problem z elektromotorjem

Vsa čolnarska tehnika, ki ne pase drugam.

Moderatorji: Intruder, tornado

Odgovori
hawker
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Apr 2007, 14:03

problem z elektromotorjem

Odgovor Napisal/-a hawker »

Lep pozdrav. Zadeva je taka. Nimam glih kaj pojma o rv čolnih in o modelarstvu nasploh zato pa moram nekaj nujno vprašati. Jaz imam doma rv čoln že zelo dolgo. Kupil sem ga v nemčiji dolg pa je 65cm. Crknil je motor pa ga potem en čas nisem vozil. Zdaj pa sem pri trgovini mibomodeli kupil nov motor speed 480bb race. Vgradil sem ga v čoln in na suhem ima zelo velike obrate ko pa dam čoln v vodo pa gre zelo počasi. Kaj mislite bi lahko bilo krivo? So morda krive baterije pa zato gre tako počasi? ker imam namreč baterije 1.2V navadne ki se polnijo(take ko uporabljam za digitalni fotoaparat). Je možno da niso narejene za taki tok? Ker namreč baterije postanejo tudi zelo vroče....
Prosim pomagajte!
GorazdK
Freak
Prispevkov: 467
Pridružen: 17 Okt 2006, 00:49
Kraj: Velike Lašče
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a GorazdK »

Uporabi NiMH akumulatorje, pa bo bolje. Pri Mibu, kot tudi v vseh ostalih modelarskih trgovinah, dobiš že pripravljene pakete. Rabiš še polnilec in to je to.

Lp, Gorazd
Uporabniški avatar
vunek
Tekmovalec
Prispevkov: 266
Pridružen: 12 Jun 2002, 01:00

Odgovor Napisal/-a vunek »

Za takšno dolžino čolna 65 cm in posledično maso, bi bil primeren motor velikosti 600 ali še prej 700 ne pa motor 480, ki je namenjeni za mini čolne, pa še 4,8V tako, da ga boš kar hitro skuril.
hawker
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Apr 2007, 14:03

Odgovor Napisal/-a hawker »

kaj te je 480 motor prešvoh za ta čoln? jaz sem gledav tehnične podatke pa sem ga kupo, ker ma velike obrate pa sem hoto da bo čoln čim bolj hiter :(
samo za 600 motorje piše da imajo majnše obrate kot pa 480..... torej bi vseeno čoln šel hitreje z 600 ali 700 motorjem??

tukaj pa je še slika čolna:
Slika
Uporabniški avatar
mimi01
Freak
Prispevkov: 590
Pridružen: 16 Sep 2005, 15:27
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a mimi01 »

Pozdravljen!
Eno so obrati motorja, drugo pa je moč motorja, kar jo ima motor tipa 600 oziroma 700 dosti več kot pa 480.
Po velikosti bi v ta model pasal mogoče kak speed 600 race ali 700 in sveda ne takšne celice kot so bile dosedaj v čolnu. Navadni AA 1,2 V akumolatorji niti malo niso primerni za tovrstno modelarstvo, saj ne zdržijo takšnih tokov. V ta čoln bi pasali sub C akumolatorji. Na primer kakšni GP 3700, IB ali pa katera druga firma.
L.P simon :D
Uporabniški avatar
iguana
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:40

Odgovor Napisal/-a iguana »

živjo
jst mam v čolnu (dolžina cca. 55cm) speed 600 in paket akumolatorjev 3,6A
stvar dela dost lepo
eden 600 ali pa 700 in paket akumolatorjev boš imel dost

vprašanje za ostale
kakšen elektro motorček bi svetovali za čoln, dolžine cca 1m?
čoln iz balze, letvic, pokitan, noter tkanina za trdnost

lp
simon
hawker
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Apr 2007, 14:03

Odgovor Napisal/-a hawker »

Aha najlepša hvala za odgovore. :D Ampak če bi dal v čoln motor speed 600 race bi moral narediti tudi vodno hlajenje ali ni potrebno?
Uporabniški avatar
fast
Tekmovalec
Prispevkov: 216
Pridružen: 15 Feb 2007, 19:14
Kraj: Primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a fast »

vodno hlajenje je zelo pomembno.imam čoln ki nima vodnega hlajenja in se mi je pri zmerni vožnji (tudi gas) STOPIL propeler ki hladi rotor.priporočam ti kakšno piksno ker ma veliko stične površine. :lol: :D :lol:
Mighty
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 21 Jan 2006, 14:55
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a Mighty »

iguana napisal/-a: vprašanje za ostale
kakšen elektro motorček bi svetovali za čoln, dolžine cca 1m?
čoln iz balze, letvic, pokitan, noter tkanina za trdnost

lp
simon
Sam izdelujem čoln dolžine 1,2m, zato sem kupil BK motor od Welgarda, 425W + 65A regulator, tudi Welgardov. Zadevo nameravam priklopit na 10 ali 12 subC akumulatorjev. Za tak nakup sem se odločil po tehtnem premisleku, pa tudi zaradi tega, ker GorazdK izdeluje podobno velik čoln, pa je kupil isti komplet motorja in regulatorja.

Stvar pa gledam tudi s stališča €: kolega ima tako veliko ladjo, na 2xSpeed 600BB. Motor stane 20eur (2x), potem rabiš 2 regulatorja, ki os tam od ene 30eur (2x), 2 osi (2x12eur, približno), skratka vse je v dvojniku. Poleg tega je potem težko uskladit motorja, da se enako hitro vrtita, imet moraš nasproti se vrteča propelerja, skratka, meni sta se 2 osi zdeli preveč "zakomplicirani", čeprav potem čoln zgleda bolje.
Poleg tega denarni izračun pokaže, da je BK setup, ki ga imam, približno enako drag kot 2x Speed 600 in vse ostalo, če ne cenejši (komplet pride okoli 95eur). In ko še pogledaš, moči motorjev (če se ne motim ima S600 okoli 120W ob idealnih pogojih), jaz pa za isti oz manjši denar dobim skoraj še enkrat več W... začetki

Imaš podatke, premisli in se odloči. Priporočam, da v temi Rekreativci in
začetniki pogledaš temi o policijskem čolnu 2 in maček 2x, kjer obdelujemo take zadeve.
Meditate on this I will...
Uporabniški avatar
iguana
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:40

Odgovor Napisal/-a iguana »

sem malo gledal po internetu
tale Welgard motorček zdlega v primerjavi s SPEED 700 BB TURBO 12 V kot en palček
pa je boljši?
kakšne hitrosti se da približno dosegati z enim in drugim?
pa še tale SPEED 700 je dražji
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Koliko je težak čoln brez motorja in celic?
Slika
Uporabniški avatar
blaž berden
Profesor
Prispevkov: 1510
Pridružen: 24 Nov 2005, 16:20
Kraj: Murska Sobota - Maribor

Odgovor Napisal/-a blaž berden »

Imam podobno velik čoln pa gre z sp 600 brez problema.
LP Blaž :)
Uporabniški avatar
iguana
Razpravljalec
Prispevkov: 122
Pridružen: 31 Jul 2006, 20:40

Odgovor Napisal/-a iguana »

alesb napisal/-a:Koliko je težak čoln brez motorja in celic?
je blo to vprašanje zame?
če ja, nimam še čolna
nameravam ga naredit, pa bi se prej še malo pozanimal za ves material in kakšni bodo tudi potem stroški...
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

[quote="iguana"je blo to vprašanje zame?
[/quote]


Ne. Za avtorja teme.
Odgovori

Vrni se na Ostala Čolnarska Tehnika