pomoč začetniku

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
laik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2009, 10:03

pomoč začetniku

Odgovor Napisal/-a laik »

torej, odločil sem se, da se po kar veliko letih, ki so minila od modelarskega krožka v OŠ spet začnemukvarjati z modelarstvom. ker sem doma zelo blizu vodnih površin se mi nekako najbolj dopadejo modeli čolnov.
zanima me, kateri model mi priporočate kot totalnemu začetniku. rad bi, da bi bil čoln RC, pa tudi tiste mikro varijante čolnol se mi ne zdijo najboljše. poleg tega pa bi rad čoln sestavil sam, tako da kakšni ready2go modeli ne pridejo v poštev, bi pa bilo fino, da bi bil KIT KOMPLET, torej, da je že vse zrezkano in potem samo še dokupiš elektroniko, motor,...
gledal sem dva modela:
http://www.modelarstvo.si/kompleti/policijski_coln.html -> model policijskega čolna

in

http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... od_id=3978 -> model "Oskar"

ali se vam zdita ta modela vredu za totalnega začetnika, ali bi morda predlagali kaj drugega?

hvala za odgovore =)
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

Pozdravljen!

Ja glej tako je to..zdaj odvisno v katero smer te vleče, če bi raje kaj kar bi bilo bolj hitrega videza potem je Oskar kar dobra izbira..če pa bol scale potem pa raje nabavi policijski čoln..izdelava je podobna..lahko pa iz "nule" izdelaš lukaII je tudi primeren za začetnike ter še malo zopet osvežiš znanje pa to...glede načrta vem da je biu enkrat u timu ampak že davno nazaj.

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

to je tud on predlagu.....
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
laik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2009, 10:03

Odgovor Napisal/-a laik »

hvala lepa za nasvete ;)
bi pa bil vesel še kakšnega mnenja =)
laik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2009, 10:03

Odgovor Napisal/-a laik »

prilagam še vprašanje;

še malo sem brskal po internetu in našel še ta model;
http://shop.mantua-model.si/index.php?i ... od_id=2268 ---> kakšen se vam pa zdi ta? ali je to morda malo preveč za začetnika ?
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

Rok K. napisal/-a:
Ja glej tako je to..zdaj odvisno v katero smer te vleče, če bi raje kaj kar bi bilo bolj hitrega videza potem je Oskar kar dobra izbira..če pa bol scale potem pa raje nabavi policijski čoln.

LP Rok

kot sem že napisau...je pa cena kar visoka napram prvima dvema, vozil pa boš lahko vse kar si do zdaj naštel ker je namreč use za začtnike.
Mene sicer najbol vleče med čolne hitrega, tekmovalnega videza tako da bi si sam kupil oscarja.

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
laik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2009, 10:03

Odgovor Napisal/-a laik »

ja nekako še nisem odločem, vendar moram priznati, da me bolj vleče k t.i. scale oz. tem večjim modelom "pravih" ladij.
ali še kdo pozna kakšen tak model?
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Rok K. napisal/-a: Mene sicer najbol vleče med čolne hitrega, tekmovalnega videza tako da bi si sam kupil oscarja.

LP Rok
Od kje ti podatek, da je to hiter čoln?
Slika
Rok K.
Tekmovalec
Prispevkov: 377
Pridružen: 04 Nov 2008, 12:49
Kraj: Vrtovin

Odgovor Napisal/-a Rok K. »

alesb: nisi dobro prebral...sem napisal tekmovalni VIDEZ...

LP Rok
Glej, glej! Pa bo le poletelo!
laik
Začetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Avg 2009, 10:03

Odgovor Napisal/-a laik »

odločil sem se za policijski čoln. postam slike, ko bo kaj narejeno, za zdaj je samo pripravljena miza :D
hpi.baja.5b.ss
Začetnik
Prispevkov: 49
Pridružen: 21 Jan 2010, 18:41

Odgovor Napisal/-a hpi.baja.5b.ss »

in kje so slike :(
bob the builder :-)
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci