Ali je.......

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Hvala, še za to! :D




Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Pa mi še lahko poveste, kakšen propeler, ter krmilo moram imeti,za mojega PERUNA?!
:roll: Pa kako naj povežem servota z krmilom- (saj bi mogoče, kaj sprobaval, če bi to že imel doma, vendar si še nakupujem)? 8)

Ali veste, kako dela vodno hlajenje brez črpalke?! :D




Hvala
:P



Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

kter mnotor že maš? 600 race? jst bi ti priporočal graupner K31 ali K29 obdelani. to bi moglo it ko šus

krmilo pa naj bo 35x15 (višinaxširina), s tem, da naj bo prednji rob pod kotom. " ne sme" bit pravokotnit

lp
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Nevem če rabiš vodno hlajenje.....najprej po vožnji potipaj motor koliko je vroč in se pol odloči...ali rabiš ali ne rabiš...... :wink:
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Jaz mislim imeti SPEED 600 RACE!
Samo jaz mam na regleru že nareto hlajenje, ker sem kupil od enega z voskom zalit,pa neki cevki ven narejeni(KONTRONIK4000), saj bi mi vredu delal ta regler in motor, ne?! Ali se da to krmilo kje kupit? Samo zdaj pa bi vseeno imel hlajenje, če je tak nareto(cevki mislim)!
Kako pa se propeler obdela? Pa nikjer v modelarskih trgovinah(splet), ga nisem našel?!Kaj vi mislite železni propeler? Mislim, da bi jaz rabil plastiko, ne - mi bo vse potoplo?!




Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Regler bo delal vredu!

Saj ni nujno imeti hlajenja, po potrebi!Krmilo se da kupit, ampak tista krmila so zanic :-? TAko da vzami nek kos medenine pa ga izdelaj!
Ti propeleri so pa plasticni :D Poklici po trgovinah, pa bos videl da jih sigurno imajo(okoli 500 SIT).

Kako se prop obdela? :lol: :lol: :lol:
Poglej med clanke! :wink:

lp
klemen
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Vodno hlajenje mislim da bo kar potrebno. Najenostvnejš1 princip je naslednji: vzameš ene 4 cm dolgo kovinsko cevko, notranjega premera nekje 3 mm (jeklo, medenina, aluminij). Na koncu, ki bo v vodi zajemal hladilno vodo odrežeš pod kotom približno 45°, tako da dobiš nekako "pero". Takšno cevko nato namontiraš na zadnji del čolna točno na sredino in sicer tako da je vrezana odprtina (pero) pod vodo, seveda za propeler, kateri ti vodo potiska po cevki navzgor 8) . No, ko je ta primerno pritrjena, da ne odpade med vožnjo, na kovinsko cevko pritrdiš še primerno gumijasto cev in jo skozi izvrtino na zgornji strani trupa napelješ v čoln, od tam pa kjer pač potrebuješ hladilno vodo (motor, regler). Seveda ne rabim omenjat, da mora biti gumijasta cevka vodotesna, prav trako vsi stiki ker drugače si sam sevi pumpaš vodo v model :D #-o . Izstop vode narediš načeloma zadaj, lahko pa tudi kjer pač želiš, samo da voda odteka.

Nekako tako imam jaz nareto na Arizoni, na "jahti" Nini (dokler je še plula) in na enem Eco - tu, pa je vse lepo delovalo.

Seveda je še nekaj drugih - boljših - načinov, vendar kot sem rekel; ta je po moje najenostavnejši, da skapiraš delovanje, potem pa boš sam naredil, kar boš pač potreboval :wink:
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

za hlajenje motorja pa uporabi 4mm ALU cevko, in jo lepo navij okoli motorja. Okoli 6 navojev no dovolj.

več boš naredil sam, manj denarja boš porabil! :D

lp
Gašper
Life is too short to dance with an ugly woman
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Hvala za vse, vendar mislim, da je bilo v TIMU za krmilo od zadaj, ali ne?! 8)
Kako pa bi potem lahko še to naredil?
Evo to pa je slika tega zadnjega dela načrta za PERUNA? :roll:
Ali mora biti cevka za hlajenje pravokotno dol ali poševno? :D

Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Priponke
Ladja- zadnji del.jpg
Ladja- zadnji del.jpg (90.35 KiB) Pogledano 4468 krat
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Po možnosti naj bo kot čim manjši....pa izberi najkrajšo pot za cevko....da ne boš naredil 10 ovinkov v čolnu.
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Tako ja! Vodo zajemaš med krmilom in propelerjem. Kot je v bistvu vseeno kakšen je, višinska razlika je enaka in to je pomembno za potovanje vode. Naredi tako, da bo čim manj komplicirano =D>
a učinkovito :D
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Najlepša hvala! =D>
Zanima me tudi za to krmilo na sliki, ker se mi zdi, da ste mi vi to 8) predlagali za krmilo od spodaj(pod čolnom)! :D




Hvala! :P



Lp Simon [-o<
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Simmi napisal/-a:Najlepša hvala! =D>
Zanima me tudi za to krmilo na sliki, ker se mi zdi, da ste mi vi to 8) predlagali za krmilo od spodaj(pod čolnom)! :D




Hvala! :P



Lp Simon [-o<

Brez zamere, ampak kaj si hotel s tem povedati????
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Ja meni se zdi, da lahko imam krmilo od spodaj ali krmilo od zadaj- nekako tako! Samo jaz sem pa misil, da ste mi vi predlagali ono pod trupom, gledna to, da mi je nekdo rekel za tako majhno krmilo, na načrtu oa je narisano večje?!




Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Glede na to da ima ta čoln podvodni pogon....če imaš za propelerjem dovolj prostora ga namesti od spodaj....pomoje bo malo bolj vodljivo.
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Aha. Ti se lepo drži načrta, pa bo vse O.K. ! Krmilo pusti tako kot je, kolikor jaz razumem načrt (posebej za tebe sem izbrskal stari tim in si zadevo ogledal od blizu :D ), ni prostora za krmilo, ki bi gledalo ven na dnu čolna. Pa še težave z vdiranjem vide na boš imel. Takšo krmilo kot je v načrtu lahko kupiš iz ogljikovih vlaken čisto poceni v modelarski trgovini :wink: !
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

didodede napisal/-a:Takšo krmilo kot je v načrtu lahko kupiš iz ogljikovih vlaken čisto poceni v modelarski trgovini :wink: !
JA , 2500 SIT, ce ne vec :-?

lp
klemen
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
didodede
Freak
Prispevkov: 506
Pridružen: 08 Dec 2004, 09:35
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a didodede »

Jah-njah :D

V Avstriji so nekje 7 evrov (maksimalno).



Bye, Marko
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Če si vsaj malo sam svoj mojster boš tako krmilo izdelal sam.....malo se pozabavaš in je =D> =D> =D>
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
čalpič
Freak
Prispevkov: 820
Pridružen: 13 Dec 2004, 20:09
Kraj: Selnica ob Muri(Šentilj)---Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a čalpič »

Yoni je prav napisal!


Didodede:sem si kupil(ker sem bil naiven in kupil vse kaj je pisalo :^o ), prav tako krmilo za timovnika, in je bila cena 2500 SIT.Ne ti meni zdaj koliko je v austriji, ker vsi vemo , da je tam ceneje!A naj gre za eno krmilko v avstrijo??NE!Zatorej simi:sam se loti!


lp
klemen
Priponke
Obkrozen del(jeklo) zamenjaj z VP ali balzo.V njo naredi utor za cevko in vse ojacaj s stekleno tkanino in epoksijem!
Obkrozen del(jeklo) zamenjaj z VP ali balzo.V njo naredi utor za cevko in vse ojacaj s stekleno tkanino in epoksijem!
Hidrost_2bb.JPG (25.58 KiB) Pogledano 4925 krat
Tako ima to reseno Miha Holc na HIDRO modelu!
Tako ima to reseno Miha Holc na HIDRO modelu!
Hidrost_2.jpg (24.5 KiB) Pogledano 4925 krat
Nekako tako, upam da se bos kaj znasel :D
Nekako tako, upam da se bos kaj znasel :D
ladja-_zadnji_del_111.jpg (90.35 KiB) Pogledano 4923 krat
Če se počutiš ,da imaš stvar pod nadzorom ,je to samo zato, ker ne greš dovolj hitro!
[M. Andretti]


http://album.email.si/hydro_freak/
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Če boš vse kupoval in ne boš nič sam naredil boš kmalu bankrotiral...... #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Hvala! 8)
Kaj pa os? Saj ste mi zelo pohvalno razložili, vendar me zanima ali cevko in pa ono os dobiš skupaj? Pa kako naj bi bilo narejeno stojalo za motor, mogoče mi boš ti didodede lahko kaj povedal, ko pa imaš načrt doma, pa :lol: bi mi lahko zmeril preko načrta, kakšna naj bi bila dolžina osi(saj imam načrt, ampak nevem kaka mora biti), zato pa to rajši prepuščam VAM! :roll:




Hvala! :P




Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Ja človek božji.....vzami ravnilo in zmeri---->al je to tako težko???? :o :o :o
Nosilec motorja pa tudi ni nevem kaka znanost za naredit.....
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
Simmi
Tekmovalec
Prispevkov: 215
Pridružen: 08 Feb 2005, 10:19
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a Simmi »

Ja dobro pol pa vredu! Sem mislil, da je to kakšna finta, kako dolga moira biti os!
Pol pa vseeno hvala!




Hvala!
:P



Lp Simon [-o<
Uporabniški avatar
The Edge
Profesor
Prispevkov: 1021
Pridružen: 10 Jan 2004, 20:59
Kraj: Senovo

Odgovor Napisal/-a The Edge »

če rabiš togo 4mm os, jo jst prodajam, da nove ne kupuješ!
Life is too short to dance with an ugly woman
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci