začetniški problemi

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
aeros
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 Sep 2006, 08:53
Kraj: Ljubljana-Šmartno
Kontakt:

začetniški problemi

Odgovor Napisal/-a aeros »

Sem začetnik, ki se navdušuje nad modelarstvom, trenutno mi je najljubše jadralno modelarstvo. Za začetek sem si po nasvetu izkušenega modelarja kupil svoj prvi začetniški komplet. Kupil sem Multiplexsovo letalo EASYSTARR in Graupnerjev oddajnik mc-12 temu pripadajoč sprejemnik R700 in regulator motorja SUN1002 od kontronika. Pri sami sestavi modela mi je pomagal prijatelj, ki se že nekaj časa ukvarja z modelarstvom a vseeno ni prav vešč. Po sestavi modela, ko sem regulatro motorja povezal z motorjem in nastavil oba servo motorja.
Za oddajnik sem gledal neka slovenska navodila, ki pa mi niso preveč razumljiva zato mi je nekdo iz vašega foruma posredoval navodila v angleščini, ki so mi boljša. Zaenkrat sem vse naredil v redu, le težava je, ker mi ob vklopu oddajnika noče le ta zaznati motorja oba servomotorja delujeta pravilno le motor se ne premakne. Če pa zatem izklopim oddajnik začne motor delovati z vso močjo in občasno ob njem pobezljajo tudi servomotorji. Če pa takoj zatem vklopim oddajnik pa ga še vedno ne morem prav regulirat. Kaj naj naredim???? =D> =D> =D> =D>
hanggliding is aeros and aeros is hanggliding
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

Kadar imaš batreije prikljoplene na regulator, regulator pa še na sprejmnik in motor nikoli ne ugašaj rv naprave ker potem nastanejo motnje...( servoti pobezljajo motor dela na polnem gasu...) :lol:
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
aeros
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 Sep 2006, 08:53
Kraj: Ljubljana-Šmartno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a aeros »

To sem že zasledil ampak še vedno ne vem kako naj nastavim oddajnik, da bi mi delova tudi motor?????
:roll: :roll:
hanggliding is aeros and aeros is hanggliding
aeros
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 Sep 2006, 08:53
Kraj: Ljubljana-Šmartno
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a aeros »

vse težave odpravljene hvala. =D> =D> =D> [-o<
hanggliding is aeros and aeros is hanggliding
peromandic
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 15 Sep 2006, 09:04

začetnik ima probleme

Odgovor Napisal/-a peromandic »

lep pozdrav!
dobil sem ribiški čoln za razvoz hrane in vab! (v kosih)!
sem ga sestavil in naletel na problem!
namreč, nikakor ne morem spravit čolna v pogon! krmilo in loputa za izmet hrane delujeta normalno, motorček za pogon pa ne!
sicer motorček če ga priklopim na baterije deluje normalno, preko elektronike pa ne!
baje bi moral uskladit napravo(reciver) in elektronsko krmiljene! pa nimam pojma kak!
v čolnu je motor MABUCHI 750, 3kanalna naprava na kateri piše MODELCRAFT RECEIVER, elektronsko krmiljenje na katerem piše MODELCRAFT 12V FAHRTREGLER VR18T in dva servomotorčka!

sedaj pa me zanima če bi slučanjo kdo vedel kak naj to zadevo spravim v pogon, oz. če vse to sploh paše skupaj!

se že v naprej zahvaljujem!

lp, pero!
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci