JET POGON

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
s3tar
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Jan 2013, 12:24

JET POGON

Odgovor Napisal/-a s3tar »

Pozdravljeni.

Ravnokar sem se registriral v forum, čeprav nisem modelar, vendar potrebujem pomoč. Zadal sem si nalogo, da bi sestavil manjši čoln z elektro jet motorjem (krmiljenje je rešeno na drugačen način, isto rikverc, zato sem se namenil sam izdelati pogonsko enoto). Moj problem pa je, da nimam pojma o pojmu. Tudi nisem strojnik ali električar. Vem le to, da bi moral sestaviti čoln nosilnosti do recimo 100 kg, kar pomeni, da bi moral biti jet motor (oziroma dva jet motorja) sposobna premakniti deca od cca 100 kg. Hitreje k bi dec šel, boljš bi blo, čeprav hitrost ni ključnega pomena :D Kakšna bi bila primerna (čimlažja) baterija, elektromotor in propelor, ki pa ne sme presegati fi 8cm (raje manj). Motorja naj bi bila dva. Je to sploh mogoče, da dva propelorčka z fi 8cm (ali manj) premakneta deca od 100kg? Sem si zadal pretežko nalogo?

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore in vas lepo pozdravljam.
matej.s
Začetnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 03 Nov 2012, 15:24
Kraj: obala

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a matej.s »

Tu imaš povezavo do jet pogonov: http://www.mhz-powerboats.com/category-11/category-22/ za začetek.

lp
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a brejker »

Izdeloval sem jet-surfe:
Slika
Mogoče ti lahko probam pomagat...

Če hočeš poceni boš moral izdelat pogonski sklop sam.
Če nisi niti malo strojnika bi pomagalo da si vsaj dober modelar. Praviš, da nisi nič od tega tako, da vso srečo!
Priporočam, da izdelaš prototip v manjšem merilu na RC. Lahko pa takoj začneš graditi v 1:1. Meni je vseeno.
p.s. Koliko si star? Imaš redne prihodke? Tak projekt se zna začeti od jurja naprej...

Zakaj prop ne sme presegati premera 80mm ?
Za kakršen koli fulscale projekt je najbolj priporočljivo uporabit obstoječ jet pogon od vodnega skuterja!
Ali ga priklopiš na el. motor ali na bencin je vseeno.

Najboljša replika na to temo je spodnji filmček:
http://www.youtube.com/watch?v=fbw9p1X75Hk

Za več info se registreraj na http://www.boatdesign.net/forums/
Tam se govori merilo 1:1
www.okarbon.eu
s3tar
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Jan 2013, 12:24

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a s3tar »

Živjo,

Najprej najlepša hvala obema za odgovore. Malo pojasnil: sem zaposlen z rednimi dohodki, vendar bi želel zadevo spraviti pod streho za cca 200 €. Čolna kot takega ne bi izdeloval, morda predelal. Torej strošek plovila odštejem (bratu nameravam namreč sunit surf) - recimo imam surf ali kajak, ko se zdolgočasim poganjati na vesla (beri: se utrdim) iz torbe potegnem čudežni pogon (podobno kot Sport Billy) in že letim 300 km/h proti obali :-D Malce zafrkancije ne škodi. Zadevo bi uporabljal predvsem za prenosne namene, zatorej mora biti zadeva čim manjša (in čim lažja) ter zaščitena pred vodo, saj bi recimo celo zadevo vtaknil v vodo. Priznam, sem totalen les (beri: nimam niti izkušenj s strojništvom, niti z elektrotehniko, kar se modelarstva tiče, pa sem zadnji okrasni avijonček sestavil leta 1984 - če to kaj šteje :-). Vsakršna pomoč bo seveda več kot dobrodošla.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a slayer »

Če nimaš pojma o pojmu je brez zveze tratiti čas za takšne zadeve.Res je,da je ideja prvi korak do uspeha.Malo pa je vseeno treba vedeti kaj si želiš,kako to deluje in kako to vsaj skicirati,da z morebitnim sodelovanjem tehnično podkovanega kadra potem poskusiš celo zadevo realizirati.Trenutno mi niti ni jasno kako bi naj vodni jet pogon nosil v 'ruksaku' ?...pa na 200€ pozabi .To je še za nakup pri kitajcih premalo. LP.
Uporabniški avatar
Melly
Dr. Modelar
Prispevkov: 3879
Pridružen: 15 Feb 2007, 22:51
Kraj: Ankaran, Ocizla

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a Melly »

Raje si omisli pogon za potapljače...
lp Melly
s3tar
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 12 Jan 2013, 12:24

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a s3tar »

"Raje si omisli pogon za potapljače..." - kje dobim kaj več informacij? Hvala.
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Re: JET POGON

Odgovor Napisal/-a alesb »

JETSURF

Kupiš pa lahko tule:

TRGOVINA
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci