CHICKEN SKI TEAM

Trstenjakova ulica 11, 1000 Ljubljana

Moderator: RLogar

Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

CHICKEN SKI TEAM

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol:
Ker nas je pr kurah kar nekaj, ki radi skačemo po snegu, bomo pa imeli en kotiček še za to.
Da ne bomo smetili drugod, se bomo menili tukaj sprot :lol:
Kdo ,kje kdaj,zakaj :D/

pa da vidmo koliko nas je, velja tudi za goste :jumpjump:
Priponke
IMG_0385.JPG
IMG_0385.JPG (123.04 KiB) Pogledano 9586 krat
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..ma a ni zadost že čiknmototim.... ma sej je to čist brez veze...tam se itak noben noče it pelat, tule pa bo glih tko. sami softići, zihr ne bo šel noben smučat. Noben ne upa, snega pa tolk, de glava boli, ko ga je treba kidat.

Baj'd wej, kje si pa tistga norca dobu, da ti je tko grdo poziral :lol: ,...pa še strgano bundo ima :oops: :oops: ..pa tastare tazakrivljene smučke, pa pancarje iz plastike...ja kje si pa to še vidu #-o

Zakaj pa si sploh odpru tule temo...a da se bomo menil kdaj pa kam smučat... :-k ...no ja sej ideja ni napačna...sam, ko se noben ne upa..
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Raje na skrivaj treniramo... smuče brusimo kar z laserji, mažemo s plazmo...
če bo zima naklonjena bom prilezel do 20 dni smučanja.
lp Melly
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Jaz treniram javno, kante brusim s pilo, če je hudo z navadno enostransko nasekano seveda, večinoma pa samo z diamantno ali s keramiko, na roko seveda, smuče mažem samo za tekme (v soboto, sta bili dve na Gerlitznu, v nedeljo na Katchbergu, jutri grem na eno na Turacher Hohe, imam pa čez 50 dni na snegu (to sezono).
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Ah tako je to, če je prvo smučišče 200km stran prilezeš do 20 dni... imam pa po drugi strani 5 minut peš do morja, samo pozimi mi to ne pomaga :D

p.s. smuče redno mažem, navada mi je ostala še iz časov, ko sem imel servis za snowboarde (15 let nazaj)
lp Melly
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Brane napisal/-a:Jaz treniram javno, kante brusim s pilo, če je hudo z navadno enostransko nasekano seveda, večinoma pa samo z diamantno ali s keramiko, na roko seveda,
SOFTIĆ!

Čez flexarco ga ni! :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Parky
Dr. Modelar
Prispevkov: 3052
Pridružen: 12 Sep 2004, 18:24
Kraj: EU-Slovenia

Odgovor Napisal/-a Parky »

Evo še enga SOFTIĆA ki je v chiken ski team-u :lol: :D prejšnja leta sem bolj malo smučal (parkrat) letos bom pa kar nekaj :)

Brusim ne k ne znam :lol: peglat znam še od skokov sam nimam materiala :lol:
Lp,Borut
IksDe --->Das Hubschrauber Heli Team <---xD :car:
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Parky napisal/-a:Brusim ne k ne znam :lol: peglat znam še od skokov sam nimam materiala :lol:
...ok. pobrusjo ti itak drugi (doma),, za napeglat pa pejdi do najbižjega mesarja, pa vzemi košček svinjskega loja (za temperaturo snega od -4 do 0 stopinj), za nižje temperature bo pa goveji taprav. 8)
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol:

No evo, par nas je pa že :lol: ostali se pa rajši sankajo al kuko :lol:

Pr nas pa smučamo po potrebi, mažemo pa kar sprot, da bl leti :D/
V ponedeljek bo fajn sneg, a gremo?
A kakšen upa,pr nas že žlajfamo,da bo bl letel ejga :lol:
Priponke
IMG_7654-1.JPG
IMG_7654-1.JPG (81.51 KiB) Pogledano 9204 krat
IMG_7653-1.JPG
IMG_7653-1.JPG (96.81 KiB) Pogledano 9204 krat
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Ej pa kje je naš moderator. Dej malo počisti tole kurjo farmo. Najprej poserjejo motoristični oddelek z eno furo pa 7 strani nakladanja kdo ma bolšga pa kdo gre do ušes.

Tle pa kr ski team s sliko enega modela na začetku, pol pa sledi nakladanje. :evil: :evil: :evil: :evil:
Ni čudno da so vsi sami profesorji, doktorji ko pa tko nabijajo poste.

Otroc!!!!!!!
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
UROŠ MURKOVIČ
Dr. Modelar
Prispevkov: 2428
Pridružen: 25 Dec 2005, 12:29
Kraj: Lj-Črnuče MKV-Vrhnika

Odgovor Napisal/-a UROŠ MURKOVIČ »

Kladu a si to zato napisu da imaš 800 prispevek :wink: .
Tut moja ženka je sestavljala avione.

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002305024191
http://www.mkv-klub.si/
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

#-o
Ejga Kladu, a si napet, k ne moreš it letet.
Tole je klubski del foruma in tuki se lahko napiše tudi kakšno drugo stvar, kot so aviončki, pa helikopterčki.
Eni ste res na ozko usmerjeni in si tale modelarstvo preveč ženete k srcu.Ne vem, a mislite samo na to in to vsak na svoj zelo resen način.Kot si opazil sem odprl temo zato, da se bomo smučarji menili na svojem in ne v zares resnem motorističnem oddeelku :lol: Jaz osebno ne nabijam postov, da bom doktor in ne vem kaj še, ker me tak naziv baš malo briga, če mi paše odgovorim, če ne preskočim temo, če pa mi kaj ne paše, pa sploh ne gledam in pustim stvari pri miru.
Tebe pa vidim matra, da še nisi priofesor in ne smučaš do ušesss :lol:
Pejt rajš ven na sneg in se malo preluftaj, boš vidu, da ti bo potem boljš in pripni tukaj zraven kakšno zimsko slikco, če pa se ti zdi to tako zelo otročje pa se še naprej ukvarjaj z tvojim zelo resnim modelarstom, tukaj se bomo pa otroc, še naprej zabavali na svoj otročji način :lol:

evo pa še eno okol ušesss :D/
Priponke
IMG_0409.JPG
IMG_0409.JPG (91.66 KiB) Pogledano 8050 krat
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Riči, Ob pol osmih sem se že luftu se na Grmad, dons sem letu več kot uro, nobenga od "smučarjev" ni blo na pist #-o i

Tole številko 36/21602 utipki na tole povezavo: http://utilizzo.dolomitisuperski.com/js ... code=en-US
pa boš vidu statistiko mojega enodnevnega snučanja.
Glede smučanja do ušes #-o #-o #-o


P.S.
Pa ne jeml vsega preveč resno, a neresni so lahko samo tisti, k niso še 40?

Pa lahko noč
Smučar začetnik Softić
Priponke
Še dost nižje boš mogu, da bo uho blizu snega.
Še dost nižje boš mogu, da bo uho blizu snega.
img_8113_1_490.jpg (67.26 KiB) Pogledano 8031 krat
Zadnjič spremenil Kladu, dne 14 Mar 2010, 12:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol:

Kladu jest sm bil pa ob pol šestih že v Kranj na plac in sem letov cel dan :lol:

Tam pod tisto številko se nč ne vid,ti kar tukaj spodaj kakšno slikco rajš pripni.

P.S.
tole jemljem čisto za zabavo odgovarjam pa v enakem stilu, kot je vprašanje :lol:
Za štose niso leta nič pomembna, bolj je važna volja in energija, ki jo ima vsak posameznik.
Do ušes ne bom nikol zavijal, ker sem itak softič in tudi treniram po softiško :lol: skratka softičiram po potrebi :lol: in grem kar na tapru hrib ki pride na pot,če pa hočeš bit hardič pol moraš it pa v dolomite, ker je tam boljši zrak in se lahko nagneš še za par stopinj več,se prav do ušesss :lol: če tak zavoj nardiš na Krvavc, si pa že na rit :lol:

No kladu kar kakšno slikco prpopaj da bomo videl če si res smučal da nisi slučajno sankal, ker pol pa je to spet gradivo za v drugo temo :lol:
n
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

#-o #-o jao, jao... #-o :cry: :oops:
...a to tut mene še čaka, ko jih bom hmal 40 #-o :oops: :oops: :cry: :cry:

..dej, pejmo se hit po snegu valjat, da ne bom prehmal star :lol:

AAAA, Kladu v dolomitih si bil =D>
Jest tudi...predvčerajšnjim. Ej, je bil tak hud razgled, kompletni Polhograjski dolomiti, Ljubljana, ...do Snežnika in Trdinovega vrha...Alpe...skratka cela Slovenika kot na pladnju.
Kje si pa to bil v Dolomitih, a si bil na Tošču, al na Grmadi...al kje. Ti ko si bolj softić si se zihr samo na Kantarino z avtom pripeljal (k z mopedom je še premraz)... :lol:
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Evo Riči takole to zgleda:
Priponke
Kdo ugane katero smučišče je to?
Kdo ugane katero smučišče je to?
Dolomiti3.jpg (222.76 KiB) Pogledano 7803 krat
To je pa statistika!
To je pa statistika!
Dolomiti2.jpg (168.71 KiB) Pogledano 7803 krat
Dolomiti1.gif
Dolomiti1.gif (67.61 KiB) Pogledano 7803 krat
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Kladu
Profesor
Prispevkov: 1306
Pridružen: 29 Mar 2005, 15:09
Kraj: Center Evrope-Šiška
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kladu »

Glede Dolomitov pa je tako, proge so dosti širše, kar je za karving zavoje zelo pomembno, ni gužve na progah in pa cenovno ni velike razlike v primerjavi z domačimi smučišči.

Nekaj kar me pa najbolj pritegne v tujini so pa urejena smučišča. Ratraki res pofrezajo vse proge u nulo, brez prehodov in robov zjutraj je nekaj najbolj norega se smučati po takih progah. Ledu na smučiščih skoraj ne najdeš, če pa je ga hitro sfrezajo.

Raje 10 dni Dolomitov kot pa 20 dni po slovenskih smučiščih. Se res sliši snobovsko, ampak za svoj denar želim dobiti čim več (tako kot verjetno vsi :lol: )

Evo sliko mene in hčerke iz januarskega smučanja v Civetti
Priponke
Civetta 2010.jpg
Civetta 2010.jpg (247.96 KiB) Pogledano 7797 krat
Davno nazaj smo na balso v vrstah čakali!!!!!!!!
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Tkole bom povedal #-o še noben, ki se s kilometri na smučišču hvali ni posebej visoko kar se tiče smučarske tehnike, znanja in vneme, le to čim bolj izpopolniti, ker, če orenk zategneš, da noge kar špricajo od pritiska, tega ne boš počel cel dan, niti tekmovalci iz svetovne elite tega ne zmorejo, pač pa garbajo toliko časa, kolikor časa to zmorejo v nulo, vse ostalo je izzivanje poškodb. Če zmorejo noge ne zmore hrbet ali obratno.

Za dobre smučarje ki ne vozijo na progo, pa pri sedjšnem drenu, pogoji za dobro smuko itak trajajo samo do max enajstih dopoldne, potem se tako napluži, da od prave smuke ni več nič, lahko se samo še dol voziš in nabijaš kilometre, kar pa, kot jaz opažam, dobrim smučarjem ni v posebno veselje.
Sicer pa nobenemu ne branim, da nabija kilometre, če mu je to v veselje, zakaj pa ne. Zase vem kaj mi je v užitek in to je vsak zavoj, ki mi ga uspe dobro izpeljati. Če je to samo en zavoj, mi več pomeni, kot cel dan surfanja po mehkem snegu, ko ne moreš nič (recimo manj kot 2-3 dni po snežnih padavinah) :wink:
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
Brane
Dr. Modelar
Prispevkov: 4585
Pridružen: 15 Nov 2004, 12:30
Kraj: Moste

Odgovor Napisal/-a Brane »

Kladu napisal/-a:
Raje 10 dni Dolomitov kot pa 20 dni po slovenskih smučiščih. Se res sliši snobovsko, ampak za svoj denar želim dobiti čim več (tako kot verjetno vsi :lol: )
Saj tudi je snobovsko.

Največ za svoj denar dobiš, če kupiš letno karto za koroška smučišča in lahko smučaš od prvega septembra do cca petnajstega maja naslednje leto. Pa je vseeno, ali gre za kako znano smučišče ali kako vaško žičnico, da je le dobra smuka.
Kaj bo, ko se razve, da so nekatere kopije že boljše od originalov???
Uporabniški avatar
RLogar
Profesor
Prispevkov: 1112
Pridružen: 22 Nov 2004, 21:37
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a RLogar »

Tomaž,

s pričujočimi obmodelarskimi dejavnostmi nimam kot moderator prav nobenih težav. Nič se mi ne zdi narobe, če kurji piloti naredijo mal heca iz smučarije in mopediranja. Verjamem, da nas več kurjanov spravijo v dobro voljo, kot slabo. :lol: :lol: :lol:

Ne bom rekel, da mi je všeč vsak brezvezen odgovor, ki služi samo za prirastek števila postov, vendar se mi vse skupaj še zdi v mejah normale.

Če ti kaj ne paše, preskoči. Da se tako razkuriš ob takihle dobrovljnih prispevkih pa res ni ničemur podobno...

LP

Robi
Uporabniški avatar
bray
Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: 04 Maj 2006, 20:57
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a bray »

Kladu napisal/-a:Kdo ugane katero smučišče je to?
Tole bo Kronplatz.
Kaksna je nagrada? ;)
I didn't know it was impossible when i did it!
http://www.sdgpslogger.com
http://bpp-blog.blogspot.com
majstr
Profesor
Prispevkov: 1445
Pridružen: 22 Jan 2005, 10:05

Odgovor Napisal/-a majstr »

chickenplatz
Uporabniški avatar
ŠKRATmaxi
Profesor
Prispevkov: 1268
Pridružen: 27 Nov 2004, 17:46
Kraj: Pernče city
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ŠKRATmaxi »

:lol:

Moderator,sej zdej je vse ok,Kladu je že slikco gor dal ,da se vidi, da je res smučal =D>
Bi lahko rekli trenutni nesporazum :lol:

Brane to si pa dober povedal.Spet je odvisno od vsakega posebej tudi zame ni fora se peljat 100 voženj v enem dnevu ampak če hočeš res orenk zavit takrat tudi noge delajo in to ne moreš kar vlečt ves dan,prav hitro začutiš, kako se mišice segrejejo in bi rad vidu junaka, kako bi se cel dan podil gor, pa dol, na tak način.

Kladu od ušes si pa sam začel pisat, mi k smo softiči še za palce nimamo, pol se mormo pa brez vozit

pa še dve iz naše odprave kako se softiči učimo avtobus vozit :lol:
Priponke
IMG_7398.JPG
IMG_7398.JPG (67.73 KiB) Pogledano 7896 krat
IMG_7399-3.JPG
IMG_7399-3.JPG (73.5 KiB) Pogledano 7896 krat
Lp.Rihard J.
heli dela:frrrrrr,frrrrrr,frrrrrr...............BUM
[email protected]
Uporabniški avatar
Živnorc
Dr. Modelar
Prispevkov: 3093
Pridružen: 22 Nov 2004, 09:54
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

TKO!!
ZDEJ A DOST zajebancije!!!!

A kdo upa pol jutri na Krvavec, al ja?!?!?

Jest sem prišel direkt iz mopeda v mojo delavnico narediti en taprav serviss na dilcah!
Tko, kot morajo biti dobre gume na mopedu, je treba tudi kante na dilcah spedenat v NULO!
Mi v Čikenskitimu smo inovativno pogruntali, kako je treba kante nabrusiti. Po tistih posnetkih, ki smo jih naredili prejšnji teden, smo ugotovili, da se smučarji nagibamo v več stopnjah in sicer:
1. stopnja;
2. stopnja;
3. stopnja;
4. stopnja;
5. stopnja in
6. zadnja stopnja- v kupu snega.

...tako, da je treba tudi kante nabrusiti po teh stopnjah. Jest sem sicer tisto , zadnjo, 6. stopnjo izpustil, ker ne mislim ostati v kupu snega, tako, da sem dilce nabrusil po 5-kant sistemu in ne po 6. 8)
Tako, da ne bomo ostali samo pri besedah, bom dal še malo slikic, da se vidi, da kurjani mislimo čisto resno :o
Priponke
...pol pa še z grobim kamnom, v bistvu napol diamantom...
...pol pa še z grobim kamnom, v bistvu napol diamantom...
IMG_6881.JPG (81.36 KiB) Pogledano 7845 krat
Po fini obdelavi s pilo, je treba iti čez s kamnom...najprej grobim...
Po fini obdelavi s pilo, je treba iti čez s kamnom...najprej grobim...
IMG_6880.JPG (107.29 KiB) Pogledano 7845 krat
...evo malo orodja:<br />to so pile za poravnavanje neravnin na kantah. V bistvu je to že kar fina obdelava...
...evo malo orodja:
to so pile za poravnavanje neravnin na kantah. V bistvu je to že kar fina obdelava...
IMG_6883.JPG (181.19 KiB) Pogledano 7845 krat
Pridemo tudi na dom...

Lep dan še naprej!
Živnorc.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Odgovor Napisal/-a Melly »

Brane napisal/-a:Tkole bom povedal #-o še noben, ki se s kilometri na smučišču hvali ni posebej visoko kar se tiče smučarske tehnike, znanja in vneme, le to čim bolj izpopolniti, ker, če orenk zategneš, da noge kar špricajo od pritiska, tega ne boš počel cel dan, niti tekmovalci iz svetovne elite tega ne zmorejo, pač pa garbajo toliko časa, kolikor časa to zmorejo v nulo, vse ostalo je izzivanje poškodb. Če zmorejo noge ne zmore hrbet ali obratno.

Za dobre smučarje ki ne vozijo na progo, pa pri sedjšnem drenu, pogoji za dobro smuko itak trajajo samo do max enajstih dopoldne, potem se tako napluži, da od prave smuke ni več nič, lahko se samo še dol voziš in nabijaš kilometre, kar pa, kot jaz opažam, dobrim smučarjem ni v posebno veselje.
Sicer pa nobenemu ne branim, da nabija kilometre, če mu je to v veselje, zakaj pa ne. Zase vem kaj mi je v užitek in to je vsak zavoj, ki mi ga uspe dobro izpeljati. Če je to samo en zavoj, mi več pomeni, kot cel dan surfanja po mehkem snegu, ko ne moreš nič (recimo manj kot 2-3 dni po snežnih padavinah) :wink:
Brane, 100% se podpišem. Namenoma imam smuče 154cm dolge, da mi niti na pamet ne pride, kaj drugega kot zavoji.

Sicer imam letno karto www.promotur.org (Forni, Pinacavallo, Sella Nevea-Kanin, Tarvisio-Višarji, Zoncolan) in sem jo solidno izkoristil, od doma do smučišča vozim dve uri (176km) in vseh 17 dni sem napolnil samo z vikendi.

Danes sem od 9.00 do 11.00 naredil 7 fur in je bilo čisto dovolj.
Vsako furo grem kolikor morem, da še pol sedežnice za gor globoko diham, da pridem k sebi. Potem sem do 13.00 na krogcih s hčerko (5let), tačas žena smuča, potem pojemo in še par krogov ali pa se gremo igrat (bob steza, tube steza ali napihljivi tobogani...). To je zame čisto dovolj.

p.s. sneg je bil danes v Forniju fantastičen, vreme pa naravnost idilično, pa še nekaj pristankov helijev sem videl - je treniral pristanke na snegu.
lp Melly
Odgovori

Vrni se na Modelarski klub Pr'Kurah Ljubljana