Jadernica

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
urke17
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 17 Mar 2013, 17:41

Jadernica

Odgovor Napisal/-a urke17 »

Rad bi zacel z izgradnjo jadrnice, toda ne vem kako bi se zadeve lotil.
Mogoce kak nasvet za material in velikost.

Hvala za odgovore, lp.
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Jadernica

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Običajno je prva odločitev ta, kako velika naj bo jadrnica, druga je ta ali boš šel z njo na kako regato in tretja je ta kje jo misliš voziti. Upam, da imaš v mislih jadrnico z vodenjem.
Pri nas "na celini" je največ F5G jadrnic. Te so naša posebnost (ni jadralska priznana klasa). Edina omejitev je dolžina trupa - 75 cm. Vse ostalo je prosta izbira graditelja. Manjše so Footyi in večje IOM in M jadrnice. O teh je kar nekaj tem na forumu. Te so tudi pri merah bolj omejene.
Zatorej je tvoja odločitev kakšno jadrnico si boš izbral. Obstaja kar nekaj načrtov za F5G jadrnice. Je pa Borut Talian naredil tudi načrt in razrez reber za gradnjo take jadrnice.
Preglej teme, se odloči in še kaj napiši.
LP Niko
urke17
Začetnik
Prispevkov: 24
Pridružen: 17 Mar 2013, 17:41

Re: Jadernica

Odgovor Napisal/-a urke17 »

Po vsej verjetnosti se bom odločil za F5G jadernico.
Zanima pa me kje je možno dobiti kakšen načrt, spisek za potreben material in približno okvirno ceno stroškov.
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Jadernica

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Za načrt poglej v TIM načrt št. 2 jadrnica Lipa, potem napiši e-pošto Borutu, če pa še ta ne bo dobra ti pa lahko jaz pošljem načrt za mojo modifikacijo F5G jadrnice. Oprema pa bo:
- cfk jambor 10€
- Al cevke cca 10€
- blago ali folija za jadra 10 do 15€
- močnejši in šibkejši servo za jadra in krmilo 23€
Vodenje upam da že imaš.
Ostanejo še drobnarije kot vrvice, napenjala, žice, lepilni trakovi, svinec in še kaj. In seveda volja do dela.
LP Niko
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci