General Artigas

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Re: General Artigas

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Sem naštudiral to smolo in je super. Začel sem pri zadnjem delu, kjer je najtežje zaradi veliko kotov in čudne oblike. Tkanino sem približno izrezal, nato pa sem zmešal smolo in vse lepo potaptkal s čopičem. Nato sem dodal še eno plast. Prekril sem samo okoli 20cm zadnjega dela. Stena je debela nekje 3mm in trdna kot kamen. Ta teden bom prekril še ostalo. Nato bom od znotraj po vsej dolžini prilepil lesene palice in dodal še eno plast. Paluba bo naverjetneje iz enega dela vezane plošče in odstranljiva.
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Re: General Artigas

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

POZDRAVLJENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po dolgi pavzi se zopet vračam. Prihajajo hladnejši dnevi in sezona gradnje se je zopet pričela.

Torej včeraj sem porabil 2kg smole in prekril cel čoln z 2 plastmi. Sedaj bom počakal kakšne 3 dni, nato pa odstranil lupino.
Nato bom po celi dolžini ladje po dnu dal železno cev, da bo težišče dovolj nizko in da bo dovolj ugreza.
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
KolarModelar
Freak
Prispevkov: 994
Pridružen: 19 Okt 2007, 15:52
Kraj: Letuš

Re: General Artigas

Odgovor Napisal/-a KolarModelar »

Torej imam lupino. Skoraj popolno. Po celi dolžini sem položil železno cev, sedaj pa bom od odznotraj položil še eno plast tkanine.

Nato bom vzel smrekov lepljenec in obrisal celo palubo. Tako bom dobil rob širol nekje 3cm okoli ladje na katerega se bo položila paluba in bo še dovolj prostora za delo.

Slike prilepim ko pridem do računalnika.

Lp, Metod
Nč bat, sam žgat...
Uporabniški avatar
slayer
Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: 25 Jul 2010, 15:32
Kraj: okolica celja

Re: General Artigas

Odgovor Napisal/-a slayer »

Tole je pa kar pošten model.Zanimivo,da si povečal načrt za papirnati model.Komaj čakam napredek projekta.Tudi sam sem za nekaj časa dal letalske modele na stranski tir in se lotil izdelave vojne ladje iz druge sv. vojne....Načrt je že v izdelavi. Lp. 8)
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci