Trajekt Krčanka 1970 - JADROLINIJA

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Trajekt Krčanka 1970 - JADROLINIJA

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Zdele se bom v kratkem spravu delat polmaketo Jadrolinijinega trajekta Krčanka in bi prosu če bi kdo narisal načrte za dolžino in višino in mi poslal(lahko tudi na ZS)
Sliko mam na žalost samo tole,sem pa že tudi sam neki ustvarjal,samo mi nikakor noče priti vn pravo razmerje...zmeri je - ali previsok ali pa prekratek :(
Hvala lepa,vnaprej!

Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil Offshore, dne 13 Mar 2021, 15:31, skupaj popravljeno 3 krat.
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Aja,pa pozabil sem povedat da je treba za višino vračunat notr že 5 cm plato stirodurja(za dno) :oops: :wink:
Dolžine bi bil pa nekje okoli 80 cm :wink:
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hvala vam lepa za vaš trud!
Sm mal predelal načrt pa bo ,vsaj upam kr lepo vse skupi pršlo,tko da sm ga začel že delat...LOL :whistle:
Uporabniški avatar
Matic7
Tekmovalec
Prispevkov: 237
Pridružen: 13 Sep 2005, 10:58
Kraj: Ptuj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matic7 »

A nameravaš to zadevo motorizirat in naredit dvižni most na elektriko? Če bo motoriziran, potem pazi, da ne daš premočenga motorja not. Ker trajket, ki kar glisira od veselja, ni več trajekt...
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja,tole bo plulo,kaki setup bo pa notri pa zaenkrat še ne vem,dvižna rampa bo pa na en servo motor.
Pri prejšnjem trajektu(Božavi)sem imel notri 380-desetko,pa je kar lepo počasi plulo,pa je bil skoraj polovico manjši...bom vidu še kako bo :wink:
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Takole,zadevo sem se lotil in se mi zdi da kar lepo uspeva.Nakaj malenkosti bo treba še enkrat narest ker sem se malo uštel,ampak maketa že dobiva pravo obliko :D

Začetki :
Slika
Slika
Slika
Slika

Maketa počasi začenja dobivati obliko
Slika
Slika

In še malce primerjave s pravim trajektom
Slika
Slika
.kabino sem malce zaj**ebal,tko da bom mogu novo narest ..
Slika
Slika
.
Slika
Slika
.
Slika
Slika
ker delam vse brez načrtov in praktično iz slik,mislim da mi vseeno ratuje kar lepa maketa :praskam: :wink:
Slika
Uporabniški avatar
kokolo
Tekmovalec
Prispevkov: 230
Pridružen: 03 Apr 2005, 13:50
Kraj: koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kokolo »

pohvalno je že to da si se lotu tega delat po slikah!še posebej pa to da ti bo na koncu ratala mala 3d kopja slike!

LP
Gregor
GM R@c1ng †3@m

RALLY EVO SPORT 2005
FUTABA 3PM
Uporabniški avatar
Intruder
Dr. Modelar
Prispevkov: 2285
Pridružen: 16 Nov 2004, 22:56
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Intruder »

Pozdravjen!

To je res eno veliko delo, kar si se spravil delati. Čestitam, za enkrat res lepo in pohvalno! Krčanka ja.... tale "trajektek" me je popeljal nekaj let nazaj na Šolto iz Splita.

Naj ti uspe narediti ladjico čim lepšo!


Jan
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja,hvala lepa za pohvale :oops: :wink: ,drugač ima pa Jadrolinija 4 take modele trajektov in sicer Krčanko ki vozi iz Baške na Rab(lopar),potem je Lošinjanka,Pelješčanka in Šoltanka..
Delat sem jo pa začel ravn zato ker mi je tale trajekt ki je že zelo oldtimer (1969) najbolj všeč in najmanj kompliciran za delat.
To itak že veste da sem obseden z ladjami in ko greva z našo na dopust je tričetrt slik-ladje oz trajekti in tole Krčanko sem pred parimi leti ujel v objektiv v Baški na Krku :wink:
Zdaj ker ne vem kako je dno in koliko ima krmil bom dal kr 2 na vsako stran zadaj,čeprav imajo trajekti ponavadi 4 krmila skupaj z eliso.
Mogoče kdo ve kako so narejena dna in kje so razvrščena krmila?
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Še mal novih slik :D :lol:
Uporabniški avatar
Elanko
Tekmovalec
Prispevkov: 233
Pridružen: 04 Mar 2005, 19:04
Kraj: Međwode
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Elanko »

Kot prvo svaka ti čast
Kot drugo sm mal po netu gledu slike pa mi ni jo uspel dubil od spodi sam jest bo ti reku da najbol če daš za krmilo kr cev premera 5cm al pa mn pa bo delal če dobim slučajno sliko od spodi jo 100%dobiš

LP

Ne obupat
>>-LP-Blaž->ker je treba neki počet
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Sej sem se že odloču kako jih bom dal in sicer 2 na vsako stran...takole :wink:
Slika
Slika
Slika
Krmila:
Slika
Slika
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Maketa že dobiva podobo trajekta...še par datajlov in upam da bo v slabem mesecu končana :wink:
.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

=D> =D> =D> Svaka ti čast =D> =D> =D>
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Splacalo bi se malce razmisliti okrog pogona. To kar imas sedaj, je bolj "ECO stil". Pravi trajekti imajo zelo veliko maneversko sposobnost na mestu. Kaj ko bi vgradil bocne potisnike in malce drugacen glavni pogon :praskam: ?
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Hmm,ja v to smer zdele ko sta trup in dno skoraj končana je mal prepozno razmišljat pa tud finančno se mi trenutno ne izide.Ravno zato sem pa včeraj kupil regulator za vožnjo naprej/nazaj,za motor pa še ne vem kaki bom dal notri ker je do sedaj maketa že kar dosti težka(po občutku,tehtal ga sicer še nisem).Pa tudi krmila sta zaenkrat 2 z velikim kotom,po možnosti pa lahko dam še 2 spredaj.Uglavnem bom vidu kako se bo obneslo na vodi,pa vam sporočim,sicer imam pa za drugo leto že v planu delat še en trajekt,pa bi mogoče pri tistem poskusil dati bočne motorje.
Hvala lepa za nasvet! =D> :wink:
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Tuki so pa še tri frišne fotke skoraj pobarvane v originalnih barvah Jadrolinije,napise pa trenutno še čakam ker mi jih bo en kolega naredil na ploter,da bodo čimbolj original,ter lepo izrezani :wink:

Slika
Slika
Slika
Slika
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Danes sem namontiral še motorizacijo in jutri grem(upam) na testno vožnjo ga preizkusit na en bajer blizu nas.Motor je zaenkrat 400 Speed.
Glede motorja moram samo eno varijanto še pogruntat kako ga skriti in zaščititi,ker tako grdo ven štrli.Malo sem študiral da bi naredu samo model avtobusa ali nekaj takega da bi ga pokril,ter da bi zgledalo kot tovor.
Nalepke šip,vrat ter napise pa še vedno (nažalost)čakam :(
Seveda moram potem dokončati še rešilne čolne ter tendi in ograjice :wink:
Tuki pa še par fotk:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Model stestiran in lahko rečem da kar lepo pluje,edino spredaj bom moral namontirati še dva krmila na vsako stran.
Bajer na katerm sem ga testiral je bil toliko zamrznjen da smo mogl najprej malo pretolči led ,da sem ga lahko spravil na čistino.
Tukaj mate današnje slike,film imam pa tudi samo je velik skoraj 85Mb in ne vem kam bi ga lahko naložil :(
Zdele me samo to še zanima,zakaj mi izklaplja regler ko so polovično prazni akkuji? :(
.
Takole je bilo zamrznjeno jezerce
Slika

Pregled,če vse dela tko kot je treba
Slika
Mraz je segel do kosti :lol:
Slika
Model v vodi
Slika
Z vzratno ven na čistino
Slika
Obračanje
Slika
..in ladja pluje... :lol:
Slika
..ter zaključna vožnja nazaj proti obrežju :wink:
Slika

Komentarji ..in graje zaželjeni :wink: :lol:
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

=D> =D> =D>

Ni kaj, res lepo. Vsekakor še več takšnih izdelkov.

Edino kar se mi zdi je, da ko pluje ima premec preveč iz vode. Sicer je zelo malo dvignjen, a za pozornega #-o opazovalca je malo preveč ;). Baterije malo bolj naprej, pa bo.
Morda še to, okna na komandnem mostu so ne vidijo. Lahko bi jih poudaril s katero temnejšo barvo, bi zgledalo še boljše...

Drugače pa čestitke!!!!

Lp, Marko

P.S. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! :D
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Ja ,poglej stvar je takšna:tudi original trajekt ko ni naložen ima premec bolj dvignjen in se mi zdi da ga bolj nisem mogel zadeti :wink:
Okna se pa zato ne vidijo,ker kot sem že rekel nimam še narejenih nalepk,vendar bo tudi to ob svojem času tko kot še ostali detajli.Zdele imam samo toliko narejeno da sem jo lahko popeljal na testno vožnjo =;

Slika
Slika
zekozeko
Začetnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 06 Nov 2005, 22:30

Lep pozdrav.

Odgovor Napisal/-a zekozeko »

Pohvalno. Res pohvalno.
Tudi sam delam malo večji čoln, pa bi te vprašal s čim si ti premazal trup(moj je lesen), ali obstaja kakšen premaz?
Za odgovor se ti vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav. :wink:
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Dno ki je narejeno iz rumenega polistirena sem najprej premazal z epoxijem,nato sem ga oblekel v tkanino in še enkrat premazal.Nato sem vsega prekital s avtomobilskim kitom in zbrusil,ter nato pobarval z Egalin-om (hitrosušeča barva za les in kovino).
Zgornji del ki je pa ves lesen sem pa kital samo spoje in isto pobarval s tem egalinom na pištolo.Sicer se pa ves postopek vidi tudi na slikah.
P.S.Hvala za pohvalo :oops: :D
Offshore
Dr. Modelar
Prispevkov: 6685
Pridružen: 23 Avg 2005, 14:24

Odgovor Napisal/-a Offshore »

Takole,ladja je skoraj končana,čeprav mi manjkajo še ograjice ki nikakor ne morem "pogruntat kako bi jih naredil,bajerji so po večini zamrznjeni tako da bo s to rečjo treba počakat do spomladi,obenem sem se pa mal preusmeril v letalsko modelarstvo z nakupom tega rumenega Piper super cub-a iz EPP materiala :D :wink:
Zdele moram samo dobit še kakega izkušenega modelarja iz moje okolice da mi pokaže par tehnik letenja,preden razbijem letalo :( :lol:
Pics:

Slika

Slika
Slika
akisek
Začetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: 26 Mar 2006, 16:49

Odgovor Napisal/-a akisek »

Lep projekt,bravo.V katerem programu si risal načrt? Ali si ga risal kar iz slik?

Pozdrav Akisek
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci