Mnenje glede pogona

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Mnenje glede pogona

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Za zabavo se je sin lotil izdelave Pay'n'Pak kopije po malo prirejenih načrtih z neta (Garry Finlay). Prirediti je potrebno v glavnem utore in nekaj mer za rebra, jker je načrt v colah, tudi debeline materila. Upam, da ne bo končal takole. Merilo je 1:12, dolžina pride 72cm.

Priporočen pogon je Speed-700 or 8 or 9XL (1750-2250 KV brushless) Zanima me, ali ima smisel pri takem rekreativnem čolnu, ki je namenjen zgolj zabavi vgrajevati brezkrtačni pogon in LiPo? Kaj od "kitajske" ponudbe bi prišlo v poštev ?

Malo mi je sicer čudno, ampak a je običajno, da je notranja konstrukcija iz balse?

Hvala za kakšen komentar.

LP,
Mare
Priponke
12thPAK_1.PDF
(345.86 KiB) Prenešeno 118 krat
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

sp 700 se na splača kupovati, BK pogoni z kitajske imajo prib. enak cene kot krtačni v eu, konstrukcija je lahko iz balze, priporočam pa da zadevo ojačaš z tkanino, najbolje da po te zvakumiraš da je površina gladka, lahko pa brusiš & kitaš.

predlagam ta motor:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... terCooled)

in regler
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor ... Controller
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
MarE69
Freak
Prispevkov: 525
Pridružen: 30 Nov 2004, 07:45
Kraj: NM

Odgovor Napisal/-a MarE69 »

Hvala za konkreten odgovor.

Še eno vprašanje: a je za ojačanje zunanje površine bolje uporabiti tkanino ali laminiranje z vezano ploščo oz. furnirjem? S kakšnim lepilom se najbolje laminira VP/furnir na balzo (mislim za uporabo na plovilih).

LP,
Mare
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

če ti teža ni problem naredi čoln kar iz tanke avio vezane plošče npr. oplate 1mm, ogrodje pa 3mm
"oblačenje" trupa z furnirjem, jaz sem na jadrnici uporabil navano belo lepilo za les, zadevo sem obtežil in pustil čez noč, ampak moraš zadevo potem dobro prelakirati z nitrolakom, če ne gre vse dol.
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Če se ne motim je za ta model bila predvidena oplata iz 3mm balze ojačane z o,4mm letalsko vezano ploščo....
Slika
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci