Vodno hlajenje el. motorja

Vsa čolnarska tehnika, ki ne pase drugam.

Moderatorji: Intruder, tornado

Odgovori
modus2
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 20 Nov 2013, 10:20

Vodno hlajenje el. motorja

Odgovor Napisal/-a modus2 »

Pozdravljeni!

Imam voden čoln Oskar, dolžine 60 cm. Ker se je motor zelo grel, sem montiral vodno hlajenje. Imel sem staro spiralo za okrog motorja, kupil sem vstopno pušo (original iz nemškega kataloga modelov Conrad) in cevko. Ker za pušo ni bilo napisane debeline, sem izbral fi 3 mm notranjega premera cevke. Bila je še 4 mm. Ko sem čoln testiral v vodi, ni bilo videti izstopati vode. Čoln ima kar solidno hitrost, tako da je nekaj narobe. Ali je pretanka cevka, puša na napačnem koncu montirana (pred eliso), premajhna hitrost,...?

Hvala in lep pozdrav


Starejši začetnik
Priponke
CAM01742.jpg
CAM01742.jpg (28.9 KiB) Pogledano 6734 krat
CAM02292.jpg
CAM02292.jpg (25.75 KiB) Pogledano 6734 krat
CAM02294.jpg
CAM02294.jpg (17.42 KiB) Pogledano 6734 krat
Zadnjič spremenil modus2, dne 03 Jun 2014, 19:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Vodno hlajenje el. motorja

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

modus2 napisal/-a:Pozdravljeni!

Imam voden čoln Oskar, dolžine 60 cm. Ker se je motor zelo grel, sem montiral vodno hlajenje. Imel sem staro spiralo za okrog motorja, kupil sem vstopno pušo (original iz nemškega kataloga modelov Conrad) in cevko. Ker za pušo ni bilo napisane debeline, sem izbral fi 3 mm notranjega premera cevke. Bila je še 4 mm. Ko sem čoln testiral v vodi, ni bilo videti izstopati vode. Čoln ima kar solidno hitrost, tako da je nekaj narobe. Ali je pretanka cevka, puša na napačnem koncu montirana (pred eliso), premajhna hitrost,...?

Hvala in lep pozdrav


Starejši začetnik

Mogoče kaka skica ali slika postavitve?

A si poskusil pihniti skozi cevko?

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: Vodno hlajenje el. motorja

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Običajno je bolje, če je zajemanje vode za eliso, ker ta dodatno potiska curek vode v zajetje. Ta je lahko pod kotom proti elisi, da voda čim lažje prihaja v cevko. Cevke v čolnu naj ne bodo visoko, saj je potem potreben večji pritisk za premagovanje višine. Tudi izhod naj bo tik nad gladino ali v višini motorja. Glej tudi, da katera cevka ne bo stisnjena.
Veliko uspeha.
LP Niko
Odgovori

Vrni se na Ostala Čolnarska Tehnika