RC hidravlika

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Nekaj malega napredka ali pa precej kakor se vzame...

V glavi stvar poteka precej drugače kot v realnem stanju no kakorkoli glede "pressure relief valve" sem razmišljal da bi probal še z luknjo 4mm ki bi jo zapirala jeklena šibra ki bi bila pod vzmetom... bomo probal še to vezijo.

Glede ventila bo čas pokazal kako se obnašalo z oljem.

Vsekakor pa mi je retal (skoraj popolno) naslednji izdelek torej cilinder.

Iz slik se slabo vidi zato najlaže vidite na zgornjem načrtu ki pa ima eno napako če je kdo opazil ima zgornja "prirobnica" premajno luknjo skozi katero po spajkanju ne bi mogu ustavit bataz batnico.

Uglavnem vsi deli so delani na mero po načrtu razen dolžine ta je čist na oč.

Nad bat sem mogu dat še eno pušo ki je še malenkost prekratka da bat ne gre povsem do "prirobnice" ker bi mi potem zaprlo dovod.

Skratka gre za prototip cilindra in ima nekaj napak ki se bojo pri drugih vezijah odpravile.


"prirobnica" ne vem če sem prav poimenoval zgornji in spodni del cilindra ki sta prispajkana na cev cilindra.



No pa če začnemo z slikami da ne bo nepotrebnega blebetanja.

Pri tem projektu s ena mizi pojavlja precejšen ustvarjalni nered:
Slika

Delo pri stružnici je čedalje večji užitek saj sem naročil še nekaj držal za hitromenjalno glavo tako da so noži vedno pri roki z nastavljeno višino, poleg tega še nekaj specialnih svedrov... =P~ =P~ =P~
Slika


Cilinder je bil sprva mišljen dimenzije 15mm ampak je bila največja medeninasta cev ki sem jo dobil v mibotu 12mm oz 13mm zunanje mere. Cev je bilo potrebno odrezat, lepo zaklučiti in znotraj spolirati do sijaja.
Cevka je res spulirana v nulo z pulirpasto ampak z to minolto dimage xt, ki jo imam za delavnico (začetki digatlih kompaktarjev) je težko kaj poslikat od blizu.
Slika

Slika

Spodnja "prirobnica" katere zakluček mi ni všeč saj nekako ne deluje realno bo v prihodnje spremenjena.
Slika

Zgornja "prirobnica" ima utor za klip in pa rob do koder pride cev cilindra:
Slika

En precej zahteven del je zgornji pokorv cilindra katerega na svojem mestu drži klip v prirobnici, no ta kos ima luknjo 4mm za batnico v tej 4mm luknji pa zarezo za tesnilo 4x1mm eno tesnilo še na zunanji strani skratka počutil sem se kot urar ko sem stružil ta kos.
Slika

Ki sem ga kasneje zbasal v zgornjo prirobnico (to se bo ustavilo ko bo ciliner zaspajkan in pobarvan da se ne uničijo tesnila:
Slika

Bat z tesnilom 8x2mm in pa prekratko pušo za batom, batnica je za prototip jeklena v katero sem komaj vrezal navoj zato bo v prihodnje uporabljen inox.
Slika

Cilinder sestavlja 12kosov + "smrekice" za pritrditev hidravlične cevke:
Slika

Sestavljena zgornja prirobnica in batnica z batom:
Slika

Bata na suho nisem mogu spravit v batnico, čim sem mu pokazal olje je skočil v cilider kot... pa saj veste kako to gre [-X
Slika

Fertik:
Slika


Skratka cilinder sem sestavil na suho in ga probal z zrakom že pri 2barih strelja kot nor puščanja pa ni čutiti, skratka nisem si mislil da bo že prototip tako lepo deloval, zdaj je na vrsti spajkanje izdelava smrekic za katerega material ni niti še naročen #-o in pa še fina obdelava ter barvanje potem pa počasi test z oljem.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Bravo!

Lepo ti tole še naprej "improviziraš" ! =D> =D>

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

No nekaj časa sem bil malo odsoten saj nam ga je zagodlo vreme tako v gozdu, po poteh, na električnih napeljavah, telekumunikacijah, po avtih... skratka bilo je pestro in zato ni bilo kaj dosti napredka v modelarstvu.

Sem pa te dni v obitu kupil manjši plinski gorilnik z katerim sem za šalo zaspajkal cilinder. spoje sem prel lepo namazal z spajkalno pasti potem pa kar upel v stružnico počasi vrtel in grel nato pa samo prislonil spajko in voila lepo je zalilo vse skupaj.
Odvečno spajko sem potem kar postružil in pobrusil.

Potem sem izdelal 5 proizorišnih "smrekic" saj materiala še vedno nisem naročil, vse skupaj povezal in testiral.
priklopil sem kar na kompresor začne lepo delovati že pri 0,5bar pa vse do 10bar ni bilo zaznati težav.
puščanja skozi cilinder ni popolnoma nič je pa puščanje tam kjer sem ga pričakoval to je v ventilu, ka pomeni da ko je v nevtrali pušča zrak (sicer minimalno) iz vseh treh izhodov ko preklopimo seveda močno piha iz enega ali drugega izhoda.
puščanja iz ventila ni zaznati če pa bo bom zelo na tanko nanesel loctite tesnilno maso.

@rcrider
Pumpicosem probal podreti ventar je zalita z tesnilno maso tako da me je spet odvrnilo od podiranja bom počakal vsaj toliko da stestiram potem bomo kaj pogledal sicer se bojim da kaj dosti ne bo videt.

Pa nekaj slik in pa video na koncu:

Spajkanje cilindra
Slika

Zaspajkan cilinder
Slika

sestava cilindra
Slika

cilinder in ventil povezana na zrak
Slika

Pa še en video:
http://www.youtube.com/watch?v=PJ_ZeVw9 ... e=youtu.be

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zvok na videu dela, slike pa ni..

Sicer pa zadeva na slikah zgleda zelo lepo narejena. Imas kaksen poseben projekt kjer bos to uporabljal ali samo firbec kako bi delal plug s hidravliko?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

ja lih sem naložu pa je še v obdelavi probaj zdej oz mal spremen nastavitve videa tut hd-ja še ni...
LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Lepo!

Sem videl na videu, da se z zrakom v ventilu da zelo lepo štelat hitrost. Ko bo not olje, bo to še veliko bolje.

Čestitke!

Za pumpo se pa ne sekirat - bo že enkrat kje prilika videt.

Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja res se lepo da cilinder pomikati tudi zelo počasi a na videu to ni najbolj nazorno pokazano, najbrž bo z oljem delovalo še lepše.

Cilinder se da tudi ustaviti v katerikoli poziciji ampak sem posnel le toliko da se vidi.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Na projektu se je že dodobra nabral prah ampak zadeva se je danes vendarle premaknila naprej.

Izdelal sem rezervoar za olje:
Slika

In pa 8 priključkov za hiravlično cevko navoj je m3 tako da je zadeva precej me kar mal oči bolijo :)
Slika

Še par naojev se ureže potem pa se stvar lahko spravi skupaj, glede olja se še nisem odločil kaj bi butnil notri ampak najbrž kar obični hidraol 46, upam da bo pumpa požirala.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a:Pozdravljeni!

Na projektu se je že dodobra nabral prah ampak zadeva se je danes vendarle premaknila naprej.

Izdelal sem rezervoar za olje:
Slika

In pa 8 priključkov za hiravlično cevko navoj je m3 tako da je zadeva precej me kar mal oči bolijo :)
Slika

Še par naojev se ureže potem pa se stvar lahko spravi skupaj, glede olja se še nisem odločil kaj bi butnil notri ampak najbrž kar obični hidraol 46, upam da bo pumpa požirala.

LP

Lepo, lepo :D =D>

Bo treba kar pljunit v roke, zima se bliža :lol:

Olje 46 dobiš na vsaki pumpi, ker je to std za vso kmečko mehanizacijo... Pri 40°C kolikor je delovna temperatura teče zelo dobro. Morda kako predgretje, če boš uporabljal v zimskih razmerah. Ko bo pumpa delala se bo pa itak grelo samo od sebe zaradi trenja preko varnostnega ventila.

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Varnostnega ventila verjetno ne bo saj mi ga ni uspelo spraviti v pogon, obrnil sem se tudi na HRC kjer pravijo da ne uporabljajo teh ventilov pač pa mixerje da se pumpa vklopi le takrat ko je odprt bilokater ventil, zato iščem nekakšno elektronsko stikalo katero bo vklapljalo ob katerikoli poziciji razen v mirovni. Če ne bo drugače bom nekako povezal servo ventila z črpalko ki bo vključil pumpo (speed 400)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Ena rešitev je mixer na komandi. Zvežeš motor na svoj kanal in zmixaš, da se uklaplja le ko premikaš hidravliko.
Druga je tlačni ventil. Narediš cilinder, pod bat daš pa vzmet. Ko pade tlak mora batnica povozit stikalo, ki vklopi pumpo.

LP
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a:Varnostnega ventila verjetno ne bo saj mi ga ni uspelo spraviti v pogon, obrnil sem se tudi na HRC kjer pravijo da ne uporabljajo teh ventilov pač pa mixerje da se pumpa vklopi le takrat ko je odprt bilokater ventil, zato iščem nekakšno elektronsko stikalo katero bo vklapljalo ob katerikoli poziciji razen v mirovni. Če ne bo drugače bom nekako povezal servo ventila z črpalko ki bo vključil pumpo (speed 400)

LP
To boš verjetno lahko najlažje realiziral z Arduinotom....
Vse kanale za hidravliko spelješ nanj, ostlo je prosto programabilno. Lahko tudi izhod za ESC za pumpo.
Z ESC-jem boš lahko nastavil prosti tek in kompenziral lekažo. Brez tega pa cilindri ne bodo dolgo držali pozicije.
Lp
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Hmm če znaš sprogramirat PWM za kontrolirat regler moreš dodat samo še en fet in imaš krmilje motorja narejeno. Ne rabiš niti reglerja več. Za levo desno obstajajo H-mosti v čipu. Arduino vezja so draga... ATTiny26 pa par elementou in je vezje narjeno. Programiranje je pa drugo uprašanje :D
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Arduino mi deluje prezahteven za tako malenkost takoj imaš kup vezja kablovjev in vsega, najbolj eleganta bi bila reštev z mixi ampak sem mislil uporabiti kar summitovo komando kjer bi odklopil servo za menjalnik ker ga ne bi rabil (bi vozil skos v 1 prestavi) na ta kanal pa bi priklopil servo za ventil in vklop črpalke.
Tudi rešitev z dodatnim esc-jem je dobra ideja bom mal potuhtal še je varianta vezat esc vzporedno z servotom ker konec koncev za spust morda sploh ne potrebujem črpalke :-k

Hvala za vse ideje
LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a:Arduino mi deluje prezahteven za tako malenkost takoj imaš kup vezja kablovjev in vsega
LP
Tudi meni se je zdel na začetku bav bav... Recimo, da imaš 4 cilindre za poganjat:
- arduino nano ima tloris standarnega serva
- nanj pripelješ 9-12V (ena žička in skupna masa)
- za vsak cilinder 1 žička za signal, + in - sta že gor, vse vežeš na header s 4 pini in samo eno žičko do vsakega serva za vsak cilinder
- 1 žička za izhod za ESC
Skupaj torej 7 žic za 4 kanale + ESC...

Pospraviš v namensko naprintano škatlo in bo izgledalo samo kot dodaten servo.

Slika

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q= ... 5659947641



LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Sistem mi je uspelo pognati z oljem, ki je sicer zelo pregosto saj se komaj pretaka a je bilo prvo kar sem imel pri roki za test ok.
Nekaj težav sem imel z original priključki za cev, ki so bili že nameščeni na pumpi zato sem jih zamenjal za domače ker so ti res ostri in cev super držijo (sem jo komaj zrezal dol :) )

Cilinder je zelo počasen, upam da zaradi viskoznosti olja ker tudi brez obremenitve črpalka vleče velik tok, z 4A usmernikom se motor niti obrnil ni ko je zagrabil olje.
Malenkost je še težava z preklapljanjem ventila ker ko prideš v sredinski položaj pumpa takoj "nabije" tlak in ventil rata zelo trd tako da je potrebno hitro preklapljanje, še to motor hitro opazi, ampak ta težava bo odpravljena ko bo motor vklopil le ob odprtem ventilu.

Kar pa me je najbolj skrbelo je puščanje :-k
No naj povem da je sistem brez kapljice loctita ali druge mase za tesnenje popolnoma suh edino priključki za cevke kjer pride M3 vijak namazan z tesnilnim loctitom, puščanje me je najbolj skrbelo pri ventilu saj je le zložen skupaj niti utora nima ali karkoli, ampak tudi bat ventila dobro tesni, saj cilindra ne zmakneš niti z 30 kilami ko je v sredinskem položaju.

Več pa je videti v videu:
https://www.youtube.com/watch?v=WaeEBXa ... e=youtu.be

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Kaj pa silikonsko olje za amortizerje?
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Danes spet malenkost napredka izdelal sem nosilec in povezal ventil z servomotorjem.

Slika


Sem pa še malo improviziral z motorjem in esc-jem in mi je ratalo kar sem hotel, bomo videli če bo tudi dejansko delovalo.
Na motor sem prispajkal 4 diode in povezal na esc, esc pride na Y kabel k servotu za ventil tako da bo esc normalno deloval naprej/izklop/nazaj ampak mu bodo diode omogočile delovanje le naprej/izklop/naprej :-k

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Ker bom za dvig in spust uporabil samo 1 kanal ki je v originalu služil za prestavljanje, sem izdelal kar se da preprost nosilec vsega skupaj servo pa odpiral tako ventil kot tudi motor.
Ker mi je zaenkrat ta hidravlika izredno ušeč že tuhtam na kak projekt iz te smeri mogoče zaenkrat obračanje pluga levo desno kjer bi uporabil nekje 20mm cilindre (ta je 12mm) bi pa poptem vse skupaj upravljal z letalsko 12 kanalno napravo kjer bi pumpo (ki bi bila domače izdelave vsekakor brushless) poganjal preko esc-ja in le tega upravljal z mixi na oddajniku.

V prihajajočem tednu pričakujem še original olje ki sem ga naročil tako bi bla stvar nekako začasno fertik, potem pa grem v izdelavo nove hidravlike, cilindri v2.0 ;) so že zrisani, okoli pumpe in ventilov pa bo še nekaj razmišljanja.

Zaenkrat pa je nastalo tole:

Slika

Slika

Slika

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Danes sem kar nekaj kratkih uric prebil v delavnici temu sledeč je bil tudi rezultat.

Izdelal sem nov cilinder ki bo prave velikosti za plug, izdelal sem ga na enak način kot prvega saj še nimam pravega orodja za izdelavo druge verzije, sem pa malo improviziral pri zaključku (zadnje vpetje) kater mi je bolj všečen ampak rezultat še vedno ni tak kot bi ga hotel.

Slika

Izdelal sem 10 "objemk" cevka je sicer 3mm debela ampak tam kjer je nataknjena na smrekco je debelina nekje 3,4mm zato sem "objemke naredil na ta fi ampak je pri zaključku izgledalo precej grdo ker se je videla šranja med objemko in cevko, zato sem objemke dolge 5mm prevrtal z 3mm svedrom nato pa jih 4mm poglobil z 3,3mm svedrom, nekatere (vidi se pri dnu rezervoarja) niso šle do konca ker sem šele potem ugotovil pravi postopek natikanja, mislim da bo držalo kot pes ježa.

Slika


Tako da je celoten sistem pripravljen za montažo na summita ampak je žal zmanjkalo časa ker je blo treba dat mladino spat.
Potrebno je le še urediti oddušnik na rezervoarju, sem mislil da so količine olja premajhne da bi se poznalo ampak olje in zrak piha skozi navoje pokrova. najbrž bom uporabil kar dušilke od zračnih cilindrov če le dobim dovolj majhne.

Slika




Ta teden sem dobil tudi paket iz španije (MAGOM HRC) kjer je bilo original olje, za 2,5dcl sem odštel 6€+ poštnina. Zanimivo je olje je prozorno in pa izredno tekoče kot bi viskoznost primerjal z jedilnim oljem ali pa še malo redkejše.
Razlika je seveda več kot očitna cilinder je vsaj 2x hitrejši na povratku v rezervoarju pa olje brizga iz luknjice in ne izteka kot je z prejšnjim oljem.
Motor je precej hladnejši se pa pravtako greje olje, vem da je temperatura olja težava pri hidravliki ampak pri rc na to sploh ne bi pomislil, temperature so seveda v mejah normale ampak po par minutah prijetno toplo, k odvajanju toplote pa bo lepo poskrbel aluminijasti rezervoar in količina olja v njem.

Pa še video da stvar lepo deluje:

https://www.youtube.com/watch?v=jLYJOSK ... w-6FM_eB1Q

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Dobro zgleda tole. Tud enostavni krmilnik ti je fino ratal ;-)

A si mogoče kaj izvedel, kaj je tisto original olje? Viskoznost?

Sedaj pa hitro sfiniširat, da ujameš letošnji sneg (ali led :-? )

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Stvar je pripravljena za zimo le še obtežitve na avtu je potrebno urediti vsak kake 2kg dodatnega železja :)

@rcryder glede olja se niti nisem poglabljal nikjer pa ni nobenega podatka o njem.

Najprej sem predelal komando saj je original stikalo imelo samo preklop iz ene končne pozicije na drugo, k sreči so bili na stikalu kjub temu trije kabli tako da sem enostavno vgradil dve tipki z katerim uklapljaš končne pozicije servota, drugače je v centru.

Slika

Pri cilindru me je motilo da so cevke drgnile ob nosilec zato ni kazalo drugega kot izdelati "kotnike" zadeva je izpadla mislim da precej všečno.
Vse navoje sem namazal z loctitom za tesnenje navojev številke nebi vedel na pamet.
Slika

Montaža cilindra pa izgleda nekako tako:
Slika

Slika

Pa še en video kako cilinder kljub temu da sem ga prestavil čisto spredaj brez najmanjših težav dvigne plug:
Malo moram še nastaviti ventil saj zgleda da ni v centru zato cilinder malenkost popušča.

https://www.youtube.com/watch?v=-2gwtHt ... e=youtu.be

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Se malo pa bo pripravljen. Lepo deluje tole na videu.. =D>
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: RC hidravlika

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kaj zdaj tintek, ga je padlo toliko za probo?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Odgovori

Vrni se na Splošno