Pomoč z epoxy

Vsa čolnarska tehnika, ki ne pase drugam.

Moderatorji: Intruder, tornado

Odgovori
3edukart
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 05 Sep 2012, 18:02

Pomoč z epoxy

Odgovor Napisal/-a 3edukart »

Živjo potrebujem pomoč pri epoxy lepilu namreč izdelujem čoln ki bo prekrit z epoxy lepilom in seveda fiberglass 24g/m2
In sem nekaj testiral kako se epoxy obnaša... In sem opozil da je zelo redek da ni tako gost kot ostali in ga balza (s katero je coln prekrit ) vpije. Zdaj me zanima kaj naj naredim ali se s cim prebarva kar koli seveda pa ne zelim ogromno teze
Hvala za pomoc
Uporabniški avatar
brejker
Dr. Modelar
Prispevkov: 4065
Pridružen: 20 Feb 2006, 21:38
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: Pomoč z epoxy

Odgovor Napisal/-a brejker »

Kupiš akrilni prozorni lak v pršilki (v spreju).
Prelakiraš površino in zbusiš. Obrišeš prah in zlaminiraš tkanino.

LP
www.okarbon.eu
3edukart
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 05 Sep 2012, 18:02

Re: Pomoč z epoxy

Odgovor Napisal/-a 3edukart »

Ok hvala
3edukart
Začetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: 05 Sep 2012, 18:02

Re: Pomoč z epoxy

Odgovor Napisal/-a 3edukart »

Še zanima me kaj naj z tkanino delam katamaram ki upam da bi kar hiter velikost 70 cm in ima dve vlakni na izbiro eno je 10g drugo pa 150 g prvo je lazje vendar ne tako močno kot drugo katero naj izberem?
Hvala
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Pomoč z epoxy

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Sicer ne vem kako delaš da ti spije tako veliko...Če daš gor stekleno tkanino ter potem nekaj smole in fino z občutkom razvlečeš z mobi kartico(ipd..) da se vidi struktura tkanine(mora pa biti cela prepojena) ter po potrebi dodajaš malo epoxy smole(če se ne vidi struktura tkanine je preveč smole malo bolj strgaj z kartico) nekaj smole na ta način sicer odteče stran po mizi(če smolo dodajaš po malem z občutkom je tega minimalno)..Vleči navzven ali pa po dolgem(stran od smole) nikakor nazaj saj v nasprotnem boš vse zgubal...Zadevo potem ko je suha rahlo pobrusiš z 300tko papirjem(toliko da neseš lesk če brusiš preveč boš prebrusil tkanino sploh če je kake manjše gramature) ter še enkrat na trdo premazeš z epoxyem zadevo ponoviš še enkrat potem pa šprickit ter barva...Poskusi na odpadnem kosu prej da dobiš občutek kako pa kaj..Pa še predno zmešaš smolo si pripravi vse kar potrebuješ(kartico, papirnate brisačke, rokavice, ukrojene kose tkanine najbolje z malo nadmere itd..)

10g/m2 je definitivno pretanka,150g/m2 pa skoraj pregroba, za čolne izdelane iz balze je uporaba tkanine pod 50g/m2 nesmisel saj je vse skupaj premehko...Se mi zdi da bi bilo bolje 2x tkanino manjše gramature..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Ostala Čolnarska Tehnika