrste modelarjev, predvsem zaradi jadranja. Tista leta, ki sem jih preživel med modelarji, sem pridno ,,zapisoval,, vse kar mi je prišlo naproti. Albume sem našel resnièno zaprašene in sedaj sem vam pripravljen pokazati, kaj se je nekoè izdelovalo in na zelenih poljanah dogajalo. Rad bi, da se mi pridružite in tudi vi dodate kako sliko, ki bi naj bila starejšega datuma, kar pa seveda ni pogoj. Vsaka slika bo dobrodošla, zato prosim, tudi druge modelarje, ki obišĂ¨ejo naš forum, da se nam pridružijo. Zamislil sem si, da bi ob sliki bil napisan približni datum izdelave modela, lastnik, kdo ga je izdelal in seveda ostali tehnièni podatki, vkljuèno s podatkom èe model še živi :D Glede na število vaših fotografij, si sami izberite èasovno obdobje v katerem boste pošiljali slike. NObenega smisla namreè ne bi imelo poslati vse slike naenkrat. Prehitro bi pošle! Za pokušino, vsak modelar na 14 dni eno fotografijo. TAKO, ZDAJ PA NA DELO!
Lepo vas pozdraljam! LOjze
Zadnjič spremenil lojze, dne 11 Nov 2005, 23:21, skupaj popravljeno 2 krat.
letu zdar, triskam mar!
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

ptica

Odgovor Napisal/-a lojze »

Model je leta 1994 izdelal Jarda Pavlièek iz Ă�eške. Ă�ez krila meri 3m, je še živa in veselo leti. Model drži stari maèek modelar Jože Kramberger. Lastnik je modelar Zorko Ivan.
Priponke
SIMG00331qy.jpg
SIMG00331qy.jpg (27.62 KiB) Pogledano 14776 krat
letu zdar, triskam mar!
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

Mustang

Odgovor Napisal/-a lojze »

Kdaj natanèno sem izdelal tega Mustanga, nevem. Mišo K. ki je asistiral pri prvem startu, pravi, da je to bilo okrog leta 1995. V ptujski bolnici imajo toèen datum :lol: Po prvem startu, so mi namreè tam zašili desno roko, ker mi je elisa prerezala dlan in mišico palca :cry:
Model je imel razpona 180 cm, poganjal pa ga je 15ccm Tigre motor. Bilo ga je preprosto leteti, èe je bilo težišĂ¨e na pravem mestu. Kasneje sem model rahlo poškodovan prodal novemu lastniku, tam pa je doživel žalostno usodo. LP lojze
Priponke
SIMG0030y.jpg
SIMG0030y.jpg (71.51 KiB) Pogledano 14690 krat
letu zdar, triskam mar!
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

No glede na to, da slika še ni bila tako stara sem jo malo obdelal in umetno postaral :D :D

Sam nimam nekih starih fotografij pa sem zato obdelal lojzetovo, ki sem jo sam posnel. Na sliki je bivši lojzetov Stork med preletom.

Upam, da Lojze ne bo zameril.

Lp Boštjan
Priponke
crno belo.jpg
crno belo.jpg (22.84 KiB) Pogledano 14616 krat
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

No malo sem pobrskal in vseeno našel nekaj slik starejšega datuma....
Med drugim se je našel tudi tale mustang, ki sem ga slikal na enem izmed mitingov v moškanjcih.

Lojze ti je kaj znan......... :D :wink:

Lp Boštjan
Priponke
Jadrilica, ki sem jo kupil od Lojzeta in obnovil. Je lepo letela potem sem pa imel kreš in je nisem več popravljal. Letos je "odletela" v prekmurje.....
Jadrilica, ki sem jo kupil od Lojzeta in obnovil. Je lepo letela potem sem pa imel kreš in je nisem več popravljal. Letos je "odletela" v prekmurje.....
Moja jadrilica.jpg (87.94 KiB) Pogledano 14538 krat
Jadrilica, ki sem jo dobil od bratranca. Krmiljena samo po smeri in višini. Vendar nikoli ni v redu letela..... Slika je posneta v študentskem domu v Velenju v prvem letniku.....
Jadrilica, ki sem jo dobil od bratranca. Krmiljena samo po smeri in višini. Vendar nikoli ni v redu letela..... Slika je posneta v študentskem domu v Velenju v prvem letniku.....
jadrilica.jpg (43.5 KiB) Pogledano 14538 krat
mustang
mustang
Mustang.jpg (84.13 KiB) Pogledano 14538 krat
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

slike

Odgovor Napisal/-a lojze »

Tako je prav! Vlagajte slike tudi ostali! Kje za vraga pa si dobo to sliko Mustanga? Me že mika, bi delal drugega. Nevem veè kje so naèrti. Edini model, ki mi je bil všeè in še letel je fantastièno. Danes sem izvedel zelo žalostno novico. Nekoè sem izdelal ,,raco,, :lol: , to je bil tudi lep model, kasnej sem jo prodal v Ljubljano in danes mi je lastnik dejal, da so jo na letališĂ¨u skurli, ker niso uspeli poleteti z njo. Jaz sem jo pa z ,,neba,, vzel, kaj so pa delali oni, pa mi tudi ni jasno. Sliko vstavim jutri! LP lojze LP!LOjze
letu zdar, triskam mar!
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

:D
Zadnjič spremenil gusar, dne 05 Dec 2005, 22:19, skupaj popravljeno 2 krat.
MKM
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

slike iz z

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Pozdrav
Tako sem bil priča dogotku davnega leta ???,ko je poletela raca,motor MMVS 13CCM je tulil,da bi ga skoraj razneslo,možakar na sliki je korenjak,da ga je upal vreči z roke saj je nevarno,da te dobi elisa,Avtor ,lasnik modela pa je znan in mislim,da ga ni potrebno posebaj predstavljati,bi pa ga prosil ,če bo padel kakšen komentar o modelu.
L.P.Vlado
Priponke
reca...JPG
reca...JPG (122.77 KiB) Pogledano 14356 krat
hunter
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Če ima kdo željo izdelat to "raco" sem lastnik orginal načrta, sicer sem prvi izdelal tak model, nekaj časa pred tem kot je ta videna na sliki, vendar nažalost ne do konca, kasneje pa je dobila novega lastnika, ne vem pa če je kdaj poletela?

lp
MKM
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

raca

Odgovor Napisal/-a lojze »

Zdravo! Obljubil sem sliko ,,Race,, in tukaj je! Žal morate potrpeti in mi prizanesti, ker sem z njo, žal, samo jaz :lol: LOjze
Vstavljam še eno sliko modela, v kotu slike pa beži naš znani modelar, sedaj že ,,veliki,, mož, Grega Urbanèiè.
Priponke
SIMG0025qwe.JPG
SIMG0025qwe.JPG (47.39 KiB) Pogledano 14211 krat
SIMG0026qwer.JPG
SIMG0026qwer.JPG (42.6 KiB) Pogledano 14203 krat
letu zdar, triskam mar!
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

slika

Odgovor Napisal/-a lojze »

In tu je še ena stara slika! Kdo koga pozna? LP! lojze
Priponke
modelarji ptuja 1.jpg
modelarji ptuja 1.jpg (71.21 KiB) Pogledano 10654 krat
Zadnjič spremenil lojze, dne 04 Dec 2005, 21:19, skupaj popravljeno 2 krat.
letu zdar, triskam mar!
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

slike iz z

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Mali model,motor 6ccm vitko krilo,na poletanju je dosegel veliko hitrost,dobesedno je odskočil od zemlje,na višini enega metra je tako zavaljal,da skoraj nisi moral slediti,ko je bil model na višini med enim in enim in pol metra na hrbtu je pilot naredil usodno napako -potegnil je višino.
Se zgodi
L.P.Vlado
Priponke
kelc spit f.JPG
kelc spit f.JPG (121.66 KiB) Pogledano 10726 krat
hunter
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

slika

Odgovor Napisal/-a lojze »

Štorklja- maketa
To je še eden izmed mnogih modelov, ki jih je pred petimi leti izdelal Zdenek Vlah (ZDZ). Model poganja 120ccm motor lastne proizvodnje (ZDZ) Razpon modela je 4 m in v zraku izgleda zelo realistièno. K temu je pripomogel vsekakor tudi izpušni sistem, ki ga je za to priložnost posebaj izdelal znani èeški izdelovalec izpušnih sistemov za modele g. Brecka. Model še živi in se obèasno pojavi na mitingih, predvsem v Nemèiji, kjer na makete, nemških letal, iz druge svetovne vojne veliko dajo. LP! L.
Priponke
štorklja.jpg
štorklja.jpg (101.87 KiB) Pogledano 10666 krat
letu zdar, triskam mar!
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

NImbus

Odgovor Napisal/-a lojze »

Da ne bi vedno prikazoval samo moških, sem se tokrat spustil globoko v sredino albuma in izbral ;; maèkico;; koèko;; z jedrilico. Parametri, :lol: so naslednji: višina 170, starost 18 let (bila) teža.........oh, #-o oprostite, pisati moram o modelu, me je zaneslo, teža 4kg, razpon 4m, poganja pa jo Jetijev motor 45/3 na 16 èlenov. Model še leti v Opavi, njegov lastnik pa je znani nekdanji èeški reprezentant v kategoriji F5 B Franta Ă�erni. LP! Lojze
Priponke
pupika z Nimbusom.jpg
pupika z Nimbusom.jpg (47.67 KiB) Pogledano 10578 krat
letu zdar, triskam mar!
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

pa še to

Odgovor Napisal/-a lojze »

Sliko Nebeške bolhe, tako se namreè imenuje pravo letalo izdelano v Franciji, sem posnel leta 1990 v Kelèu na Ă�eškem. Model je prava maketa izdelal pa ga je Jarda Pavlièek ( na sliki). Zanimivo pri tem, pravem letalu, je bilo, da si višino dolèal s premikanjem prvega krila. Model, ki ga je Jarda izdelal, je imel velike teža glede tega, zato ga je kasneje predelal in višino doloèal na klasièen naèin. Model še leti. Lojze
Priponke
Nebeška bolha 1.jpg
Nebeška bolha 1.jpg (64.18 KiB) Pogledano 10511 krat
letu zdar, triskam mar!
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

Odgovor Napisal/-a lojze »

Kolega modelar, ki je izdelal Nebeško bolho, je izdelal tudi to dvokrilno èudo. LP L
Priponke
Scan0021yxc.jpg
Scan0021yxc.jpg (30.92 KiB) Pogledano 10475 krat
letu zdar, triskam mar!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

Stork

Odgovor Napisal/-a lojze »

Na fotorgrafiji je eden iz med prvih Storkov v Sloveniji. Prvega je po vsej verjetnosti k nam pripeljal Borut Perpar.
Priponke
slika za forum Stork.jpgyxc.jpg
slika za forum Stork.jpgyxc.jpg (65.31 KiB) Pogledano 10400 krat
letu zdar, triskam mar!
Ultralajt
Dr. Modelar
Prispevkov: 13473
Pridružen: 15 Nov 2004, 17:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Ultralajt »

Nevarno krilo! Kar glave seka! :D #-o
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Tako pa sem tudi jaz našel eno staro fotogrfijo :o .

Lepo se vidi moja dolgoletna povezanost za F3B kategorijo :wink: .
Na sliki pa predstavljam "držalo" za model flamingo (kateri je še danes v letečem stanju =D> ).

LP Grega
Priponke
držalo za model sem jaz :-))
držalo za model sem jaz :-))
flamingo in jaz mali.jpg (45.06 KiB) Pogledano 10273 krat
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

Odgovor Napisal/-a lojze »

Naj mi bo prizanešeno, še zadnjiè! Objavljam fotografijo, ki jo je posnelo tuje oko nekega zimskega mrzlega dne na Jamniku. Na pobudo MIrana Arbajtera so iz Burghauzna k nam prišli letet njegovi nemški kolegi. Skupaj z domaèimi modelarji, smo pod budnim oèesom Vikija,(kuhinja in vse ostalo) ki mu gre vsa zahvala, preživeli prijetne dni.
Naslednja zadnja fotografija, pa je brez komentarja... LP lojze
Priponke
moškanjci.jpg
moškanjci.jpg (109.8 KiB) Pogledano 10816 krat
Jamnik 20.jpg
Jamnik 20.jpg (70.77 KiB) Pogledano 10816 krat
letu zdar, triskam mar!
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Še smo malo pihnili prah iz škatle =P~ ...

Slika je bila posneta kar nekaj časa nazaj, na enem izmed aero-mitingov na Ptuju.
Modelarji so bili takrat (prvič in edinič) na ploščadi pred železniško postajo v Moškanjcih od koder so vzletali v program.

Najbolj zamišljen možakar na sliki je LojzeK, ki se pripravlja na svoj nastop z lepo izdelanim zlinom.

LP Grega
Priponke
modelarske priprave na mitingu...
modelarske priprave na mitingu...
moškanjci miting dolgo nazaj.jpg (62.01 KiB) Pogledano 10792 krat
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Tale pa ni tako stara, pa vendar sodi v zaprašene albume.

Model Jodel-robin je izdelal BorisU in z njim letel na orožnih vajah jugo vojske za tarčo (samo za namerjanje :wink: ).
Nato pa se je na modelu pričel nabirati prah :roll: , dokler ga nisem jaz odrešil s police 8) .
Model sem na novo prekril ter prebarval. Po moji obnovi pa je tehtal že skoraj 5kg in kljub temu letel zelo stabilno in neproblematično.
Model sem nato v takrtni akro vnemi prodal #-o :evil: .Novi lastnik pa ga je na prvem poletu pokončal :cry: .

LP Grega
Priponke
tako pa sma šmeki-peki pozirala v Lescah na mitingu...
tako pa sma šmeki-peki pozirala v Lescah na mitingu...
robin v lescah na mitingu.jpg (114.27 KiB) Pogledano 10771 krat
Zadnjič spremenil GregaU, dne 19 Dec 2005, 18:16, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Ultralajt je zapisal:
=D> zelo lep prispevek Mitja =D>

Lahko še kakšno slikico tudi tukaj dodaš =P~ .

LP Grega
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

No da malo oživimo to temo. Miran Arbajter mi je iz Nemčije poslal sliko posneto pred kar nekaj leti, ko sem še bil precej "zelen". Leteli smo na njivah med borl-om in stojnci.

Lp Boštjan
Priponke
modelarji1.jpg
modelarji1.jpg (67.47 KiB) Pogledano 10588 krat
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj