**####PRAVILNIK - RED NA LETALIŠČU (obvezno preberi)####**

Boštjan Emeršič, e-mail: bostjan.emersic(at)gmail.com

Moderator: kiwi

Odgovori
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

**####PRAVILNIK - RED NA LETALIŠČU (obvezno preberi)####**

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljeni!

Torej končno sem našel dovolj časa in volje, da sem dokončal omenjeni pravilnik. Pravilnik naj si vsak pozorno prebere. Na letališču pa ga je potrebno tudi upoštevati. Če se bomo držali nekega reda bomo lahko dolgo shajali z ostalimi sekcijami AK Ptuj in nenazadnje od tega tudi imeli korist.

Pravilnik bo obešen tudi na oglasni deski AK Ptuj. En izvod pa bo plastificiran in prilepljen na frekvenčni tabli.

Lep pozdrav
Boštjan Emeršič
Priponke
Pravilnik - obnasanje na letaliscu.pdf
(219.01 KiB) Prenešeno 639 krat
martinek
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Apr 2006, 20:23
Kraj: Ljubljana

pravila

Odgovor Napisal/-a martinek »

g. Boštjan, danes pa smo lahko normalno odprli priponko, oz. pravila. Dobro so napisana. Te pozdravlja, Martinek!
....Leonardo, tako si tudi ti razmišljal.... daj prebudi se, nekaj boš videl!
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Me veseli- izgleda da je bila nekakšna začasna napaka.

Če še komu ne gre mi naj prosim javi.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
gusar
Freak
Prispevkov: 828
Pridružen: 05 Dec 2004, 12:19
Kraj: Štajerska

Odgovor Napisal/-a gusar »

Dobro napisano =D> ....razen dela kjer se spet znova in znova in znova ............podrejati, dobiti dovoljenje, vprašati itd. [-o< [-o< [-o< a zaboga res ni par kvadratnih metrov v oklici-bližini Ptuja ,kjer bi bili svobodni in neodvisni brez prosjačenja....(sicer že tekla debata) po vzoru večine modelarskih klubov.

Lep pozdrav!
MKM
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

@ Kiwi
Ali lahko pojasniš kaj si mislil s tem, da policija MORA napraviti zapisnik, če pride do telesnih poškodb. Mislim pri modelarstvu. Vsekakor bi policija lahko obravnavala primer, v kolikor bi bila povzročena materialna škoda tretji osebi, ali telesne poškodbe tretji osebi (kot prekršek oz. kaznivo dejanje). Nikakor pa se policije ne tišče, če se modelar sam poškoduje pri spuščanju modelov, saj tega ne more obravnavati kot nesrečo pri deliu, še manj kot prometno nesrečo... morda bi se dalo kaj stlačiti pod šport, vendar dvomim. Skoraj zagotovo bi se Policija zadovoljila s tem, da bi jih kar po telefonu obvestili kaj in kje se je zgodilo, ter kakšne so posledice, s tem pa bi bile poravnane tudi obveznosti do zavarovalnice.
Lep pozdrav!
Brane
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

breny napisal/-a:@ Kiwi
Ali lahko pojasniš kaj si mislil s tem, da policija MORA napraviti zapisnik, če pride do telesnih poškodb. Mislim pri modelarstvu. Vsekakor bi policija lahko obravnavala primer, v kolikor bi bila povzročena materialna škoda tretji osebi, ali telesne poškodbe tretji osebi (kot prekršek oz. kaznivo dejanje). Nikakor pa se policije ne tišče, če se modelar sam poškoduje pri spuščanju modelov, saj tega ne more obravnavati kot nesrečo pri deliu, še manj kot prometno nesrečo... morda bi se dalo kaj stlačiti pod šport, vendar dvomim. Skoraj zagotovo bi se Policija zadovoljila s tem, da bi jih kar po telefonu obvestili kaj in kje se je zgodilo, ter kakšne so posledice, s tem pa bi bile poravnane tudi obveznosti do zavarovalnice.
Lep pozdrav!
Brane
Bom kar namesto Kiwija odgovoril:

No, pravilno si pogruntal, policijo je treba klicat, če pride do poškodb 3. oseb. Pri tem klicu gre za pogoj zavarovalnice, saj ne bo krila odškodnine za poškodbe 3. osebe, če ne bo policijskega zapisnika. Če si sam kaj narediš, pa itak ni krito iz police zavarovalnice in posledično ni potrebna prisotnost policije.

Res pa je tudi, da so v bolnišnicah obvezani klicati policijo, če pride k njim pacient s hujšimi telesnimi poškodbami in bi itak poklicali policijo oni, če je ne bi povzročitelj sam. V tem primeru pa policija verjetno ne bi šla na kraj dogodka in naredila zapisnika na kraju dogodka, točno tega pa bi hotela potem zavarovalnica...

Ampak najbolje bo, če tega dela pravilnika nikoli ne bomo potrebovali :wink:

LP,
Matic
Uporabniški avatar
breny
Freak
Prispevkov: 474
Pridružen: 29 Avg 2005, 09:06
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a breny »

Hojla!
hja, matic7! Pravilno razmišljaš. Sicer pa vsega kar sem kot ti praviš uvgotovil...VEM! In ne vem zakaj ste vsi obsedeni z nekimi policijskimi zapisniki. Teh policija ne dela več niti za prometne neseče pri katerih ni nihče telesno poškodovan! Vse kar so dolžni naediti ob morebitni prijavi nezgode o kakršnih je tukaj govora je to, da dejstva zabeležijo v poročilo dežurnega na policijski postaji. Torej ne na 113!! Tega policija potem ne sporoča več zavarovalnicam po uradni dolžnosti recimo...dvakrat na eden kot pred časom. Če zavarovalna hiša karkoli rabi od policje, se mora nanjo obrniti s pisno prošnjo. Tega pogosto ne vedo (ali pa nočejo vedeti) tudi na zavarovalnih hišah, saj se zaradi zamud (namernih) pogosto izgovarjajo na policijo, češ, da od nje še niso prejeli zapisnika ali uradnega zaznamka. Ko jih vprašaš kdaj so ga zahtevali te pa samo :o .
To je to! In zelo radi se poslužujejo tudi ukane, češ če imaš kakega znanca na Policiji in dobiš željeno, bo postopek hitreje stekel. PozabiNa Policiji kot posameznik ne boš dobil NIČESAR! [-X
Kar pa se zdravnikov tiče so na Policijo dolžni javljati samo poškodbe, ki so posledica prometnih nesreč in nesreč pri delu. Če si ti doma pri sekanju drv odbiješ prst ali dva, policija na kraju takega dogodka nima kaj početi.
No, ampak kot praviš...upajm, da se tega ne bo potrebno nikoli posluževati.

LP Brane
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

breny napisal/-a:@ Kiwi
Ali lahko pojasniš kaj si mislil s tem, da policija MORA napraviti zapisnik, če pride do telesnih poškodb. Mislim pri modelarstvu. Vsekakor bi policija lahko obravnavala primer, v kolikor bi bila povzročena materialna škoda tretji osebi, ali telesne poškodbe tretji osebi (kot prekršek oz. kaznivo dejanje). Nikakor pa se policije ne tišče, če se modelar sam poškoduje pri spuščanju modelov, saj tega ne more obravnavati kot nesrečo pri deliu, še manj kot prometno nesrečo...
Brane
Pozdravljeni!

Tak postopek kot je zapisan v pravilniku si nisem izmislil jaz ampak sem takšna navodila dobil od zavarovalnice preko katere smo kot modelarska sekcija urejali zavarovanje proti tretji osebi. Vse stvari z zavarovalnico sem urejal večinoma jaz. Glede tega kako postopati itd... sem naredil kar nekaj pogovorov z zavarovalnico. Če mi je zavarovalnica dala takšna navodila se jih bomo pač primorani držati. Zato sem jih tudi vnesel v pravilnik.

Dobil sem občutek, da se nismo dobro razumeli. Zavarovanje, ki ga imamo modelarji ni namenjeno temu, če se sam poškoduješ pri spuščanju modela ampak je namenjeno ravno kritju škode povzročeno tretji osebi. Z modelom lahko treščiš komu v avto, v hišo ali bognedaj celo v ljudi (telesne poškodbe tretji osebi). To pa si že sam ugotovil zgoraj.

Policija mora narediti zapisnik v kolikor pride do telesnih poškodb povzročenih tretji osebi. To je to.

Upam, da sem s tem razjasnil pojme.

Lp Boštjan
Uporabniški avatar
JKP
Profesor
Prispevkov: 1086
Pridružen: 04 Maj 2005, 09:43
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a JKP »

točno tako, kot trdi kiwi in Matic

Neglede na poškodbo, ko je to tretja oseba, avtomatsko vkluči policijo, če ne, jo pokličejo z bolnice...
Policija pa preveri, da ni šlo za napad, namerno poškodbo oz ali je to zgolj nesreča. Policija kot nevtralna oseba, je dolžna izdelati zapisnik obeh oseb, ki sta vključeni v neljubi dogodek

Za telesni poškodbe, ki si jih narediš sam....pa se daj kjekoli osebno zavarovati....

LP Jože
Uporabniški avatar
mig7
Razpravljalec
Prispevkov: 106
Pridružen: 08 Feb 2005, 18:55
Kraj: okolica ptuja

Odgovor Napisal/-a mig7 »

gusar napisal/-a:Dobro napisano =D> ....razen dela kjer se spet znova in znova in znova ............podrejati, dobiti dovoljenje, vprašati itd. [-o< [-o< [-o< a zaboga res ni par kvadratnih metrov v oklici-bližini Ptuja ,kjer bi bili svobodni in neodvisni brez prosjačenja....(sicer že tekla debata) po vzoru večine modelarskih klubov.

Lep pozdrav!
#-o #-o
ja prostor je ja in to v bližini Šikol,kjer se vsak vikend lepo v miru leti :D :D :D
sky hunters
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Dobro napisano ....razen dela kjer se spet znova in znova in znova ............podrejati, dobiti dovoljenje, vprašati itd. a zaboga res ni par kvadratnih metrov v oklici-bližini Ptuja ,kjer bi bili svobodni in neodvisni brez prosjačenja....(sicer že tekla debata) po vzoru večine modelarskih klubov.
Hvala....
Ja stvar je taka, da je mogoce v pravilniku to grozno slisati vendar v realnosti se zdalec ni tako hudo. Res pa je da pac brezglavo letanje sem in tja pac ne gre. Saj taksen red je bil dejansko ze dosedaj. Sedaj je pac samo se zapisan. Dejstvo je da je se da narediti marsikaj in tudi letenje ni noben problem samo zmeniti se je potrebno stvari z upravnikom. Sedaj ze tako organizirano letimo vec kot dobro leto in stvari cisto v redu tecejo in ni nobenih problemov. Sicer pa smo se te stvari vse dogovorili na sestankih in ni bilo nobenih pripomb glede tega. Nekaterim stvarem se je pac potrebno prilagoditi pa je.
Zato tudi pravilnik tak kot je je in zaenkrat ga ne bomo spreminjali

Glede kosa svoje zemlje pa je tako, da bi bilo sicer fajn imeti svoj kos zemlje kjer bi nemoteno lahko leteli kadar bi hoteli vendar pac zaenkrat takšnega primernega prostora še nismo nasli. Mislim na tej strani ptujskega polja. Decki so sicer nasli en teren na katerem lepo letijo v sikolah vendar je pac to nam nekaterim predalec. Stvar je taka, da imam ze do moskanjc okrog 14km. Ce pa kdo najde pa naj javi pa bomo stvari prediskutirali.

Toliko bi pac bilo zaenkrat. Ce pa komu se kakšne stvari niso cisto jasne pa bi bilo v redu, ce kreira novo temo in tam razpravljamo naprej o pravilniku. Sam pravilnik pa bi jaz pustil tukaj brez nekih komentarjev tako da je vse skupaj bolj pregledno.

Lp Bostjan
Razer
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 26 Feb 2007, 19:01

Odgovor Napisal/-a Razer »

Zdravo!

Kolika pa je starostna omejitev ?
Uporabniški avatar
kiwi
Profesor
Prispevkov: 1093
Pridružen: 29 Apr 2003, 07:36
Kraj: Okolica Ptuja - Haloze

Odgovor Napisal/-a kiwi »

Pozdravljen!

Starostne omejitve načeloma ni. Niti navzdol niti navzgor :lol:

Lp Boštjan
Odgovori

Vrni se na Modelarji AK Ptuj