Domet RV

Vsa čolnarska tehnika, ki ne pase drugam.

Moderatorji: Intruder, tornado

Odgovori
Frane
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Nov 2017, 09:53

Domet RV

Odgovor Napisal/-a Frane »

Zdravo
Imam 40mhz oddajnik in sprejemnik na ladji za futranje rib.
Tista dva elementa sta menda quarca al kako ? ( 87T FM sss)
Firma je Graupner in po menjavi accu mi je zadeva zgubila domet oz iz regulatorja napetosti ni več minus-a na sprejemnik. To sem nadomestil z dodatnim minusom iz accu. Pred "posegom" mi je ladja na cca 30m že crkavala in odpirali so se servoti oz so bli full "živčni"
Po novem kabelčku minus, se je stvar popravila na cca 70m dolžine, vendar tudi sedaj začenja "trokirati" in zgubljat komando.
Vse mi tako deluje,kot da je crknil sprejemnik ali pa ročni oddajnik.
Prosim za kak uporaben namig ali predlog,kako bi vedel,kaj je crknilo....
Še pred obnovo ladje (stara je 30+) je šla daleč,da je skoraj nism več videl, no zdej je pa mal slabo...
lp.
F.
Frane
Začetnik
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Nov 2017, 09:53

Re: Domet RV

Odgovor Napisal/-a Frane »

Hi
Zgleda, da sm rešil problem.
Očitno regulator napetosti ni več dajal na sprejemnik + in- ,ali "popačenega" kaj jst vem o elektroniki....
Na sprejemnik sem napeljal plus in minus čisto samostojno , kar pomeni,da nisem dodajal na že obstoječe kabelčke. Samo impulz na regulator sm pustil
kot je bil in glej ga zlomka, ladja spet špila kot včasih in servoti so čisto pri miru in delajo po komandi.
Zgleda,da je bil problem samo v napajanju sprejemnika oz v regulatorju se je nekaj speklo (laično) in ta ni več dobro napajal sprejemnika. Sam regulator pa dela čisto ok, dodaja gas odvzema in vse ok.
Vsem,ki ste prebrali zapis in razmišljali hvala.
lp. Frane :oops:
Odgovori

Vrni se na Ostala Čolnarska Tehnika