Quadcopter - Problemi pri izdelavi

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
matevz123
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 27 Sep 2013, 15:13

Quadcopter - Problemi pri izdelavi

Odgovor Napisal/-a matevz123 »

Pozdravljeni,
prosil bi za nekaj nasvetov. Pred nekaj časa sem se odločil izdelati in sestaviti Quadcopter. Nekaj dni nazaj, ko sem dejansko sestavljal kose so se pojavili nekateri problemi. Prvič ko sem Quadcopter povezal z baterijo se je vse zdelo vredu, dokler se nisem dotaknil Flight controllerja. Na dotik je bil zelo vroč in ker se mi to ni zdelo vredu sem izklopil baterijo. Ko se je vse ohladilo sem še enkrat probal povezati baterijo nato pa se je nekaj pokadilo iz Power distribution boarda. Takoj sem izključil baterijo. Čez približno eno uro sem sestavil vse nazaj skupaj brez problemov. Vseeno pa se mi je zdelo da se Flight controller board zelo hitro segreva. Po mogoče minuti in pol se tako segreje da se ga lahko dotaknem samo za par sekund. Zanima me ali se je kaj pregrelo, kako naj vem kaj se je pregrelo, in zakaj se mi tako hitro segreva? Uporabljam Flycolor Raptor tower S, 2800mAh 30C baterijo in 4 14.8V motorje.

Hvala
S56JSC
Tekmovalec
Prispevkov: 228
Pridružen: 28 Dec 2014, 17:12
Kraj: Kobarid

Re: Quadcopter - Problemi pri izdelavi

Odgovor Napisal/-a S56JSC »

Uh, če se nekaj pregreva pomeni, da nekaj ni vredu. Ne razumem, zakaj si potem še 2x priklopil accu. Ko se je pokadilo pomeni, da je nekaj šlo v nebesa.
Kakorkoli težko kar ugibati. Vsekakor si nekaj narobe povezal. Ne vem iz kje si doma. Če ti Kobarid ni predaleč lahko pogledava pri meni
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Quadcopter - Problemi pri izdelavi

Odgovor Napisal/-a slayer »

Pozdravljeni,
Tule si pa totalno zgrešil temo.O teh letalnikih se pozanimaj v tej sekciji:viewforum.php?f=135&sid=de4979878a98516 ... 873c92fc3b

Lp.
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci