Navijanje cevke za hlajenje

Vsa čolnarska tehnika, ki ne pase drugam.

Moderatorji: Intruder, tornado

Odgovori
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Eno vprašanje mojstri. Za motor bi rad naredil aluminjasto navitje za hlajenje motorja. Ker pa je motor zelo ozek mi aluminij splošči in je izdelek neuporaben. Proval sem napolniti cevko z sladkorjem vendar mi potem ni uspelo spraviti sladkorja ven.

Ali ima še kdo kakšno idejo?


Še eno vprašanje. Koliko pa vas letos namerava tekmovati v razredih Hidro in Mono. Ter z katerimi čolni?

Lepe praznike še naprej.

lp
Uporabniški avatar
plohl
Freak
Prispevkov: 509
Pridružen: 19 Maj 2007, 15:23

Odgovor Napisal/-a plohl »

pozdravljeni

Sam sem si doma tudi ovil aluminjasto cev okrog motorja. Probaj si poiskati neki kos cevi enakemu premeri motorja ki mu želiš narediti hlajenje. Cev daj v primež pa probaj počasi zvijati. Na začetku boš malo grše naredil ko pa boš zasukal malo več kot pol kroga pa bo lepo šlo zvijati cev v krog, tako da se potem ne bo cev nič več trla. Ko jo zvijaš pa jo moraš obvezno na drugi strani močno držati da se ti ne vrti. Cev sem zvil kot bi kupil samo na začetku je malo slabše, pa saj tote 3 cm cevi potem stran odrežeš to pa sem delal za motor premera 24 mm. kaki premer pa ima tvoj motor?

LP
Sovražnik tvojega sovražnika je tvoj prijatelj!
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Vzami neko cev, ki ima malo manjši premer kot je premer motorja. Nato v alu cevko nasuj zelo droben kremenčev pesek. Kremenčevega zato, ker zlo dobro "teče". Potem alu cevko navij okrog tiste cevi. Ko je dovolj navojev, vzami kompresorsko pištolo, pojdi na prosto in pihni v alu cevko. :wink:
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Me prav zanima ali si že ti kdaj proval z kremenčevim peskom =D> ...Če malo bolj logično pogledaš vidiš, da ko boš zvijal cev boš pesek še bolj stisnil, tako, da ni šans da ga dobiš ven.....Če se kdo javi mu plačam da mi naredi...Sam more bit pa v nulo navito :P
junction
Razpravljalec
Prispevkov: 61
Pridružen: 16 Jul 2007, 17:29

Odgovor Napisal/-a junction »

Če ne gre z peskom pa vodo noter nalij in z kleščami dobro zatisni konce cevi. Meni uspe cev naviti brez kakršnih večjih problemov, je pa res da stvari za motor manjši od 28 mm nisem še delal.
Uporabniški avatar
mucy
Freak
Prispevkov: 610
Pridružen: 28 Sep 2007, 17:39
Kraj: Bled

Odgovor Napisal/-a mucy »

jaka napisal/-a:Me prav zanima ali si že ti kdaj proval z kremenčevim peskom =D> ...Če malo bolj logično pogledaš vidiš, da ko boš zvijal cev boš pesek še bolj stisnil, tako, da ni šans da ga dobiš ven.....Če se kdo javi mu plačam da mi naredi...Sam more bit pa v nulo navito :P
Kaj pa če pihneš v ´´zvitek``?? :wink:
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

mucy napisal/-a:
jaka napisal/-a:Me prav zanima ali si že ti kdaj proval z kremenčevim peskom =D> ...Če malo bolj logično pogledaš vidiš, da ko boš zvijal cev boš pesek še bolj stisnil, tako, da ni šans da ga dobiš ven.....Če se kdo javi mu plačam da mi naredi...Sam more bit pa v nulo navito :P
Kaj pa če pihneš v ´´zvitek``?? :wink:
Ne zastopim kaj si hotel s tem povedati ampak OK. Drugače tudi kompresor ne pomaga.

Motor je premera 20mm.
KlemenR
Tekmovalec
Prispevkov: 370
Pridružen: 20 Nov 2007, 23:02
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a KlemenR »

Rešitev: piksna :D

Drugače pa če sem kaj navijal, sem notri vsipal zelo fini pesek pa je vedno šlo, res pa je da nisem delal za kakšen mali BK motor, ki ima premer 20mm.


Jaka, ti pa kr prlet na kako tekmo, pogelj rezultate koliko nas je, plus mogoče kakšen nov.

LP
klemen
Uporabniški avatar
tit
Freak
Prispevkov: 658
Pridružen: 04 Jul 2001, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tit »

Lahko probaš naviti še z žico notri (zunanji premer kakih 2-3mm), pa malo maxibrila. Drugače pa res bolše piksno narest ;)
Slika
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

sam nameravam voziti m1 in h1...mogoče minih
nažalost mi organizacija ne daje veliko vspodbude
Uporabniški avatar
luka.
Tekmovalec
Prispevkov: 273
Pridružen: 02 Okt 2005, 17:20
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a luka. »

V novi sezoni nameravam vozt minih in če bo vse po sreči tudi h1.
ZA kej več pa ni €€ =P~ :-?
Urca modelarstva na dan odžene zdravnika stran..=)
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

jaka napisal/-a:Me prav zanima ali si že ti kdaj proval z kremenčevim peskom =D> ...Če malo bolj logično pogledaš vidiš, da ko boš zvijal cev boš pesek še bolj stisnil, tako, da ni šans da ga dobiš ven.....Če se kdo
javi mu plačam da mi naredi...Sam more bit pa v nulo navito :P

Ne boš verjel, ampak sem že probal. :wink: Sicer ne v modelarske namene, ampak je biu en drug hladilnik iz sicer bakrene cevke. In kremenčev pesek ni sladkor, da bi ga stisnil ob upogibanju cevi. Potem pa še 8bar iz kompresorja, in to je to...preverjeno deluje. :wink:
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Na kolikšni dolžini si to delal. Koliko je bil fi luknje cevi?
Uporabniški avatar
Yoni
Razpravljalec
Prispevkov: 183
Pridružen: 18 Nov 2004, 20:19
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a Yoni »

Luknja fi3mm, premer "navoja" 1,1/2", 8navojev...res pa da navoji niso bli en do druzga, ampak je bla vijačnica z malo bolj "raztegnjenim korakom".
V virtualnem svetu ni težko biti pogumen! Resnični svet pa je prasica, svinja in še kaj drugega...
Uporabniški avatar
Krofek
Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: 21 Apr 2006, 21:20
Kraj: Ivanjkovci

Odgovor Napisal/-a Krofek »

ace napisal/-a:sam nameravam voziti m1 in h1...mogoče minih
nažalost mi organizacija ne daje veliko vspodbude
Ok no,.. tema naj bi bla namenjena ayculi in ne čemu ostalemu...., glede zvijanja jaka cev v roke in veselo na delo, sam sem naredil za motor speed 600bp brez česakoli ostalega...
"Kdor nikdar ni storil napake, ni nikdar poizkusil nič novega."-Albert Einstein
Uporabniški avatar
HyperJack
Profesor
Prispevkov: 1230
Pridružen: 16 Maj 2004, 11:07
Kraj: Kočevje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HyperJack »

Ok...nebomo več smetil najboljše,da se kar počistijo posti. Drugače krofek, sam sem naredu že toliko navitji za 600,400 motorje, da glava peče....

Uglavnem Vse lepo v letu 2008
Uporabniški avatar
ace
Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: 06 Jun 2006, 12:02
Kraj: ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a ace »

mimogrede...postavljeno je bilo vprašanje :-? :wink:
Odgovori

Vrni se na Ostala Čolnarska Tehnika