jahta "potepuh" na elektro pogon - revival

Moderatorji: KlemenR, Intruder

Odgovori
urban
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Jan 2006, 16:18
Kraj: Portorož, Nova Gorica

jahta "potepuh" na elektro pogon - revival

Odgovor Napisal/-a urban »

Družba, pozdravljeni!
Gre za enak model kot sem ga izdelal sam ( http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=7999 ).jaz sem vanj vgradil MVVS 6,5 ccm. Nad modelom jahte se je navdušil tudi prijatelj in ga še sam izdelal. Tudi on nima namena z modelom dosegat velikih hitrosti - rad bi užival v vožnji, kot sam pravi, "slow crusing" jahte. Ker mu teža vgrajenih komponent ne dela težav, bi rad elektro pogon na 12 V. Glede na to, da se sam (tudi na tem področju) ne dovolj spoznam, vprašam vas poznavalce sledeče:
- kateri motorji bi bili primerni? pride v poštev npr:viewtopic.php?t=10149, ali pa SPEED 700 BB TURBO 12 V, ali pa SPEED 900 BB Torque
- kateri krmilnik bi bil primeren za določen model motorja?


Lep pozdrav Urban
Zadnjič spremenil urban, dne 11 Mar 2007, 00:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Ev|L
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 28 Jul 2006, 10:10
Kraj: ok. ptuja

Re: jahta "potepuh" na elektro pogon

Odgovor Napisal/-a Ev|L »

urban napisal/-a:Družba, pozdravljeni!
Gre za enak model kot sem ga izdelal sam ( http://www.msm-rc.net/forum/viewtopic.php?t=7999 ).jaz sem vanj vgradil MVVS 6,5 ccm. Nad modelom jahte se je navdušil tudi prijatelj in ga še sam izdelal. Tudi on nima namena z modelom dosegat velikih hitrosti - rad bi užival v vožnji, kot sam pravi, "slow crusing" jahte. Ker mu teža vgrajenih komponent ne dela težav, bi rad elektro pogon na 12 V. Glede na to, da se sam (tudi na tem področju) ne dovolj spoznam, vprašam vas poznavalce sledeče:
- kateri motorji bi bili primerni? pride v poštev npr:viewtopic.php?t=10149, ali pa SPEED 700 BB TURBO 12 V, ali pa SPEED 900 BB Torque
- kateri krmilnik bi bil primeren za določen model motorja?


Lep pozdrav Urban
maš mogoče načrt na računalniku.....bi mi ga poslal
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Načrt za jahto Potepuh imajo v Tehniški založbi TZS. Poišči na netu njihov naslov in ti ga pošljejo po pošti. Zraven so napisane tudi cene. Predviden je motor 500, vse ostalo je preveč.
LP Niko
Ev|L
Začetnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 28 Jul 2006, 10:10
Kraj: ok. ptuja

Odgovor Napisal/-a Ev|L »

Niko napisal/-a:Zdravo
Načrt za jahto Potepuh imajo v Tehniški založbi TZS. Poišči na netu njihov naslov in ti ga pošljejo po pošti. Zraven so napisane tudi cene. Predviden je motor 500, vse ostalo je preveč.
LP Niko
tnx
urban
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Jan 2006, 16:18
Kraj: Portorož, Nova Gorica

jahta "potepuh" na elektro pogon - revival

Odgovor Napisal/-a urban »

Ja, slabo leto dni je menilo, da se je kaj premaknilo. Pa še to ne pri prijatelju (začetna zagnanost ga je namreč totalno minila). Svojega Potepuha sem prilagodil (delno tudi zaradi nezadovoljnih ribičev na Vogrščku) tudi na elektro pogon.
Počasi sem brskal med oglasi in našel primeren regulator in elise. Največ zahvale za slednji dve komponenti gre Pegasusu (čokolado imaš še vedno v dobrem :wink: ). Za napajanje sem uporabil 12V svinčen akumulator. Pri vsem skupaj mi je bil cilj predvsem čimbolj poceni testirat obnašanje čolna z različnimi motorji in elisami. Zaenkrat sem na dobri poti. Elektromotorja imam pa trenutno dva. Prvi je nekoč poganjal ventilator v avtomobilu, drugi pa je od tiste elektro tlačilke, ki se dobi zraven "turbo maximusa". Žal nimam za noben motor podatkov o obratih. No kakorkoli, zadeva z "avto-motorjem" deluje, jahta pluje v izpodrivnem načinu-ne glisira. V prihodnje nameravam sprobat še "turbo maximus-motor" in o tem tudi napisat kakšen stavek. Če z mojim pisanjem po nepotrebnem zasedam prostor na forumu, me kar ustavite. :D

Seveda bom vse skupaj dokumentiral tudi s kakšnim filmčkom, ki bo viden na sledeči povezavi...
http://www.dailymotion.com/urbanr

Zaenkrat vsem skupaj lep pozdrav iz, v burjo zavitega, Portoroža!
Urban
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Mogoče bi bilo vredno poskusiti tudi z vrtalnikom, ki je zelo poceni. Kupi baterijski vrtalnik, ga razdri in imaš vse: motor, baterije in regulator. Bo malo več teže, vendar če si vozil akomulator, bo to precej lažje.
LP Niko
Odgovori

Vrni se na Začetniki in rekreativci