Majhen nasvet

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Majhen nasvet

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Lep pozdrav!

Ker vidim, da se nic ne dogaja, bom napisal nekaj nasvetov vsem nadebudnim zacetnikom in rekreativcem!

Najprej se opredelite, kaj sploh hocete.Ali imate tekmovalne ambicije, ali samo za krajsanje lepih nedeljskih popoldnevov, kot je tale danes :D
Model naj bo cim bolj preprost in ne iz "eksoticnih" materialov, kot sta karbon in kevlar.Za nedeljsko sprostitev , je dovolj kaksen model iz lesa, po potrebi ojacan s eno plastjo steklene tkanine, nacrt lahko najdete na internetu(google) ali pa mogoce v kasnem TIM-u(predvsem starejsi).Pri izbiranju modela, upostevajte tudi vase financne zmoznosti.Za zacetek je najbolje kupiti kaksno dvokanalko, ki jo dobite za par presernov, in dobite cel komplet, kupite tudi motor(speed), je dovolj, ne rabite posegat po razno raznih brushlesih :roll: Teh regulator hitrosti, tudi akumolatorji ne rabijo biti najnovejsi(li-po :D ),so dovolj paketek NiCD ali NiMH akujev!Glede Hardwera(os, krmilo,..), bodite malo modelarja in nerabite kupiti vsega v trgovinah, krmilo lahko si izdelate sami iz nekaj kosov medenine, ter tako prisparajte nekaj tisocakov!In tako imate model pripravljen!

Sedaj pa se nekaj za tekmovalce oziroma zacetnike, ki bi radi to postali!

Tudi sam sem bil zacetnik in sem se, saj je se veliko stvari ki jih se ne vem in bi jih rad zvedel.Najprej je priporocljivo prebrati clanke v Virtualni knjiznici, saj tam najdemo veliko, pogosto ze pozabljenih nasvetov.Ce pa se vedno nimamo odgovora na svoje vprasanje, pa uporabimo funkcijo "isci" na forumu, in boste prav tako nasli marsikaj uporabnega!In ce potem nimate odgovora, pa vprasajte tule!Za zacetek, ne rabite modela iz karbona ali kevlarja, je dovolj iz steklene tkanine, sam sem naprimer zacel z modelom iz lesa, vendar bi ga odsvetoval, saj ni tako trden kot modeli iz kalupa.Prav tako pa se za vsakega najde kaksen model na trziscu, kjer je ponudba zelo pestra in tudi cene so sprejemnljive. Ce imate tekmovalne ambicije morate tudi gledati malo s financnega vidika, ne si kupit 3 modelov, ce vam potlej zmanjka denarja da bi jih izgotovili, ter tako nimate nic.Stopajte pocasi in po korakih, ne zeleti takoj imeti modela ki bo dosegal vrtoglave hitrosti, zacnite z osnovnim eco modelom, potem si dokupite se mini ecote, saj je ta kategorija dozivela velik razcvet, pa se modeli so tako lustkani, da jih enostavno morate imeti, ko boste obvladali voznjo z eco modeli, se lotite kaksnega hitrejsega in zahtevnejsega.Pri hidro kategorijah pa je se vedno veliko samogranje, ceprav je na trgu ze veliko teh modelov, to so modeli skatlaste oblike in so s setupom iz eco colna , kar precej bolj hitri in zahtevnejsi za voznjo.Zelo je prirocno , ce se seznanite z modelarji, iz svoje okolice, s katerimi lahko izmenjavate izkusnje, ter se pomerite z modeli , da vidite pri cem ste!


No to bo za enkrat vse.

Lep pozdrav
Klemen Rošker
Zadnjič spremenil čalpič, dne 06 Apr 2005, 15:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Pozdrav!

Upam da se moderator ne bo ujezil, ker bom še jaz nekaj tu dodal. :D

Odkar je ta oddelek nastal in pa do danes, sem na čolanrski sekciji zasledil kar nekaj postov, za kateri v bistvu spadajo sem in prav zaradi katerih se je oddelek ustanovil - zato se čudim , da niso bili objavljeni tukaj. Morda so se začetniki vstaršili praznine???
V glavnem, pridružujem se moderatorju v zgornjem tekstu in pozivam, ter vabim na udeležbo tukaj!


Lp, Marko
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci