Tamiyin regulator ne dela?!

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Zdravo,
Imam problem z elektroniko v mojem TT-02, za katerega sem siguren, da se najde tu kdo, ki bi mi znal pomagati.
Problem je v regulatorju oz. rezultira v nepravilnem delovanju regulatorja.
Gre za Tamiyin model TT-02, sestavljen po navodilih, uporabljen stock priložen regulator in torque tuned motor. Motorni zobnik je res malo večji, da sem malenkost zvišal končno hitrost, ampak nič takega, kar ne bi bilo "po Tamiyinih predpisih". Poleg tega je od elektronike še en običajen servo in futabin sprejemnik pa baterija 2S.
V praksi gre takole: model je prvih nekaj krogov oz. minut lepo odziven in vse teče gladko in hitro. Po nekaj krogih pa mu začne zmanjkovati moči. Hitrost drastično pade, ravno tako zgubi moč zaviranja. Motor je lepo segret, regulator le topel.
Včeraj zamejal regulator za drugega, ravno tako od Tamiye in zgodba se je ponovila. Nekaj krogov ok, potem pa brzina na 50%, bremza pa skoraj na 0%.
Razmišljam, da regulator ne more biti vzrok, ampak bolj posledica neke druge napake? #-o Je kriv prevelik pinion? Čeprav je naveden v Tamiyiji tabeli prenosnih razmerij in ne bi smel delati problemov? Je z motorjem kaj narobe?
Probal sem že večkrat reprogramirati regulator, rebindat komando pa nič.
Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe?
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a freak »

Poglej drsno površino rotorja kakšne barve je.Možno, da krtačke izgubljajo stik z višanjem temperature.
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
freak
Tekmovalec
Prispevkov: 259
Pridružen: 08 Jun 2015, 06:42
Kraj: Šmartno pri Litiji-zg.Jarše

Re: Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a freak »

Mogče bi probal še drug motor
Gmade gr1 GOM
Tamiya tt01 wrc polo
Sakura XI sport wrc fiesta
Tamiya cc01 pajero
MAN tga Dakar
Uporabniški avatar
JozeS
Dr. Modelar
Prispevkov: 2130
Pridružen: 27 Apr 2001, 01:00
Kraj: Nova Gorica, SI

Re: Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a JozeS »

Ali ima regulator termo zaščito proti pregrevanju?

LP, J.
Uporabniški avatar
AlesZ
Dr. Modelar
Prispevkov: 3221
Pridružen: 22 Maj 2002, 01:00
Kraj: Ljubljana

Re: Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a AlesZ »

Večji tok,večje praznenje....regulator gre v varnostni položaj"slow down"....preveri stanje napetosti na akumulatorju.........................
Slika
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a DACAR »

Hvala za komentarje in predloge. :)
TBLE-02S ima "Overheat Protection" in "Overload Protection" in je vsekakor možno, da se ena od teh funkcij vključi. Vseeno pa mi je čudno, ker navodila omenjajo cut off in shut down, se pravi se bi moralo vse skupaj ustaviti, kar pa se v bistu v mojem primeru ne zgodi.
Kolikor sem lahko videl drsno površino rotorja, se mi ne zdi nič drugačna kot pri drugih motorjih.
Zdaj bom počakal na naslednji test, da vidim, ali bo regulator sploh delal normalno, ali je trajno uničen in bo potrebna menjava. Vsekakor bom menjal pinion za zob ali dva manjšega. Pa motor tudi.
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Uporabniški avatar
DACAR
Freak
Prispevkov: 529
Pridružen: 20 Jan 2014, 09:48
Kraj: LJ
Kontakt:

Re: Tamiyin regulator ne dela?!

Odgovor Napisal/-a DACAR »

freak napisal/-a: 25 Maj 2020, 12:21 Poglej drsno površino rotorja kakšne barve je.Možno, da krtačke izgubljajo stik z višanjem temperature.
To je to. =D> Danes je bil spet dirkaški dan in sem lahko zadevo sprobal. Najprej sem menjal pinion in vse ostalo pustil pri miru. Zgodba se je po nekaj krogih ponovila. Izguba hitrosti in zavore. Potem sem zamenjal motor in avto je začel delovati in tudi deloval normalo cel čas. :D
Če bi se še podvozje obnašalo tako kot bi jaz hotel, bi bilo še boljše, ampak to je že druga zgodba. :lol:
Lp
GMADE GS01 - Toyota Hilux
MST CFX - Jeep Wrangler
Tamiya FF-03, TA-02SW, M-03, TT-02, CC-01, DT-02, DT-03, TT01E
www.stories-photography.com
Odgovori

Vrni se na Splošno