nitro problem z vžigom

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Najprej naj povem, to je prvi nitro motor s katerim imam opravka.
Gre se za carson specter v25. Dal je skozi utekanje 4 rezervarčke.
Po zadnjem ohlajanju avto ni več vžgal (do takrat je delal BP) Če sem nakaplal malo goriva v fergazer je kresnil in po 5 sekundah nehal.
Zvečere sem komplet fergazer sčistil, vse šobe itd. Zaprem izpuh in je bil en hod bata dovolj, da je potegnilo gorivo v fergazer.
Danes probam in avto vžge takoj, ko odklopim svečko ugasne.
Če pogledam svečko žari močno, ampak spodni navoj, ki zavije na ohišje svečke ne žari. Je to normalno za svečko ali je svečka zaključila svojo življensko pot. Da ne zgubljam živcev še dalje.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ponavadi je svečka po utekanju dala svoje skozi, vendar vseeno nebi smel imeti težav katere opisuješ. Nastavi motor na tovarniške nastavitve, pa poskusi. Motor bi moral teči, čeprav bolj bogato. Menim pa da imaš iglo na nizke obrate LSN nastavljeno prerevno in zato motor ugasne v prostem teku ko odstraniš grelec svečke.

Tukaj boš našel tovarniške nastavitve igel, če imaš na modelu še vedno carsonov motor. Menjaj tudi svečko.

http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _de_en.pdf

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Jutri upam, da pride paket s svečkami. Tako da itak to najprej probam.
Druagče pa model je star dva dni in je še original motor ja.

Torej to, da ne žari cela špirala v svečki ni nič narobe?
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Načeloma ne, vžgati in teči bi moral vseeno, saj žari ostali del in tako ustvarja toploto za vžig. Je pa ponavadi pametno takšno svečko zavreči, saj bo slej kot prej odpovedala zaradi načina utekanja.

Po mojem te hecajo nastavitve motorja, saj če ga pred utekanjem nisi nastavil na tovarniške nastavitve, je lahko imel delavec v tovarni slab dan in si dobil motor ki nima pravilno nastavljenih igel. To se vedno preveri pred prvim utekanjem in korigira po občutku in temperaturi motorja med utekanjem saj more biti motor med utekanjem znotraj temperatur in dovolj bogato nastavljen. Pa še to ponavadi rabiš nastavljati samo HSN iglo, LSN je tovarniško pravilno nastavljena za večino uporabnikov.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Prepričaj se tudi, da je vse 100% zatesnjeno: vse cevi iz rezervoarčka na vplinjač (če imaš na cevki kakšen filter, iz katerega se cedi gorivo ga vrži dol), cevka iz izpuha v rezervoarček, spoji cilinder - izpušno koleno - izpušni lonček. vse to mora biti 100% tesno. Tudi spoj vplinjač - sesalni del motorja. Bodi pozoren na tiste o-ringe.
Kako preizkusiti? Za cevke ni težko: zamaši vse ostale luknje in pihaj skozi 1 (pa ne s kompresorjem na 10 barov - z usti bo dovolj :wink: ) - uporabi logiko kam gre kaj. Za izpuh in vplinjač se prepričaj vizuelno - da so tesnila oz. o-ringi ok, da nikjer ne ''zeva'', da ni nič sčikano ali zacvikano zaradi morebitnega nenatančnega sestavljanja.
Najverjetneje pa je tako, kot je napisal Rocher - prebogata zmes.
Poskusiš lahko tudi tako, da ne vklopiš sprejemnika, snameš filter in mu roko premakneš servo za plin / zavoro do te mere, da bo reža, ki jo ustvarja batek v vplinjaču malenkost večja, kot mora biti pri normalnem prostem teku - to je okoli 1mm - debelina bančne - zdravstvene ali kakšne druge kartice. Malce povečaj, samo za poizkus.
Ker je motor nov, je verjetno težak za vžigat - angleški izraz je pinch - veliko trenja med srajčko in batom, ko je bat blizu zgornje lege.
Zato je lažje, da ga segreješ s fenom na kakih 60-70 stopinj. Manj stresa za motor ob vžigu (sploh če se takoj ob vžigu zavrti na visoke obrate) in pa ti boš lažje vlekel vrvico. Če imaš pa start box, pa toliko bolje zate. :wink:
Obenem še preveri, kakšna je reža, ki jo ustvarja batek v vplinjaču ob prostem teku - to je ob vklopljenem oddajniku in sprejemniku. Po potrebi nastavi servo. V prostem teku se mora batek v vplinjaču naslanjati na za to namenjen vijak. Po potrebi tudi podloži vzmet na servo vzvodu.
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Evo zrihtano. Spet dela.

Kriva je bila baterija od grelca svečke. Ni več spustila dovolj toka. Z novim grelcem tudi stara svečka žari na polno po celi spirali.
Drugače pa kje kaj vozite nitro pubeci med Mariborom in Celjem, da pridem pogledat kak dan. Da v živo vidim in slišim kako se sliši pravilno nastavljen motor.
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

drug teden je dirka v preboldu..upam da nas bo dovolj v nitro klasi :D
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

:) jaz 100% nisem za dirko
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

po dirki bi se dalo zmenit da se nardi kak krog..drugače pa pridi pogledat kako use zgleda te bo lahko še premamilo v dirkanje :D
Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Sem iskal in ni nikjer nobene objave za kakšno dirko.
Lahko poveš več detajlov. Točno kdaj in kje
matevzfurlan22
Razpravljalec
Prispevkov: 74
Pridružen: 24 Avg 2014, 09:28

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a matevzfurlan22 »

Xray xb8e
Xray xb8e gt
Xray X1
in še kaj se najde :)
Janiz123
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jun 2018, 11:25

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a Janiz123 »

Pozdravljeni imam eno uprasanje in sicer sem zacetnik in sem.si kupil rc nitro avto 1:8 motor je lrp z28r vtec truggy

Jas sem ga startau prek vrvice in se mi je strgala in sem snel ta pokrov in pod tem pokrovom je ena matica jas sem prek elektricnega vijacnika na gedoro 12 zakrublau avto je vzgau 3x in me zanima ce je kaj narobe da ga direktno na matico prizigam ker seda se mi vrti v prazno pa me zanima zakaj ?



Lp jani
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

Ločila pomagajo pri razumevanju napisanega ...
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

No če gremo dalje....
Od takrat sem skuril mogoče pol litra goriva. in 2 kompleta sklopke. Po parih minutah se zlomijo fedrce na sklopki. Je to normalno ali je to posledica vrhunske Carson kvalitete? Pašejo sklopke križem kražem na motorje? Oziroma če dam drug motor not so standardne mere nosilcev?
mimixrv
Razpravljalec
Prispevkov: 182
Pridružen: 29 Nov 2016, 18:31

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a mimixrv »

Sklopke in zvončki z zobnikom večinoma pašejo eden na drugega, ne pa vedno.
Enako velja za motorje. Ampak to se da z malo iznajdljivosti in improvizacijo rešit.
Pomembno je:
- število zob, ki jih rabiš
- Notranji premer zvončka
- Globina zvončka
- Os motorja (da ne pride plata s sklopko preveč nazaj ali preveč naprej)
- Še kaj bi se našlo.
- Pomembni so tudi natančno nastavljen položaj (tudi vzdolžno) motorja in razmik med zobniki (prečno).
- Pravilno nameščene vzmeti...

RTR-i imajo VSI ponavadi gor slabe sklopke - vzmeti in sam material čeveljčkov. Plastika, ki se, sploh če je motor močan in vzmeti trde, zelo hitro obrabi. Posledično začnejo po zvončku drgnit vzmeti, ki potem seveda počijo, ker jih skorajda prebrusi.

Preizkusil em VELIKO tega, najbolje mi delajo REDS sklopke in zvončki. Da se jih optimalno nastavit in držijo dlje kot karkoli sem imel.
Pomembni so tudi KVALITETNI ležaji zvončka ter preventivna menjava le teh na 2-3l goriva. Ker če se razleti...
1x vložiš ca. 50-60€, da kupiš original REDS Quattro sklopko in zvonček. Potem, ko se obrabi, po potrebi kupiš samo vzmeti in čeveljčke, ki so poceni.
Vse ima bolj kot ne na zalogi g. Vuga
https://www.toprc.eu/toprc-rtr-sport-16-4l-toprs164
lukasmuka
Tekmovalec
Prispevkov: 224
Pridružen: 05 Feb 2011, 19:44

Re: nitro problem z vžigom

Odgovor Napisal/-a lukasmuka »

fedrce sem naročil kyosho in so identične. Tako, da ta problem smo rešli :)
No upam, da bo rešen. Zaenkrat so dalje zdržale kot originalne.
Odgovori

Vrni se na Splošno