Modelarska Pista

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Modelarska Pista

Odgovor Napisal/-a JKP »

POZDRAV

Pa začnimo z zbiranjem predlogov za modelarsko pisto

Na letališču v Moškanjcih, mogoče nekje na začetku piste pri Tibolcih?
Pa si z kosilnico postrižemo travo...
Seveda se bi bilo potrebno prej dogovorit z letališčem, če bi sploh pustili. Cona letenja pa bi bila nad ribnikom ali pa nad pesnico...

PS
Veselilo bi me, če bi se v večjem številu dobivali.

Jože Kramberger
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Hi!

Torej... ena opcija je že in sicer na letališču AK Ptuj v Moškanjcih.
Kolikor vem ob ponedeljkih ponavadi ni problem letet, ker je uradno letališče zaprto. Avioni naj ne bi pristajali in vzletali.

Druga opcija je baje vzletišče za motorne zmaje v Prvencih. To je blizu vasi Borovci. Sam še tega terena sicer nisem videl sem pa informacije dobil od Grega. Uporabljajo pa ga tamkajšnji zmajarji in naj ne bi bil problem tudi tam letet. Pista je travnata. Ko bom teren pogledal bom o njem napisal kaj več.

Lahko pa se tudi Grega kaj razpiše o tem.

Druge lokacije mi zaenkrat niso znane.

Lp Boštjan
Zadnjič spremenil kiwi, dne 19 Okt 2005, 07:54, skupaj popravljeno 2 krat.
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

Pista

Odgovor Napisal/-a lojze »

Zdravo!
Kraj v Prvencih je zanimiv, vendar je pristajalna pista uporabna samo za izkusene modelarje. Vse ostalo je ograjeno in èe nebi bilo, je pa problem na travnikih z krtinovci. Tega je tam bilo veliko; vsaj takrat, ko sem jaz hodil letet. Postoji še en problem in to je pristajanje ob zahodniku. Prav tako je problem z ogranièitelji oz. zastavicami s katerimi je oznacena pista. Zamislite si, da pristajas in zadeneš ob moèno v zemljo zabite kovinske palice. Oglejte si teren in postali boste istega mnenja. Dokler se ob ponedeljkih na letališĂ¨u ne odvijajo aktivnosti, je osebno za me, dovolj prostor kjer letimo sedaj. Ă�e pa bi se že morali seliti, potem pa lahko uporabimo celotni travnik ob jadralnem hangarju( ugodno, pomislite na vetrove). Na letališĂ¨u, po dosedanjih izkušnjah bi bili tukaj še najmanj na poti( pista ob ribniku ne pride v poštev zaradi južnega šol. kroga). Tako je moje mnenje. Ă�e pa bomo že našli kakšen prostor pod soncem za pisto, pa vedite, da bi jo morali vzdrževati ali celo plaèevati prostor ( v Prvencih zmajarji plaèujejo najemnino). Kdaj pa jo bomo vzdrževali, ko pa se niti ne moremo dogovoriti ali gremo v ponedeljek letet ali ne. Dragi fantje, zelo me veseli, ker ste priceli razmišljati o tem o èemer smo nekoè že orali ledino. Jaz sem nekoè zaradi modelarske piste kupil mulèar, veliko krat sem kosil in tudi ostal tudi sam. Ă�e vam uspe in bo potrebno kaj pomagati lahko raèunate na me! To sem napisal zato, da vam povem, kaj se je že dogajalo in da je pri tako malem rastresenem èlanstvu teško uspeti. Tempo življenja je namreè taki, da nas ubija. Lahko pa vse eno poskusimo! LP Lojze
letu zdar, triskam mar!
Uporabniški avatar
GregaU
Freak
Prispevkov: 948
Pridružen: 13 Apr 2005, 16:21
Kraj: HALOZE

Odgovor Napisal/-a GregaU »

Hojla :lol: !

Moji predlogi:

1.Letališče Ptuj: Na letališču bi se lahko dogovorili z upravnikom kluba za modelarsko zono (zraven jadralnega hangarja). Vendar se bomo morali v celoti podrediti prometu na letališču. Je pa aerodrom zelo primeren ob ponedeljkih, ko je le to zaprto. Kar nekaj modelarjev se ob ponedeljkih popoldan že dobiva na letališču.

2.zmajarsko vzletišče Prvenci: Tukaj je prometa bistveno manj in bi bili lahko bolj svobodni. Po pogovaru z njihovim predsednikom kluba, se je že strinjal za pridružitev modelarjev. Teren ima veliko lipo za senco, vendar pa je steza v smeri vzhod-zahod, okrog pa veliko količkov od el.pastirja ki so past za ponestrečene pristanke. Bi pa morali verjetno nekaj malega prispevati za košnjo.

3.najti ustrezen travnik: To bi bila po mojem mišljenju najboljša opcija, vendar tudi najzahtevnejša. Najti bi morali ustrezen travnik in lastnika s katerim bi sklenili pogodbo o letni najemnini. Na travniku bi sami kosili v izmeri ~70 x 30 m polje ter parking za avomobile. Ostali del travnika pa bi lastnik lahko še naprej kosil...

Smo pa sedaj "ptujski" modelarji v fazi, da se malo zberemo in vidimo :o koliko nas sploh je, ter koliko jih je pripravljenih sodelovati [-o< .

LP GregaU
Uporabniški avatar
dv9732
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 01 Sep 2005, 20:09
Kraj: Tibolci

Primeren travnik!

Odgovor Napisal/-a dv9732 »

Lep pozdrav!

Tudi jaz rad letim, in velikokrat sem na letališču z modelom. Najlepse oz najvarneje za model, mi je ce leteim na letaliscu na koncu rulnice (ce ni nikogar od 1:1 pravih). :D Placa je veliko, ce mi model dol zgrmi vem kje iskati, ker je pista precej velika. :cry: Vendar je to zelo redko mogoce ker letijo drugi clani AK Ptuj. :x Ko sem prisel na letalisce sem vedno vprasal g. Upravnika, ali vodjo letenja, ce ni bilo slucajno upravnika in do sedaj so mi vedno dovolili. :P Potem pa se pojavijo problemi. :o Vcasih pridem na letalisce z zelo malo casa (doma imam kar precej dela) to malo casa je kaka ura ali ura pa pol. :-? Ker si ponavadi, eno vecer preden grem letet vse pripravim, tako da naslednji dan vzamem avion ga natankam vzgem in ze letim :) , je potrebno vcasih najti Upravnika ali vodjo letenja to pa traja en cas, potem pa se se najde kak start da nesmem vzrak in ze mine kakih 30 minut. :evil: in potem odidem domov dalje delat seveda ne tako srecen kot sem prisel na letalisce.

Upravnik mi dovoli da letim na tistem travniku, kak imajo padalci pesek za pristajati. Tam mi zelo ugaja letet ker letim velikokrat popoldan in ne bulim v sonce, placa je skoraj dovolj, vedar je na enem koncu pista na drugem pa hangar in podalsek bifeja kjer pa je ponavadi nekaj clanov AK ptuj in se kdo drug, veselo kramljajo pijejo kavico ali kaj druga in ne spremjajo z eno oko kaj se dogaja pri meni. Lahko je hudo ce kaj odpove in zleti IL-10 med njih s hitrostjo 100km/h ali mogoce vec. Posledice so lahko grozljive.

Vse je lepo in prav dokler se kaj ne zakomplicira. :D :D :cry:

Letim combat in marsikdo ve kaj je combat in kaj se pri combatu dogaja. Vcasih motor ugasne, vcasih ga spregledam, ali mi udide v sonce, ali mi odleti kaki aleron, se zgodi tudi da se kaka komanda prekine - povezava ali pa da kabel prekine, se zmakne konektror servota s sprejemnika ali pa da se spiple konektor od baterij ali pa se kaj drugega. Torej ne karatko modelarstvo oz combat zna tudi biti nevarno ce ti kaj odpove, zadeve letijo precej hitro in v trenutku sekunde lahko tak model povzroči ogromno škode. Zelim si da je tega cim manj ali pa tega sploh nebi bilo, sanja svinja kukuruz! Tak pac je!!

Ce iscemo travnik za letet moramo najti takega da bo za vse primeren, jadrilice od 0,1 mm pa do 3,4,5m,.. depronare, stiroporceke, motrne male velke, .. Kot sem povedal, letim combat, in nisem edini, ki to leti, z Ogrzkom sva se pogovarjala da bi zacela trenirati da bom (boma oz bomo) se kdaj kaj dosegel v tej smeri ce ze lamlemo lahko lamlemo z izkusnjami ne pa da se zastrikam, ce se zastrikam na letaliscu pa mi model dol vdari pol vsi, ki tam veselo kavico pijejo pogledajo in se zacudijo, ter si mislijo : ta pa ne zna letet! ... in ko naseldnic pridem na letalisce ter povprasam ce lahko grem letet me vprasajo: kaj si ze onega zaflikal? Jaz: ja sem, samo danes mamo novega in njihova reakcija :o :roll: [-X In posledice tisteka vsadka: ja danes pa letijo motornjaki, pa jadrilice so v zraku in senga solara mamo pa se padalci letijo. Torej odgovor: Ne danes ne mores letet!
KOnec pa . .

Kak sem ze reko vse je vredu in prav dokler vse deluje in leti tak kak sem si zamisli, ce se pa kaj zgodi pa je problem.

Jaz sem za to da najdemo plac mogoce kar nekaj vstran od letalisca. Da nebo kakih problemov, oz bliznijih srecanj z motornjaki,..

Glede onega travnika zraven jadralnega hangarja, je lep velik dovolj velik vendar vecina od nas ne gre letest zjutraj ob 7:00 ampak po poldan to je po 12 oz 13 uri in ce letimo takrat bi verjetno videli sonce modela pa ne.

Nekaj lepih travniko in na semem se mi zdi da je tu v Borovcih kak je ona jama, oz sportno drustvo. Jedrilicari in motornjaki v naravni velikost; mislim, da bi se z zraka dalo kaj pogledat in najt. In Ce najdemo z lufta kaj primerno bomo lastnika ze nasli! in se dogovorili.
In ni vraga da ne bomo nasli nekaj primernega za nas MODELARE!!!

Nimam vec idej!

Se slisimo in dogovarjamo naprej!

Lp.
Darko V.
Priponke
Tak zgleda moj vsadek svicarja!
Tak zgleda moj vsadek svicarja!
Vsadek svicarja.jpg (49.4 KiB) Pogledano 8189 krat
There is nothing like combat!
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

Pozdravljeni

Mislim da bomo keri ponedeljek na letališču mogli kako rečti...


Jože k.
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

Ker se je tema ponavljala in so bile dve enaki z istim naslovom, sem združil obe temi skupaj. Upam, da mi avtorji tem ne bojo zamerili. :lol:



Thunderbolt je napisal:
Zivjo


Mariborski modelarji so mi povedali da so najdli lep plaz za letet.
Ta travnik se nahaja nekje v blizini Šikol.Kje natancno pa ne vem.
Bo treba natancneje povprasat in si ogledat zadevo.

Lp
Grega U ne napisal:
:lol: =D> predlagam da ga gremo pogledat :o :lol:

Edino, ne vem koliko je primerna lokacija za tiste okoličane Ptuja ki so iz druge strani drave? :oops:


LP Grega
dh je napisal:
Glede tega travnika, je pa na žalost takole:



travnik je res v bližini Šikol, vendar ob cesti, ki ima na obeh straneh melioracijski jarek... zaradi tega ima skoraj vsaka, če že ne vsaka njiva ali travnik svoj "dovoz" na prostor.... to po domače pomeni, da ni prostora za parkiranje avtov... Prav to parkiranje pa je, vsaj po mojih informacijah, običajno največji problem za lastnike zemljišč. Lastnika tega travnika še iščem, a dokler ga ne najdem in se z njim pogovorim o možnostih, je ta travnik na žalost zaprt.

Ne bi namreč rad, da pride do hudih ur preden se sploh kaj pogovarjamo, ker bo v tem primeru precej težje...

Definitivno bo največji problem najti mesto za puščanje avtov...

V glavnem, ko karkoli "odkrijem" ali izvem, vas obvestim...

Do takrat pa žal.... upam, da razumete...

Lp, Dejan Hergan

Glede tega travnika pa ne morem dat izjav, ker ga ne poznam. Mi je pa malo daleč za vozit se tja. Samo do kidričevega imam 20km. Kar pa še ni pogoj, da ne bi prišel letet he he..

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
Thunderbolt
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 13 Mar 2005, 17:44
Kraj: Ptuj

nova lokacija

Odgovor Napisal/-a Thunderbolt »

Servus pubeci

V soboto dne 8.4.06. smo se zbrali na novi mozni lokaciji modelarskega letalisca v okolici Sikol.Bilo nas je nekaj Ptujcanov en domacin in Mariborcani.Leteli smo toliko ,da smo preizkusili ce je kaj motenj na 35 Mhz in na 40Mhz in ugotovili ,da motenj ni ker je pihal veter smo ugotovili pista je postavljena lepo v smeri lokalnih vetrov.Edina pribomba je da je nekoliko blizu his(300m)
Ampak tudi glede tega je lokalni kmet predlagal,da nam dajo lokacijo,ki je nekoliko bolj oddaljena od his.S tem ,da je tista lokacija trenutno se njiva.Je pa obljubil,da jo bo on povaljal in posadil travo.Za najemnino se trenutno potekajo pogovori.
Vsi zaintresirani javite se na PM.Ustanovilo se bo drustvo katero bo na tem letaliscu operiralo.
Lep Pozdrav

P.S.Po izkusnjah na drugih letaliscih smo se dogovorili da dlocene zvrsti modelarstva ne gredo skupaj sicer nimamo nic proti nobeni disciplini ampak smo se odlocili da ima prioriteto letenje brez flasksa. [-X
No guts no Glory
Uporabniški avatar
darkov
Razpravljalec
Prispevkov: 62
Pridružen: 25 Sep 2005, 19:56
Kraj: Tibolci

Modelarska pista!

Odgovor Napisal/-a darkov »

Lep pozdrav!

Mene zanima, kaj naj bi to pomenilo, da nekatere zvrsti nimajo placa oz. tisti ki letijo na flaks??

Saj lahko dobesedno napises kdo je to, da vemo, kateri nesmemo siliti zraven!
There is nothing like combat!
" Sky Hunter "
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

Pozdravljeni

Mislim, da debato okoli piste smo že končali, vsaj za ptujske modelarje....

Kot smo se dogovorili na sestankih, in ob strinjanju aero kluba, bo naša pista na aero klubu v Moškanjcih....

Dobili bomo svoj prostor....

Aja pa po pivičko ni treba iti daleč...hehe šank na letališču...
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

tudi meni se zdi zdaj malo pozno za iskanje piste in ustvarjanje kluba, ker je to že praktično narejeno. in to brez "prepovedanih panog"...
Uporabniški avatar
Thunderbolt
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 13 Mar 2005, 17:44
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Thunderbolt »

servus

Ce sem direkten glede disciplin je to takole Nobena disciplina ni prepovedana in so tudi zazeljene,samo motorna je priviligirana. 8) 8).
Drugace pa poglejte na forumu v katerih discilinah se ze na forumu ne znajo zmenit , kaj sele na terenu.
Pista v Moskajncih to bi rad videl :o :o .Modelarsko letenje- Cessna v solskem krogu-na postaji pa ...!

Lp
No guts no Glory
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

Thunderbolt napisal/-a:Pista v Moskajncih to bi rad videl :o :o .Modelarsko letenje- Cessna v solskem krogu-na postaji pa ...!

Lp
Do zdaj še ni blo problemov. Sam sem letel istočasno, kot "velika" letala, pa smo se vse zmenli brez problema. Ko je bilo letalo na finalu, so me opozorili ali pa sem sam slišal, ker je bila CB postaja dovolj blizu, pa sem se držal visoko v zraku na robu piste ali pa hitro pristal. Enkrat sem celo preizkušal svoje sposobnosti jadranja, ker sem na e-jadrilici imel tako malo baterij, da je izklopilo motor, letalo pa je pristalo, menjalo pilota in spet poletelo. Vmes pa sem pridno jadral in iskal kaj termike...
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

halo

Načeloma se bomo modelarji iz okolice ptuja organizirali in družili v okviru AK ptuj
Zaželjen oziroma dobrodošel je vsak modelar NEGLEDE S ČEM SE UKVARJA!!!!!

Seveda lahko vsakdo leti nekje na svojem travniku, mislim pa, da ni lepše, kot druženje modelarjev....

za AK ptuj smo se odločili, ker smo izrazili željo po organiziranju KANALOV , zavarovanja in MIR PRED KMETOM... in ker nam AK marsikaj ponuja...Aja pa prostor tudi ni zgrešen.

Načeloma ob ponedeljkih AK ne leti, tako imamo prosto letališče...

jože K.
Uporabniški avatar
Thunderbolt
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 13 Mar 2005, 17:44
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Thunderbolt »

Matic7 napisal/-a:
Thunderbolt napisal/-a:Pista v Moskajncih to bi rad videl :o :o .Modelarsko letenje- Cessna v solskem krogu-na postaji pa ...!

Lp
Do zdaj še ni blo problemov.
Brez komentarja. =D> =D> =D> =D>
No guts no Glory
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

zdravo,
saj zdaj se ni treba tu kregat okoli piste.tisti ki bomo hodili v Šikole,ker vemo da tam ne bo nikakršnih problemov,bomo pač šli tja.Vi ostali pa se lahko na letališču zafrkavate z upravnikom 8) 8)

p.s. in mislim da je več takih,ki se rajši peljejo nekaj kilometrov dlje pa nimajo tam nikakršnik problemov okoli letenja.
lp,Nejc
sky hunters
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Modelarji smo že dolga leta v podrejenem položaju na letališču, pa če tudi gre za ponedeljek, ker se na ta dan ne bi letelo, vendar temu ni tako. Vedno imam občutek, da je naša prisotnost nezaželjena. Res da bi mogoče pridobili nekaj privilegijev preko AK, ampak klečeplazenje oz. prosjačenje [-o< , če lahko letimo.. pa še to samo v "ponedeljek" pa res nevem če ima smisel, mogoče ima kdo čas še kak drug dan.
V Prvencih imajo zmajarji svojo pisto in po pogovoru z enim od članom bi mogoče bila to rešitev..."mogoče".
MKM
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

ja zato glih.
v Šikolah se je po mojih podatkih thunderbolt že dogovarjal s kmetom.
Sam sem že tudi letel tam in ni nobenih ovir da se tam ne bi naredila pista.

Kaj mislite da v Prvencih ne bo problemov--tokrat z zmajarji????
sky hunters
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

fantje....

Jaz nevem, od kje vam problemi z AK ptuj

Jaz hodim že 18 let letet na letališče letat z modelčki....

Res je da smo v podrejenem položaju glede na ostale udeležence prometa...

Mislim, da vsi tisti, ki mislite, da smo v napoto AK motite...

Zaželjeno je da se ORGANIZIRAMO IN ZAVARUJEMO !!!!!

Saj vsak, ki pride letet, je udeleženec prometa, in se mora obnašat kot vsi ostali v planu letenja...

Seveda pa če želite,oziroma letite vse poprek pa ogrožat druge...pa vas postrani gledajo, ste si sami krivi !!!!

TUDI JAZ, ČE BI BIL PILOT IN BI LETEL V LETALU, BI S STRAHOM OPAZOVAL DOGAJANJE OKOLI MODELARJEV....

Pravila so pač pravila...

Načeloma se veselimo vsakega, ki bo prišel ob ponedeljkih letet na AK ptuj, in upam, da se bote tudi vi veselili, če bomo mi prišli letet k vam....

Mislim da nam ni interes se deliti na dva dela (dva kluba)

Saj lahko vsak leti, kje mu paše... (v slogi je moč)

LP Jože Kramberger
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

gusar napisal/-a:Modelarji smo že dolga leta v podrejenem položaju na letališču, pa če tudi gre za ponedeljek, ker se na ta dan ne bi letelo, vendar temu ni tako. Vedno imam občutek, da je naša prisotnost nezaželjena. Res da bi mogoče pridobili nekaj privilegijev preko AK, ampak klečeplazenje oz. prosjačenje [-o< , če lahko letimo.. pa še to samo v "ponedeljek" pa res nevem če ima smisel, mogoče ima kdo čas še kak drug dan.
V Prvencih imajo zmajarji svojo pisto in po pogovoru z enim od članom bi mogoče bila to rešitev..."mogoče".
Jaz sem do zdaj samo enkrat zapustil letališče brez letenja. To soboto, ko sem se sam odločil, da ne poletim. V zraku je bilo nekaj padalcev, na dvig se je pripravljala jadrilica, pa najmanj 2 letali sem videl v zraku. Pozdravil sem upravnika in povedal, da grem letet drugam, pa smo bili vsi zadovoljni. In nikoli nisem imel občutka, da sem nezaželen ali podrejen. Ne v ponedeljek, ne kak drugi dan. Res pa je, da sem od prvega dne naprej vedno najprej stopil do upravnika, povprašal če je zrak čist in šele nato potegnil model iz avtomobila.

Pa v tej temi se ne prepiram ali kaj podobnega. Samo napisal sem svoje mnenje. Za nekoga, ki je po defaultu prepričan, da modelarji na letališče ne sodimo (pa ne leti to nate, Gusar), pa bom prav vesel, če ga ne bo na letališču, ker že čutim konflikt v zraku...

Pista v Prvencih pa se mi zdi ful preblizu hiš glede na smer vetra, ki običajno tam piha.

kaj pa vem, meni je letališče pač še vedno najbolj všeč in mi deluje najmanj nevarno za okolico (vrag ti še po modelu, če ni to kaka Extra, ki si jo delal celo zimo :wink: )
martinek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Apr 2006, 20:23
Kraj: Ljubljana

Modelarska pista

Odgovor Napisal/-a martinek »

HI! Dolgo že spremljam na vašem forumu debato o modelarski pisti. Gospodje bodite srecni, kjer ste, da sploh imate moznost, da letite, ko se na letališki stezi odvija tudi ostali promet. če bi bil upravnik tipa, ala Čuček, se tistikrat, ko so letala v zraku ne bi letelo. Brez veze bi bilo, da vam opisujem zakaj! Osebno poznam primer iz Nemčije, ko se je model zaletel v cesno 152 in oba člana posadke sta umrla. V kakršnikoli obliki, je modelarstvo lahko nevaren šport, zato ne obsojajte upravnika ali vodja letenja. Žal niste (nekateri) piloti, pa teh stvari ne razumete. Predlagam vam, da rajši mišice napenjate za druge stvari s področja modelarske tehnike, aerodinamike ali kakršnihkoli v modelartvu koristnih stvari ali nasvetov( tega je vedno premalo). Tisti, ki znate leteti, naučite še druge, poizkušajte tudi z novimi projekti, (resen je tako samo eden), modelarsko se zaposlite , pa vam ne bo do graj letališkega osebja, oz. mogoče boste spoznali, da je aeroklub bil ustanovljen z namenom, da se v njem odvijajo predvsem letalske aktivnosti. Da me ne bi narobe razumeli, pa moram povedati, da so ljudje nekoč najprej izdelali modelček--potem letalo. Vas pozdravlja vaš Martinek
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Če se ne odvijajo na letališču aktivnosti, potem ni problem, ko pa se bolj intenzivno odvijajo, pa prav gotovo naša prisotnost ni "zaželjena" in v drugo me ne bo nišče prepričal, ker hodim na letališče že več kot 20 let. Leteli smo pač na vseh koncih piste, da ne bi motili poletov letal ali padalcev. No takrat še z desne strani ni bilo njiv in bilo ogromno prostora. Ne rečem, pa da nas je kdo preganjal, da ne bi bilo nesporazuma. [-X

Isto se je dogajalo z modelarji v Lescah in še marsikje. Strah letalcev pred modeli je upravičen kot je že nekdo dejal. Mislim, da bi bilo možno nekje pridobiti kakšen kos travnika, kjer ne bi nikogar ovirali, kot imajo zadeve organizirane drugje ali tujini. Res pa je, da je letališče idealen prostor.

(Matic..po treh obiskih letališča še ne moraš sodit si zaželjen ali ne počakaj na pravo letalsko sezono, pa da vidimo? :D brez zamere!)

lp
MKM
Uporabniški avatar
crnip
Začetnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 04 Jan 2005, 13:13
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a crnip »

Ojla, dolgo me ni bilo pa malo brskam in glej ga zlomka razprava o letališču... Res je na letališču smo kot modelarji v podrejenem položaju in nenazadnje tole ni nič slabega... Pač kot so jadralni piloti v podrejenem položaju kje in kako smejo jadrati v času ko skačejo padalci... kot so motorni piloti v podrejenem položaju ko letijo jadralna letala... Pač običajni postopki na letališču... Po mojih izkušnjah pa se je na letališču vedno dalo leteti tudi ko se je odvijala dejavnost normalnega letenja... je pa res da se je bilo potrebno dogovoriti za pravila igre... če se pa nekdo teh pravil ne drži potem pa je jasno da imajo probleme vsi ki jih upravnik ravno ne pozna osebno...
Ne smemo pozabiti pilot ki leti model stoji vrano na tleh, in v kolikor letalo strmoglavi je škoda večinoma samo na letalu... pa to vemo tako vsi...
Je pa malo tudi za razmisliti ali so Šikole res tako dobra alternativa... kolikor vem se nahajajo znotraj CTR (kontroliran zračni prostor) letališča Maribor... pa naj nekdo povpraša kako se bi zdelo njim če jim v smeri pristajanja in vzletanja (Šikole so skoraj točno v smeri 15) letijo modeli. Kolikor vem ne bodo preveč veseli... [-X
Torej prostora je dovolj za vse nas... samo moramo pač biti strpni tudi do drugih...
Pa en lep modelarski pozdrav vsem :lol:
The sky is no limit…
martinek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Apr 2006, 20:23
Kraj: Ljubljana

ŠIkole

Odgovor Napisal/-a martinek »

Aerodrom v Šikolah! Kaj pa zdaj zopet nekateri kuhate? Prav imaš Crni Pero, sem prevero! To je res, tam bodo problemi. Letališka uprava je že obveščena o nameri peščice ljudi, zato bo preprosto v najkrajšem možnem času oz. ob morebitnih nedovoljenih aktivnostih ustrezno ukrepala, kajti tu gre za širši družbeni interes in varnost prometa . Za varnost bo vsekakor poskrbljeno, tak občutek sem namreč imel zadnjič, ko sem se pogovarjal z odgovornimi. Vas pozdravlja vaš Martinek!
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Re: ŠIkole

Odgovor Napisal/-a mig7 »

martinek napisal/-a:Aerodrom v Šikolah! Kaj pa zdaj zopet nekateri kuhate?
:evil: pa kdo govori o aerodromu--samo pokosili bi kos travnika in tam imeli pisto.
pa ni mi jasno kako bi to lahko motilo prava letala(letališče)---saj pa ne letimo npr. na 1000m?


p.s.:to se bomo že ptujčani in mariborčani zmenli :wink: :wink:
sky hunters
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj