Izdelava modela

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
Uporabniški avatar
Miha994
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:00

Izdelava modela

Odgovor Napisal/-a Miha994 »

Dober dan
Sem začetnik v čolnarstvom. Rad bi pa sestavil jahto pa ne vem katero in kje bi se dalo dobiti kakšne načrte(v kaki številki revije Tim ali drugod). In če se da kako sliko tega modela da saj vidim kako zgleda. Prosim za pomoč.
Uporabniški avatar
Miha994
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:00

Odgovor Napisal/-a Miha994 »

Za jahto sm še mal v dvomih kukr sm gledu je izdelava kar težka
Kaj pa za kaki model čolna ne čist dirkalnega in ne čist gliser neki umes(bl prot dirkalnem) in da je lepega videza :D in kasneje bi vgradi samo motorček tako da bi šel samo naravnost.? Je v kakšni stari reviji številke Tim?
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Si pogledal temo Policijski čoln? Ta bi bil zate pravi, pa še pomoč pri gradnji bi dobil.
Pogledaš lahko tudi pri založbi ŽiT. Imajo kar nekaj načrtov za take in drugačne čolne. Tudi v Timih je polno načrtov. Preglej vse številke, ki jih imaš pa boš kaj našel.
LP Niko
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

IZDELAVA MODELA

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Vidim, da si se zagrel za gradnjo ladiskega modela, in se sprašuješ kako, in kje začet. Za začetek poglev v forumu temo ZAČETNIKI IN REKREATIVCI tam najdeš temo policiski čoln je tudi prikazana celotna gradnja modela. Če bi se pa slučajno odločil za takšen čoln pa se samo obrneš na modelarja pod imenom 2R, ki je tudi v tej rubriki. Njemu pošlješ ZS, in se bosta pogovorila za dobavo KIT kompleta, ki je v celoti izrezan na CNC mašino. Mislim da ima še katerega narejenga, če ne pa ga naredi v parih dneh. Če te zanima kako ta isti model izgleda na vodi, in kako se pelje pa na internetu vtipkaš besedo( modelarstvo.si) pa si tam pogledaš video posnetek tega policiskega čolna. Če ga boš nabavil, in izdelal ti nebo nikoli žal, ker je pravi užitek ga voziti po vodi. Toliko o tem.

LP.čuj čuj
pebi gas tam gledaj ki letiš.
Uporabniški avatar
Miha994
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:00

Odgovor Napisal/-a Miha994 »

Aha najlepša hvala
Kje bi pa lahko dobil načrt tega modela in kosovnico?
Uporabniški avatar
asterix
Tekmovalec
Prispevkov: 366
Pridružen: 11 Feb 2006, 14:03
Kraj: Zasip

Odgovor Napisal/-a asterix »

zraven kupljenega modela :^o :wink:
Uporabniški avatar
Miha994
Začetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: 27 Jan 2008, 11:00

Odgovor Napisal/-a Miha994 »

a. Mislm da se nismo razumel jst bi model naredil sam iz nule, ker en model sem že tako naredu da sem kupil kit komplet. Drugače mi je pa čoln všeč.
Uporabniški avatar
cujcuj
Dr. Modelar
Prispevkov: 2294
Pridružen: 25 Jul 2006, 13:21
Kraj: Selo Bled

IZDELAVA MODELA ČOLNA

Odgovor Napisal/-a cujcuj »

LP. Saj to je tisto kar rabiš to je od nule edino kar je ne rabiš vseh reberc rezljati z ročno žagico. Imaš vse dele izrezljane jih je pa potrebno od nule sestaviti, kar pa tudi zahteva svojo mero znanja in potrpežljivosti. Drugače pa probaj pri Mladem Tehniku tam se dobijo razni načrti čolnov in letal, ki je pa res samo načrt toliko.

LP. čuj čuj
Zadnjič spremenil cujcuj, dne 16 Feb 2008, 19:15, skupaj popravljeno 1 krat.
pebi gas tam gledaj ki letiš.
Uporabniški avatar
jure15
Začetnik
Prispevkov: 17
Pridružen: 20 Avg 2007, 17:01

Odgovor Napisal/-a jure15 »

Miha994 napisal/-a:a. Mislm da se nismo razumel jst bi model naredil sam iz nule.
Lepo, da si se odločil za izdelavo čolna iz nule, če še nisem prepozen, bi ti samo še jez predlagal model čolna Potepuh. Naredil sem ga, kot moj prvi model in ni zahteven za izdelavo. Načrt sem kupil v Mladem tehniku, naročiš pa ga lahko tudi v tzs.

Še slike modela:
Priponke
potepuh2.jpg
potepuh2.jpg (52.79 KiB) Pogledano 5027 krat
potepuh.jpg
potepuh.jpg (42.63 KiB) Pogledano 5027 krat
Uporabniški avatar
Alese3k
Razpravljalec
Prispevkov: 85
Pridružen: 13 Jul 2010, 18:59
Kraj: Verd (VRHNIKA)

Odgovor Napisal/-a Alese3k »

Evo mojga potepuha ;)
Priponke
gfj.PNG
gfj.PNG (208 KiB) Pogledano 3125 krat
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci