Failsafe

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
ali obstaja kakšna failsafe napravica za nitro modele. V primeru, da odpove napajanje v avtu ali komandi. Ponavadi gas nabije do konca?
Hvala lp
Zadnjič spremenil skorc, dne 13 Jun 2015, 10:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Killer rc bumble bee http://www.killerrc.com/product/bumble- ... ll-switch/ kaj drugega se pa ne spomnin..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
daddyrider
Tekmovalec
Prispevkov: 204
Pridružen: 25 Jan 2007, 10:54
Kraj: Okolica Domžal

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a daddyrider »

Sicer se z nitraši ne ukvarjam, ampak jaz bi za gas uporabil coreless servo in pa vzmet, ki v primeru izpada vrne gas v nevtralno lego.
Uporabniški avatar
maco0211
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 07 Mar 2011, 13:18
Kraj: M.S.

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a maco0211 »

Ti rabiš tako zadevo kot je na sliki,če pa imaš komando 24 Ghz pa tega ne rabiš saj ima sprejemnik to zadevo že vgrajeno
Priponke
Failsafe.jpg
Failsafe.jpg (13.14 KiB) Pogledano 4496 krat
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Samo ta stvar te ne reši pred izpadom napajanja na sprejemniški strani. Dobre baterije ki so nalotane v paketek z dobrim konektorjem in časovnik na komandi pa je stvar rešena. Redni pregled konektorjev in baterij pa se takšne stvari da občutno zmanjšat. Sem imel opravka že z kar nekaj nitro modeli pa mi je z gasom ušel samo taprvi model s katerim sem vstopil v nitro svet.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
Uporabniški avatar
maco0211
Razpravljalec
Prispevkov: 127
Pridružen: 07 Mar 2011, 13:18
Kraj: M.S.

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a maco0211 »

Ne pred izpadom reši te če se slučajno zgodi izpad reši pa te najhujšega kot sem napisal bolje preventiva kot kurativa.
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Se strinjam, vedno preveriti napajanje. Po vsaki vožnji izpraznim baterije do konca in jih zopet napolnim. Težava je edino v tem, da grem z nitrotom na vožnjo zelo redko. Nisem pa vedel da imajo 2.4Ghz komande že vgrajeno to opcijo. Jaz imam Ansmman-ovo komando, popolnima osnovno, ki pa je 2,4Ghz.
Pa tudi moje znanje o nitro motorjih je zelo slabo. Sicer motor je naštelan (za silo) Trenutno imam težavo ker mi med vožnjo noče prestaviti v drugo prestavo. Verjetno je potrebno nastaviti sklopko... Sem že tukaj hotel nekoga prositi, če bi si vzel malce časa zame in me malo podučil o tem, oziroma mi pomagal nastaviti vse skupaj. Sem iz Vnanjih Goric.
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Ni nujno da bi bilo potrebno pogledati menjalnik (avtomatska sklopka med dvema prestavama se nastavlja pri večini modelov tam). Kot si omenil, ti mogoče motor ne razvije dovolj visokih obratov da bi menjalnik prestavil v višjo prestavo. Le te lahko nastaviš (mu dovoliš v visoke obrate) z HSN iglo, katera je locirana tam kjer vstopi gorivo iz tanka v vplinjač. Če jo vrtiš v smeri urinega kazalca zapiraš dovod goriva, če jo vrtiš v nasprotni smeri urinega kazalca odpiraš dovod goriva. To počneš pri fajn toplem motorju in z zelo malimi spremembami, približno za 1/8 obrata. Ko opaziš da se motor dobro pobira in da ni več napredka v vrtljajih, greš eno ali pa dve nastavitvi nazaj (obrata). Pametno je ob tem nastavljanju meriti temperaturo motorja, da ne presežeš kritične temperature. To predpiše vsak proizvajalec motorja posebej. Zdravo območje motorja je nekje od 100 - 130 stopinj. Sam preko te meje še nisem šel, imam raje da je motor nastavljen bolj bogato in bo tako držal veliko veselih uric :).

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
motor razvije kar visoke obrate (se dere). V večini primerov pa mi pri max gasu crkne (kokr kdaj).
Imam pa tole zadevo: http://www.gadgetgalaxy.com.au/Land%20O ... 0Truck.htm
Sprejemnik in oddajnik sta druga, izklopil sem vzvratno prestavo (tako so mi priporočili).
Celo nekaj potihem razmišljam, da bi ga predelal v elektro verzijo. Motor in regler bi še uspel nekako izbrati, popolnima pa bi se zataknilo pri prenosih. Katere zobnike izbrati, kako rešiti prenos kjer je sedaj sklopka.... Tukaj bi se moje znanje ustavilo.
Druga varianta pa je, da bi ga oddal nekomu ,ki ima potrpljenje in afiniteto do avtomobilskega modelarstva. Pravzaprav imam dva taka avtomobila enega za dele drugega za vožnjo. Dodatno pa iam še ogromno rezervnih delov roke, gume, osi, zobnike.....
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Kaj mi predlagate? Oziroma ali bi mi bil kdo pripravljen pregledati, nastaviti... ta avtomobil. Sem iz Vnanjih Goric pri Brezovici.
Hvala
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Nkogar.....?
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Uporabniški avatar
tornado
Dr. Modelar
Prispevkov: 2463
Pridružen: 17 Jan 2003, 01:00
Kraj: Maribor

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a tornado »

skorc napisal/-a:Pozdrav,
ali obstaja kakšna failsafe napravica za nitro modele. V primeru, da odpove napajanje v avtu ali komandi. Ponavadi gas nabije do konca?
Hvala lp
http://www.isamtec.de/isamtec/Killswitch_Nitro.html
Lp Rado
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
to s faisafe napravico sem že rešil in sem jo naročil, original za ta avto.
Sedaj bi potreboval nekoga, ki bi mi bil pripravljen nastaviti motor in vse ostalo. [-o<
lp
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Pozdrav,
vprašam drugače, morda kdo ve kam, lahko peljem avto na servis?...
lp
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Za Mantua model bi ti znali pomagat. So dosti blizu, samo cene imajo astronomske. Verjetno pa ti lahko kakšen posameznik pomaga v tvoji bližini, razen če si mislil menjave odsluženih delov, to lahko narediš sam doma :).

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Mantua je pravi zlatar. Odslužene dele sem že sam menjal, potrebno bi bilo le nastaviti motor in težavico imam, med vožnjo mi ne prestavi v drugo prestavo.
V moji bližini pa nikogar ne poznam, oziroma sploh nikogar ne poznam, ki bi znal nastaviti in malce pregledati celotno zadevo.
lp
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Uporabniški avatar
Rocher
Freak
Prispevkov: 511
Pridružen: 16 Sep 2013, 20:25
Kraj: Celje

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a Rocher »

Se ti jaz javim, če prideš v bližino Celja.

lp
*LOSi 8ight 2.0 EU - Novarossi*
*LOSi Tenacity DB PRO*
*HPi SavageX 4.6*
*AXiAL SCX10ii Trail Honcho*
*LOSi Mini T 2.0*
*Custom brushless whoop 65mm*
*TBS Source One*
*FlyFish Volador Vx3*
skorc
Tekmovalec
Prispevkov: 274
Pridružen: 27 Jun 2007, 18:59
Kraj: Ljubljana

Re: Failsafe

Odgovor Napisal/-a skorc »

Rocher, resnično hvala za povabili in angažiranost, če se bom namenil na ta konec predhodno sporočim.
lp
Menjam sobno svetilko, za dvosobno...
Odgovori

Vrni se na Splošno