BARVANJE

Vsa čolnarska tehnika, ki ne pase drugam.

Moderatorji: Intruder, tornado

Odgovori
Peter
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 18 Avg 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Peter »

zanima me kako oz. s kero barvo nej pobarvam trup je pa iz steklenih vlakn....da se ne bo barva luscila.
DeViL TEAM!
Uporabniški avatar
Hy2
Profesor
Prispevkov: 1057
Pridružen: 18 Nov 2001, 01:00
Kraj: Krasnja 77
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Hy2 »

Jaz imam isti problem.:smile:

Zato bom pocakal in ga pofarbal ko bo zunaj snegec.
Stestiral pa ga bom "nazga".
Ce dobim regler.

Ze cist pr koncu z deli.:smile:

Have need for speed

Gregor
kolesarjev.info...najbolša stran o vrhunskem kolesarstvu in drugih dobrih zadevah
Peter
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 18 Avg 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Peter »

hehe,sam da navs ti tud bil nag hehe...kdaj gres testirat? Ker regler bos nabavu...
DeViL TEAM!
max
Razpravljalec
Prispevkov: 51
Pridružen: 29 Jul 2002, 01:00
Kraj: Slovenija-Zalec

Odgovor Napisal/-a max »

Najprej z vodobrusnim papirjem obrusis, da je povrsina mat, pol pa airbrush z akrilno barvo, povrh pa se akril prozorni lak.
Ce pa nimas airbrusha pa das enem avtolicarju spricnt(kolegu-da ne po prevc kostal).

LP Max&Luka
Peter
Razpravljalec
Prispevkov: 136
Pridružen: 18 Avg 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Peter »

ja valda
Uporabniški avatar
alesb
Profesor
Prispevkov: 1660
Pridružen: 03 Maj 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Napisal/-a alesb »

Airbrush je "light" varianta. Najlazje je barvati kar z barvnimi spreji. Predpriprava povrsine je NUJNA! Ostanki voskov, PVA-ja, gladka povrsina,... neugodno vplivajo na barvanje. Barva ne prekriva enakomerno in na mestih sploh ne prime. To velja za obe varianti barvanja. Zato model najprej ocistite ostankov voska in PVa-ja. Fino prebrusite povrsino (mat izgled) in jo pred barvanjem se razmastite z alkoholom ali podobno stvarjo.

Najlepse in najlazje (teza) se da model polepsati z airbrush copicem. Zadosti dobri so ze tisti za 3 preserne. Ce ni financ za pravi kompresorcek imate na voljo 2 varianti. Dobi se piksna s stisnjenim zrakom za airbrush ali pa mini kompresorcek pri Conradu za 1.5 preserna. Slednjega uporabljam sam in popolnoma zadostuje.


lp
Slika
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

Zdravo modelarski mojstri,

Tema vidim da je preceeeej stara, ampak vseeno,
Dobil sem čoln na barvanje, fiberglass osnova, tudi nekaj krpan z epoxijem, pobarvan, sedaj do neke mere zbrušen (čudna barva in je komaj šlo kaj dol z 150 papirjem ker se zelo paca).

Zanima me, ali priporočate uporabo špric kita, ali je obvezna? Naročen imam že primer, barvo, ter zaključni lak...

Vprašanja so le okoli špric kita, ker ima zadea tudi nekaj prask, malce globjih...

Takole pa izgleda:
http://shrani.najdi.si/?2F/uL/4QH2q9rB/ ... 055352.jpg
http://shrani.najdi.si/?5/D7/4wt5mmin/2 ... 055337.jpg

Hvala za pomoč.
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Večja uganka je ujemanje vsega. Če se bo barva z osnovo "zgrizla" potem ne bo v redu.
Jaz bi ti vseeno priporočil špric kit. Boš vsaj prej videl kako in kaj. Pa še brušenje kita bo lažje kot strganje barve. Potem pa barva in bo.
Veliko uspeha.
LP Niko
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

torej sprickit pa bo najbol na sigurno:-) hvala

Kake granulacije papirja so pa priporocene za posamezne sloje?
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Odvisno kako globoke raze so na čolnu. Jaz sem najprej suho brusil s 80 granulacijo. Ko je bilo do sem vse pokrito pa še en sloj šprica in vodobrusno 400 ali 600, ali pa kar na prej brušeno še vodobrusno.
LP Niko
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

https://plus.google.com/u/0/photos/1099 ... 3458296945

Evo, tole je potek napredka, najprej primer, malo pobrušen z 800 papirjem, nato šprickit (dodatno kitane večje luknje in praske), brušen, še 1x šprickit in kitanje lukenj, zadnje brušenje, danes pa je primer pred barvanjem...

Če prav vem, ga je treba še 1x prebrusit ker je sedaj malo hrapav (800), potem pa ne vem, ali naj najprej candy rdečo barvo ali naprej belo (če je kaj važno), bela se bo lažje prekrila...

Brusi se kaj vmes?

Barve so Wicked.

Hvala
Niko
Profesor
Prispevkov: 1540
Pridružen: 05 Dec 2001, 01:00
Kraj: Hrastnik

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a Niko »

Zdravo
Meni ne odpre slike. Pa vendar - barvanje je običajno na hrapavo nemastno površino. Bolje bo najprej belo, nato maskiranje bele in naprej rdečo. Vmes ni treba brusiti.
Uspešno barvanje.
LP Niko
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

Poizkusi sedaj, je celotni album na G+ pa prej ni bil nastavljen na "javno". Upam da bo sedaj šlo...
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

Oj, zopet se oglašam glede še vedno istega čolna.

Sedaj ima 3. sloj bele barve, sledi rdeča (detajli). Zanima me, ali je že kdo počel pri teh rečeh kaj z transfer folijo (createx)?

Imam sicer problem, da zaradi veliko neravnih površin folijo zgrbanči in me j strah, da bo tam zatekala barva...

Prav tako pa sem moral folijo rezati ker je pač ožja kot maketa, s tem pa zopet naredil prostor za potencialno zatekanje...

Ima kdo kak nasvet ali izkušnje?

Hvala

Slika

Slika
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

Evo nekaj slik WIP...

1. meglen sloj
Slika

2. sloj
Slika
fr0sty
Začetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: 25 Maj 2014, 20:48

Re: BARVANJE

Odgovor Napisal/-a fr0sty »

Evo, zadeva je kooooončno končana in z izdelkom, glede na to da je moj prvi, sem zelo zadovoljen, je nekaj zadeva, ki bi jih kak profi skritiziral, ampak vaja dela mojstra...

Laka sicer porabil celo pixno, nato prebrusil z 1200 in še z 2000, nato pa stisnil "fige" in upal da bo dovolj laka še za en nanos.. K sreči je bilo dovolj..

Men se dopade :)

Hvala za vsakršnjo pomoč;)

Slika
Slika
Slika
Slika
Odgovori

Vrni se na Ostala Čolnarska Tehnika