Riva aquarama special

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
starina
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 09 Nov 2013, 17:06

Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a starina »

Pozdravljeni

Sem star modelar in trenutno gradim Rivo Aquaramo 1 m dolžine.

Iz načrta, ki ga uporabljam ni razviden pogonski del, zato me zanima kaksne motorje naj bi uporabil.

Model je mišljen za dva motorja in dva krmila. Zato bi poprosil bolj izkušene modelarje, ki imajo nekaj izkušenj oziroma ljudi ki so delali tako velike ladjice če bi mi lahko napisali kaksne motorje so uporabili in koliko hitri so ti čolni bili.

V modelarski trgovini, (katere ne bi omenjal ker ne vem ce se to sme), so mi rekli da bi mogel dati vsaj dva motorja speed 700 po moznosti brezkrtacna, saj se ponavadi dajejo speed 600 v polmeterske modele.

Ne vem kako to toda jaz sem videl nekaj modelov z 400 spesd. Je pa res da sem tudi razmišljal, da bi uporabil motor za brisalce, ki je 20 evrov ter sistem ki iz enega motorja lahko poganja dva vijaka oziroma dva kardana ki nosita vsak po en vijak, ter seveda eno malo vecjo baterijo oziroma akumulator.

Za vsak nasvet, mnenje ali vpogled se vam ze vnaprej zahvaljujem.

p.s.: Ce pa bi kdohotel videti kaksne slikce itd,.. za bolšo predstavo pa lahko tudi kaj pripopam gor, da bo bolj razumljivo.

Najlepša hvala seenkrat.
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a brejker »

starina napisal/-a: p.s.: Ce pa bi kdohotel videti kaksne slikce itd,.. za bolšo predstavo pa lahko tudi kaj pripopam gor, da bo bolj razumljivo.
Starina pozdravljen na forumu.
Slike vsekakor dobrodošle!
www.okarbon.eu
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a tornado »

To je čoln, ki ni namenjen velikim hitrostim, pač pa ga veliko modelerjev izdeluje v scale varijanti.
http://www.youtube.com/watch?v=9TveW9T4Vu0

Potek gradnje je delno predstavljen tukaj:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1894791

Tale možakar kolikor razumem ima načrt:
http://www.youtube.com/watch?v=OG_1zE2XeMU
Lp Rado
starina
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 09 Nov 2013, 17:06

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a starina »

Lep pozdrav

Malo zamujam z vašo željo po kakšni slikci, tako da se iskreno opravičujem in pripenjam slikco ali dve.

(prvič počnem tole, upam da bo uspelo)

Slika 1.:
Slika

Slika 2.:
Slika

Slika 3.:
Slika

Slika 4.:
Slika

Upam, da se bo za silo videlo.

Trenutno smo pred izdelavo sprednjega dela oziroma "špice" modela, katerega nameravamo narediti iz ciste balze. Sem pa tudi premišljeval, da bi jo naredil iz purpena- pene za okna, toda nekako se mi ne zdi na mestu ta način. Potem, pa se boma lotila prekrivanja samega skeleta plovila z balso, katera mislim, da je debela 2 mm.

Nasveti, ideje, komentarji, se posebno graje in konstruktivne pripombe so zelo dobrodošle, saj definitivno pripomorejo pri napredovanju in učenju.

Lepo pozdravljeni od vseh oseb soudeleženih pri gradnji .

Lp.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a slayer »

=D> Super projekt !Osebno so mi ti čolni zelo všeč.Pred časom,ko sem iskal uporabne skicein in formacije (morebitni načrt) za svojo ladjo sem naletel na ta načrt.Mogoče komu pride prav in se tudi sam loti izdelave tega čudovitega modela. 8) Lp.
Priponke
Riva Aquarama.pdf
(408.88 KiB) Prenešeno 174 krat
starina
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 09 Nov 2013, 17:06

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a starina »

Zdravo

Ne vem natančno, kako je z pravili na tem forumu toda nacrt je bil pridobljen iz internetne strani www.john-tom.com.

Bi pa rekel, da me res zanima kje bi se dalo dobiti pravi načrt v orginalni velikosti, ker kot sem kasneje pregledal dostopne načrte na internetu, so eni bolj drugi manj korektno narisani. Kar predstavlja kar nekaj tuhtanja in lastne iznajdljivosti pri izgradnji.

Lp.
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a slayer »

Ta načrt,ki sem ga dodal je tako ali tako samo osnova (glavni deli) trupa.Tako,da je primeren samo za iskušene modelarje.Vse ostalo na tem čolnu (če uporabiš ta načrt) moraš potem narediti sam po raznih skicah in slikah,ki jih tudi najdeš na spletu.Pa brez zamere,če sem s tem prispevkom zasmetil tvojo temo. Lp.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a tornado »

Očitno ni na voljo uporabnih brezplačnih načrtov.
Če bi bil sam v takšni situaciji bi na spletu poiskal nekaj že izdelanih čolnov in stopil v kontakt z njihovimi avtorji. Verjtno ti večina ne bo dala košarice za kakšen nasvet.
Lp Rado
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

starina napisal/-a:Zdravo

Ne vem natančno, kako je z pravili na tem forumu toda nacrt je bil pridobljen iz internetne strani http://www.john-tom.com.

Bi pa rekel, da me res zanima kje bi se dalo dobiti pravi načrt v orginalni velikosti, ker kot sem kasneje pregledal dostopne načrte na internetu, so eni bolj drugi manj korektno narisani. Kar predstavlja kar nekaj tuhtanja in lastne iznajdljivosti pri izgradnji.

Lp.
Lep model, ti kar zavidam projekt :D

O modelih v merilu boš marsikaj našel tule: http://www.building-model-boats.com/mod ... motor.html

Predvsem na konkretnem linku, kako izbrati prave motorje, da bo zadela tudi plula v merilu.

Na ostalih podstraneh pa tudi marsikaj zanimivega.

Veliko veselja in prijetnih uric pri izdelavi.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
starina
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 09 Nov 2013, 17:06

Re: Riva aquarama special

Odgovor Napisal/-a starina »

slayer napisal/-a:Ta načrt,ki sem ga dodal je tako ali tako samo osnova (glavni deli) trupa.Tako,da je primeren samo za iskušene modelarje.Vse ostalo na tem čolnu (če uporabiš ta načrt) moraš potem narediti sam po raznih skicah in slikah,ki jih tudi najdeš na spletu.Pa brez zamere,če sem s tem prispevkom zasmetil tvojo temo. Lp.
Nikakor ne, vesel sem mnenj in opazanj drugih.

Je res, ta del sluzi samo kot osnova. Drug del je zastonj potrebno prekopirati iz njegove strani, mislim da se nahaja pod power boat rubriko.

Po tem, ko smo dobili nacrt na mail, je bilo potrebno poiskati se ostale dele.

Se mi zdi, da je problem z tem nacrtom kar širok. Nikjer nism mogel dobiti detajlne načrte. Nato sem tri tedne iskal po internetu ter naposled le dobil neke tri nacrte iz treh razlicnih virov.

Ne vem kako je z izdajo teh nacrtov, toda vem, da stane 300 evrov načrt pravega čolna. Nekaj kompletov se prodaja tudi v katerih je načrt noter in po nekaterih forumih je nekaj ljudi celo slikalo te načrte. Toda problem je v tem, da so slike slabe kvalitete ali pa del načrta manjka.

Zanimivo bi bilo narediti kompleten načrt in ga objaviti v reviji TIM.

Edino kar me skrbi so kaksni avtorski zapleti itd,... ce seveda obstajajo.

Trenutno se je plovilo zacelo prekrivati. Ob priliki prilimam kaksno slikco gor.

lepo pozdravljeni.
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci