Modelarska Pista

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

martinek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Apr 2006, 20:23
Kraj: Ljubljana

Pismo---odprto

Odgovor Napisal/-a martinek »

Čujejo se grozne stvari :nekdo hoce svoj klub, pa ne vemo kdo. Govori se,,,, odpeljali vam bomo ,,cvet ,,inteligenco tujskega modelarskega kluba. Mi tega ne pustimo, borili se bomo do konca. Vlagamo v pomladek, nekdo pa bi ga rad speljal. Pomislite samo, če nam speljejo starejšega Pepa! Postavili se jim ...bomo po robu, če bo treba, bomo sli in zavili cevi na pukšah na levo, tak da nihče ne bo več nič trofa. Mi, ki bomo tam ostali, bomo jokali [-o< Ali pa ne, za nami bo stal gospod Upravnik...je že reko! Vas pozdravlja vaš martinek!
....Leonardo, tako si tudi ti razmišljal.... daj prebudi se, nekaj boš videl!
Uporabniški avatar
Stormovik
Trgovina
Prispevkov: 389
Pridružen: 24 Jan 2006, 08:40
Kraj: Ptuj

pista

Odgovor Napisal/-a Stormovik »

Letenje na letališču je muka,termin je enkrat na teden,kje ste še to vidli...?
Rabimo pisto ki je za modelarje odprta cel tedn in med vikendom!!!!!!!!!!Če mi recimo v torek zapaše da bi letel naj čakam do pondelka da bom lahko željo uresničil....PA KAJ ŠE!!!!!!!!Če recimo kdo ob pondeljkih dela---kdaj pa naj leti??????MODELARJENJE JE HOBI, KI TI GA NE SME NIČ OMEJEVAT-NE ČAS IN NE PROSTOR,ČIM TU NASTANEJO OMEJITVE JE KONEC---POL PA SE SPRAŠUJETE ZAKAJ NI MODELARJEV!!!!!!HALOOO!!!!NORMALNO, DA VSAK ZGUBI VESELJE ČE PA LAHKO LETI LE ENKRAT TEDENSKO,PA ŠE TO NE TAKRAT KO SAM ŽELI, AMPAK TAKRAT KO PAŠE UPRAVNIKU LETALIŠČA!!!Kaj pa modelarske panoge,pri katerih je nujen trening večkrat tedensko?????Naj zato izumrejo???Vsi ki kaj dajo na dosežke trenirajo večkrat tedensko pa naj gre za modelarstvo ali kterikoli drug šport!!!!!!!!

Pa lep pozdrav vsem, ki imate ob pondelkih čas :evil: :evil: :evil:

LP in brez zamere
"Moč ni v obrambi, pač pa v napadu!!!!!!"
www.balcore.si
Uporabniški avatar
Thunderbolt
Razpravljalec
Prispevkov: 63
Pridružen: 13 Mar 2005, 17:44
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Thunderbolt »

zivjo fantje

Res mi je zal, ampak vidim, da le malo katera tema na tem forumu doseze svoj namen.Tole se je zgodilo tudi z to.Naj prej sem se mislil distancirat od te teme,pa vidim da se blatijo ljudje, ki niso nic krivi kot je recimo upravnik,drugo pa je da je tako obetavna in lepa tema zasla v taksno oprostite izrazu sranje, da ne morem verjet in to zaradi ljudi ki jih bom omenil kasneje.
Kot zgleda je drugi nacionalni sport na tem forumu polaganje besed v usta prvi je pa tak ali tak fausija.
Ne mislim citirat vsakega posebej ker se mi zdi skoda casa.
Ne vem ce nas je pescica mislim da nas je vecina,ki isce novo lokacijo za prezivljanje prostega casa.Pa to ni novo letalisce kot nekateri kot zgleda ogrozeni mislite.Jaz sem ze nekaj let Clan AK PTUJ in sem na letaliscu ogromno preletel z modeli in se bom,isce se pa alternativa za dni kadar so aktivnosti na letaliscu premocne,da bi se mi tam skakali po zraku.
Ne vem pa zakaj omenjate nonstop upravnika on nam je se najvec krat dovolil leteti. Najbolj moteca zadeva na letaliscu je pa zanimivo, da je do sedaj nihce ni omenil, pa ce ne bi bil modelar bi mislil,da te poste posejo sami Dr. modelarstva ,so motnje. In to je poglavitni razlog zakaj se isce lokacija za varno letenje. Saj tisti ki imajo model iz gradbenega materijala njim je vseeno eni smo pa ze okusili moskanjce.Kot vidim so tu zidarji najglasnejsi z izjemami seveda.
Le cevlje sodi naj kopitar.

Kot je stormovik rekel najeli bomo travnik ga pokosili in se zabavali ob letenju z modeli.In tu je konec zgodbe
Vidim pa, da to gre marsikomu v nos in z svojimi primitivnimi posti to tudi dokazujeo.
Kar tako naprej fantje strumno in veselo.To je napredek slovenskega modelarstva. =D> =D> =D> =D> =D>

Na koncu koncev gre predvsem za druzenje in sirjenje tehniske kulture.
Jaz tebi ti meni. Ampak ne v Sloveniji kot zgleda.

Hvala za sodelovanje nasvidenje


lep pozdrav
No guts no Glory
Uporabniški avatar
Stormovik
Trgovina
Prispevkov: 389
Pridružen: 24 Jan 2006, 08:40
Kraj: Ptuj

pista

Odgovor Napisal/-a Stormovik »

Saj nihče ne blati upravnika,ampak ti le mora dovolit da lahko poletiš!!!!Je tako??
"Moč ni v obrambi, pač pa v napadu!!!!!!"
www.balcore.si
Uporabniški avatar
ogrizek
Tekmovalec
Prispevkov: 337
Pridružen: 31 Dec 2004, 11:03
Kraj: Ptuj

pista

Odgovor Napisal/-a ogrizek »

Popolnoma se strinjam z Thunderbolt-om in Stormovik-kom saj smo včasih leteli v Placarju in ni bilo pomembno kdo si in kakšen model imaš ampak to ,da si prišel in smo se družili kako pivičko spili in kekse pojedli med tem časom pa so si naše drage ženke imele toliko za povedati,da so komaj čakale ,da se spet vidimo.
Cajti so minili saj sem prodal imetje in komaj čakam,če vjagamo kako dobro lokacijo pri kateri nebo takšnih ali drugačnih omejitev in bom z veseljem prevozil kakšen kilometer več če bo potrebno za stare in nove čase.
Hobi nas naj združuje in druži namesto,da se gremo neke politike in rivalce.
Res je ,da pretežno letim combat in lahko poletim iz dvometerske koruze ali ptujskega grada in tam pristanem ampak je lepo,če čutiš neko pripadnost in se družiš z kolegi,na nekem kraju,kjer je to varno in prijetno.
L.P.Vlado
hunter
lojze
Razpravljalec
Prispevkov: 94
Pridružen: 09 Feb 2005, 20:49
Kraj: Osluševci

replika

Odgovor Napisal/-a lojze »

Moderator, skrajni èas je že, da to temo zakleneš! LP lojz
letu zdar, triskam mar!
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

To temo spremljam že od samega začetka in kar dolgo sem bil tiho in se nisem hotel vmešavati. Dobivam občutek, da sta se ustanovila dva tabora. Nekdo, ki ga pa sploh ne poznam pa hoče ta dva tabora še skregat kar se mi zdi totalen absurd. Tisti ki letimo v Moškanjcih se imamo fajn. Jaz sicer v moškanjce ne hodim letat tako dolgo kot nekateri tukaj zato tudi se ne čutim za nekoga, ki bi moral soliti pamet drugim. Moje izkušnje z ostalimi lčani na letališču pa so zaenkrat pozitivne.

Povsem razumem dejstvo da bi bilo zelo super če bi modelarji imeli svoj prostor - pisto na kateri bi lahko leteli neodvisno vsak dan kolikor bi hoteli. In tudi super se mi zdi da so nekateri verjetno najdli takšen prostor. Meni osebno je sicer predaleč da bi vedno hodil tja letet. Ampak samo name se ne smete ozirati. Se zavedam da je vsem nemogoče ugoditi. Bi pa bil zelo vesel, če bi kdaj pa kdaj lahko vseeno prišel tja letet brez da me kdo gleda postrani.

Jasno je da nekdo , ki trenira za tekme ne more trenirat samo enkrat na teden v ponedeljek ampak rezultati zahtevajo treninge, ki jih mora biti pač več kot enkrat na teden.

Na letališču sicer imamo opcijo letenja ob ponedeljkih in tudi včasih med tednom in če že jo imamo jo potem dajmo tudi izkoristit.
Nekdo bo rekel zakaj smo šli pod AK Ptuj? Verjemite, da smo pretehtali kar nekaj opcij kako stvari izvesti in kaj imamo od tega. Vedno smo prišli do sklepa da je zaenkrat najboljše, da spadamo pod okrilje AK Ptuj. Kar pa NE pomeni, da moramo leteti samo na letališču in se podrejati njihovemu režimu in prometu. Kar se tiče obuditve modelarske sekcije sem v zadnjem času vložil ogromno truda in dela in telefonskih pogovorov in napisal mailov itd… in mi nekako ni všeč, ko vidim da nekdo poskuša zrušit to za kar sem se kar nekaj čas trudil in vložil kar nekaj energije.

Toliko z moje strani. Mislim, da takšne razprave ne sodijo sem na forum ampak bi se moral organizirati sestanek in se vsesti skupaj pa stvari prediskutirati. Sam sodelujem na ogromno forumih in vem, da se na forumu takšnih zadev ne da zmeniti, ker se na forumu vsak skriva za neko identiteto in mimogrede napiše kaj kar lahko nekoga drugega zadene in potem imamo konflikt. Jaz bi sestanek sklical ampak se bojim, da bo zopet tako kot je že bilo 3x.

Pa še nekaj nekdo piše nekaj o pisti in "inteligenci modelarstva". Te osebe sploh ne poznam (niti jaz niti modelarji s katerimi sem se pogovarjal o tem) in mi ni niti najmanj jasno o čem govori, kdo bo koga odpeljal itd… ker je več kot očitno da nekaj kuha oziroma je verjetno namen skregati modelarje med sabo.
Toliko v razmislek še to. Nekateri se pod svoje poste podpisujemo ker stojimo za tem kar povemo. Nekateri pa ne.


Mislim, da je najslabše kar je možno, da se modelarji med sabo skregamo. Malo nas je, ki se ukvarjamo s tem prelepim hobijem in vsi ki se z njim ukvarjamo se ukvarjamo zato, da se s tem sprostimo in uživamo, izmenjamo izkušnje se družimo in imamo na splošno fajn neglede na to kje in z kakšnimi modeli letimo. Dajmo držat skup.

Po posvetu z namestnikom vodje modelarske sekcije (Jožetom Krambergerjem) te teme ne bom zaklenil, saj smatram da ima vsak pravico podati svoje mnenje. Upam, pa da to ne bo prerastlo v medsebojno blatenje in zmerjanje. V tem primeru bom vse skupaj pobrisal.

Tako zdaj pa grem rajši vakumirat krila, ker je bolj produktivno !!!

Lep pozdrav
Boštjan Emeršič
Moderator
Uporabniški avatar
urke
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 06 Feb 2005, 15:54
Kraj: Hoče

Odgovor Napisal/-a urke »

Pozdravljeni. V nedeljo smo malo trenirali combat na novi lokaciji blizu Šikol. Teren ja super, dovolj oddaljen od hiš in prometa, tako da nismo nikogar motili. Pa kljub temu da ni bil ponedeljek smo leteli cel popoldan. Uroš
Priponke
šikole 3.JPG
šikole 3.JPG (75.47 KiB) Pogledano 5840 krat
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

urke napisal/-a:Pozdravljeni. V nedeljo smo malo trenirali combat na novi lokaciji blizu Šikol. Teren ja super, dovolj oddaljen od hiš in prometa, tako da nismo nikogar motili. Pa kljub temu da ni bil ponedeljek smo leteli cel popoldan. Uroš
=D>

super, nas veseli 8)
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

Matic7 napisal/-a:
urke napisal/-a:Pozdravljeni. V nedeljo smo malo trenirali combat na novi lokaciji blizu Šikol. Teren ja super, dovolj oddaljen od hiš in prometa, tako da nismo nikogar motili. Pa kljub temu da ni bil ponedeljek smo leteli cel popoldan. Uroš
=D>

super, nas veseli 8)
ti se le norca delaj.se bomo mi tebi ko boš na letališču stal pa gledal :roll: :lol: .




p.s urke,moremo se zmenit za tel.,da pokličete ker jaz imam do tja 5 minut
sky hunters
Uporabniški avatar
dh
Tekmovalec
Prispevkov: 307
Pridružen: 26 Okt 2003, 20:30
Kraj: vamo tamo

Odgovor Napisal/-a dh »

res je blo super...

samo kombat trening je bil bolj tak, sem bil prehitro fertik...

upam, da nas bo drugič več, pa bo tudi kombat trening boljši... kar je za nas "zelene" zelo dobrodošlo, če že ne kar nujno...

lp, Dejan
Priponke
zero_1 014_resize.jpg
zero_1 014_resize.jpg (86.12 KiB) Pogledano 5756 krat
zero_1 011_resize.jpg
zero_1 011_resize.jpg (107.09 KiB) Pogledano 5756 krat
Um je poput padobrana. Radi samo ako je otvoren...
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

mig7 napisal/-a:ti se le norca delaj.se bomo mi tebi ko boš na letališču stal pa gledal :roll: :lol: .
živi bili, pa videli.

drugač pa... fajn bi blo vedet kdaj boste kaj combat trening leteli, če vas ne bi motlo par gledalcev. nisem še namreč videl tega v živo, pa zna bit po moje prav zanimivo...
Uporabniški avatar
urke
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 06 Feb 2005, 15:54
Kraj: Hoče

Odgovor Napisal/-a urke »

Ponovno smo se zbrali na travniku pri Šikolah. Za mene je bil kar uspešen dan, saj sem opravil krstni let s Corsair-jem. Nekaj stvari bo še treba dodelat ampak do combat tekme bo kot je treba. Pristanek pa ni bil najboljši, kar se tudi vidi - predolg. Uroš
Priponke
IMG_0608aa.JPG
IMG_0608aa.JPG (44.29 KiB) Pogledano 5589 krat
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

šikole

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Še nekaj slik iz Šikol,za mano pa ni bil tako uspešen dan,kot Urošev,urco ali dve pa bo vse porihtano,pa speed dol,pa 2,5ccm gor,pa trenirat,trenirat.
Priponke
IMG_0610_resize.JPG
IMG_0610_resize.JPG (61.03 KiB) Pogledano 5512 krat
IMG_0626_resize.JPG
IMG_0626_resize.JPG (107.57 KiB) Pogledano 5512 krat
IMG_0611_resize.JPG
IMG_0611_resize.JPG (58.76 KiB) Pogledano 5512 krat
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

pista

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Znova se javljamo iz Šikol,letimo,moj falco je dobil že 3,5 os max
Priponke
3.jpg
3.jpg (59.47 KiB) Pogledano 5118 krat
1.jpg
1.jpg (92.48 KiB) Pogledano 5118 krat
IMG_47851.JPG
IMG_47851.JPG (81.8 KiB) Pogledano 5118 krat
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

lp,
modelarji, ki hodite letet v šikole--za vas imam eno prošnjo--bi lahko mogoče kak dan prej objavili tukaj če greste letet,ker bi jaz tudi prišo letet al pa vsaj glejat....
NeJc

p.s. do tja mam 2 km :D 8) :lol: =D>
sky hunters
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

pista

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
zoran j
Tekmovalec
Prispevkov: 207
Pridružen: 18 Okt 2005, 21:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

pista

Odgovor Napisal/-a zoran j »

Še ena frišna od danes:
Priponke
IMG_1245_resize.JPG
IMG_1245_resize.JPG (77.08 KiB) Pogledano 4512 krat
Kar lahko storiš danes, preloži na pojutrišnjem; ostal ti bo en prost dan!





Lep pozdrav Zoran
Uporabniški avatar
urke
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 06 Feb 2005, 15:54
Kraj: Hoče

Pista

Odgovor Napisal/-a urke »

Tudi danes smo leteli v Šikolah v lepem sončnem in vetrovnem vremenu.
Uroš
Priponke
Robijev Fokker
Robijev Fokker
IMG_1265_resize.JPG (98.64 KiB) Pogledano 4443 krat
IMG_1264_resize.JPG
IMG_1264_resize.JPG (91.66 KiB) Pogledano 4443 krat
priprave na štart
priprave na štart
IMG_1258_resize.JPG (96.85 KiB) Pogledano 4443 krat
Uporabniški avatar
urke
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 06 Feb 2005, 15:54
Kraj: Hoče

Pista

Odgovor Napisal/-a urke »

Še slike
Priponke
IMG_1295_resize.JPG
IMG_1295_resize.JPG (61.99 KiB) Pogledano 4429 krat
kak pa to gre!!! noro
kak pa to gre!!! noro
IMG_1296_resize.JPG (44.17 KiB) Pogledano 4429 krat
stari mački ponovno v akciji
stari mački ponovno v akciji
IMG_1277_resize.JPG (91.8 KiB) Pogledano 4429 krat
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj