Tresenje servov

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
gregas
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Sep 2016, 12:26

Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a gregas »

Tole se mi dogaja ko vklopim komande. Če jih izklopim se oba serva umirita.
Kakšne ideje zakaj? Aja, komande so pa original lrp 27mhz

Če sprejemnik in baterijo prestavim v drug lrp s8 rebel avto sta serva mirna.

https://youtu.be/pzfk7hN9Xwg
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a tornado »

Imaš kompatibilen sprejemnik? 27mHz obstaja v izvedbi AM in FM.
Lp Rado
gregas
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Sep 2016, 12:26

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a gregas »

Je komplet original od lrp s8 rebel.
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a Rocher »

27MHz pas je zelo občutljiv na motnje in ostale faktorje v RF signalu. K temu pripomore tudi kako imaš postavljeno anteno, saj se motnje pojavijo večinoma ravno pri anteni sprejemnika. Lahko pa poskusiš v enega od praznih kanalov vštekati to stvar (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ector.html), pa bo mogoče bolje.

Vsekakor pa poglej anteno, ter jo spelji iz sprejemniške škatlice čimdlje ven in jo magari namotaj na slamico. Preveri tudi kako sta oba kristala (eden v komandi, drugi v sprejemniku, frekvenci morata biti na obeh enaki) vtaknjena v podnožje in ali imasta kaj "lufta". Uporabi tudi polne baterije na obeh straneh, saj je signal aplitudno moduliran, kar pomeni slabši sprejem pri praznih baterijah.

p.s: Sprejemnik vedno preizkušaj z iztegnjeno anteno na komandi.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a tornado »

gregas napisal/-a:Tole se mi dogaja ko vklopim komande. Če jih izklopim se oba serva umirita.
Kakšne ideje zakaj? Aja, komande so pa original lrp 27mhz

Če sprejemnik in baterijo prestavim v drug lrp s8 rebel avto sta serva mirna.

https://youtu.be/pzfk7hN9Xwg
Če prav razumem imaš dva identična avta s servoji? Ko prestaviš sprejemnik iz enega na drugega, na enem trese servoje, na drugem ne?
Če je tako, je problem verjetno v servojih. Poskusi zamenjati vsaj en servo na avtih. Kakšen bo rezultat?
Lp Rado
gregas
Začetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Sep 2016, 12:26

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a gregas »

Sem odklopil servo za volan in je potem ok. Če priklopim servo za volan od drugega avta se ponovno oba začneta tresti.
A je možno da je sprejemniška baterija zanič? Ko jo priklopim na charger se napolni samo cca 100 mAh. Če dam discharge se sprazni za cca 80 mAh. Če priklopim indikator baterije mi od začetka kaže polno, če pa v avtu parkrat premaknem volan pade pod polovico.
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a tornado »

Možno, da je baterija fuč. Napako boš našel, če poskušaš s zaporednim priklopom servojev in zamenjavo le-teh.
Malo se je treba igrati in izključevati posamezne komponente.
Osnova pa so ispravni akuji na modelu in komandi. :wink:
Lp Rado
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: Tresenje servov

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

gregas napisal/-a:Sem odklopil servo za volan in je potem ok. Če priklopim servo za volan od drugega avta se ponovno oba začneta tresti.
A je možno da je sprejemniška baterija zanič? Ko jo priklopim na charger se napolni samo cca 100 mAh. Če dam discharge se sprazni za cca 80 mAh. Če priklopim indikator baterije mi od začetka kaže polno, če pa v avtu parkrat premaknem volan pade pod polovico.
Priklopi kako primerno breme na baterijo. Npr. 20W 12V žarnico in nato pomeri napetost baterije.

Druga možnost je, da je eden.od servotov pred umrčkanjem in žre veliko več kot običajno in s tem sesuje baterijo. Poznam veliko takih primerov, ko je en sesut servo povzročil precej težav...

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Odgovori

Vrni se na Splošno