Letenje Moškanjci 10.10. 2005

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

Odgovori
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Letenje Moškanjci 10.10. 2005

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

No zopet smo v ponedeljek leteli v Moškanjcih na letališču AK Ptuj. Ko sem šel popoldan od doma ni doma nič pihalo - pa sem doma na bregu, kjer ponavadi piha prej in bolj kot pa na ravnini, ko pa sem prišel na letališče pa je začelo pihati tako da nisem upal niti z Pylonom v zrak.
Vseeno se nas je kar nekaj zbralo. Na čase si moral v zraku prav paziti kje letiš. Največ problemov sem imel, ko sem letel z Ariano. Ves čas sem moral gledati, kje so ostali modeli v zraku. Bila je že skora rahla gužva. Zgodilo se je tudi, da sta imela dva modela enaka kanala. HLG in depronko. Na srečo ni bilo hujših podledic. Imel pa sem velike motnje na mojem pylonu, tako da sem komaj pristal in pri tem polomil eliso. :-?

Malo sem letel tudi z HLG-jem, da sem si razgibal razbolelo roko od sobotnje HLG tekme. :D

Prvič po dolgem času se je žal zgodil tudi en hujši kreš. Stork 1 od lojzeta je kar krepko vznemiril krta. Do kril in še malo dlje je bil zarit v zemljo.

Več o tem v temi "ptica zlomljenih kril"
viewtopic.php?t=7107

Prišlo je tudi nekaj modelarjev iz Maribora. Tako da je bilo v zraku res pestro. Letelo se je z HLG-ji, kombat modeli, drugi bencinarji, depronkoti, hotliner, pylon, jadralni modeli z pomožnim elektro motorjem itd.

V glavnem bilo je skoraj kot en mini modelarski miting. Tudi za mimoidoče oziroma za tiste, ki so prišli samo malo pogledat kaj se to dogaja na letališču je bilo kaj za videt.

Lp Boštjan
Priponke
Veter ob prihodu......
Veter ob prihodu......
Picture 002.jpg (32.57 KiB) Pogledano 1562 krat
Joze pri popravilu repa na novem ultimatu.....
Joze pri popravilu repa na novem ultimatu.....
Picture 006.jpg (91.88 KiB) Pogledano 1562 krat
Depronkoti....
Depronkoti....
Picture 005.jpg (95.69 KiB) Pogledano 1562 krat
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

še slike.....

Vem da je še nekdo slikal za fotoaparati. Morda lahko tudi tisti, če bere ta forum naloži slike v to temo.

Lp Boštjan
Priponke
Letenje brez kloles. Sledil je hrbtni pristanek v travi he he.....
Letenje brez kloles. Sledil je hrbtni pristanek v travi he he.....
Picture 022.jpg (37.84 KiB) Pogledano 1551 krat
"Rulanje" po pisti samo z enim kolesom........
"Rulanje" po pisti samo z enim kolesom........
Picture 018.jpg (59.76 KiB) Pogledano 1551 krat
Jozetov ultimate, ko so se mu odlepile celice in je pristal tako, da so bile celice na enem eleronu in pritrjene samo na kablu.....
Jozetov ultimate, ko so se mu odlepile celice in je pristal tako, da so bile celice na enem eleronu in pritrjene samo na kablu.....
Picture 010.jpg (82.17 KiB) Pogledano 1551 krat
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj