Arduino DS3 RC

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a digibum »

Ta tema je odgovor na temo Domača izdelava.
S pomočjo foruma in uporabnika zvrsnik sem končno napredoval pri testiranju mojega vozila Arduino DS3.

Torej zvrsnik, mi je zrihtal vozno šasijo z vso opremo. Odstranil sem obstoječ esc, pustil pa sem servo in motor.
Ostalo je moja elektronika s pripadajočo kodo, ki sem jo razvijal kar nekaj časa uf...

Skratka tukile imate kratko predstavitev in prvo furo (slaba svetloba žal).

Mimogrede avto ima trobo (piskač) in predjo LED lučko haha, sam tok za probo ;)
Še nekaj slikic:
Slika Slika Slika Slika Slika

Hkrati pa ponovno potrebujem vašo pomoč.
Prvi amortizerji so precej čvrstni. Ko vozilo potisnem povsem ob tla in ga spustim se ne povrne povsem nazaj na vrh. Tudi ko je vozilo v zraku.
Kako se to reši? Treba kaj podmazat?
Hvala :)
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a major.jure »

Lepo 8)
Samo če misliš vlečti baterijo za seboj med vožnjo ne vem če boš daleč prišel. :D
Amotizerji pa lahko imajo zanič olje in ga boš moral verjetno menjati.
Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a 8pac »

major.jure napisal/-a:Lepo 8)
Samo če misliš vlečti baterijo za seboj med vožnjo ne vem če boš daleč prišel. :D
Amotizerji pa lahko imajo zanič olje in ga boš moral verjetno menjati.
Važno da na prototipnem modelu tebe moti kako model vleče baterije za sabo. Ker sem tudi sam precej notr v mikrokrmilnikih (sicer pic-i so tisti naslov kjer sem sam doma...) ampak vem koliko časa gre za določen program da ga napišeš, pa še to se ponavadi v praksi izkaže da je potrebno dodati kakšne popravke ipd. bom rekel samo vsa čast =D> Samo tako naprej.
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a major.jure »

8pac napisal/-a:
major.jure napisal/-a:Lepo 8)
Samo če misliš vlečti baterijo za seboj med vožnjo ne vem če boš daleč prišel. :D
Amotizerji pa lahko imajo zanič olje in ga boš moral verjetno menjati.
Važno da na prototipnem modelu tebe moti kako model vleče baterije za sabo. Ker sem tudi sam precej notr v mikrokrmilnikih (sicer pic-i so tisti naslov kjer sem sam doma...) ampak vem koliko časa gre za določen program da ga napišeš, pa še to se ponavadi v praksi izkaže da je potrebno dodati kakšne popravke ipd. bom rekel samo vsa čast =D> Samo tako naprej.
Saj nisem rekel da je narejeno slabo ampak da je lepo
in da vleče baterijo za sabo sem mislil v hecu.
Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Tale kup žic me spominja na moj prvi test robota :D

Gor si napisal, da si odstranil ESC, a na slikah je ESC na vozilu? In sodeč po slikah si napisal program za komando, ki krmili ESC in servo za zavijanje. Če se motim me prosim popravi.
Mogoče več še obstaja sorce koda za gyro in V mixer, rabim za gosenčarja?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a digibum »

Hvala za spodbudo :)

Za baterijo sem že naredil en plehnat nosilček, ki sem ga pridtrdil na mesto kjer je bil prej spoiler ;) Sicer je sedaj bistveno težji zadaj in ga hoče obrnt, ampak kaj čmo hh. Malo me res matra, ker je zelo majhen avto in nimam prostora, da bi kaj čaral na njem...

Pošljem v kratkem kako slikco...

Nedavno sm si nabavu tud Graupnerjev polnilec (Ultra Duo Plus 60), ki zna filat tudi svinčene mrcine :)), tko da imam sedaj profi podporo za moje baterijce haha In pa novo baterijo modelleXXpert WHITE LINE.

Glede ESCja, prvotno je bil gor en mali, ki je zdržal do 2S. Tako da sem ga zamenjal z mojim, ki zdrži 4S. Sicer motor ni narejen za take obremenitve, ampak za testirat je fenomenalno.

Namreč na dalincu mam sprogramiran en gumb. In sicer ko ni pritisnjen, Arduno omeji moč motorja na 30% (kot bi laufal na oroginal max zmogljivosti), ko pa stisnem tist gumb pa arduino pošilja vseh 100% in to je tak užite ko avto potegne kot raketa in vse piska. Kako dolgo bodo zobniki zdržal bomo pa še vidl haha

Trenutno delam na povečanju dosega dalinca. Trenutno mi vleče do 20m max. Z novimi deli računam na okrog 150m.

@Kemenb, točno tako. Napisal sem program, ki se preko Bluetooth modulčka poveža z PS3 kontrolerjem, nato pa koda samo skrbi, da se informacije iz kontrolerja prenesejo na ESC ter Servo. To je za enkrat vse kar dela moja koda. V prihodnosti nameravam dodat še kaj bolj zanimivega, vendar se mi zdi, da bo potrebno menjat Arduinota za NETGadgeteerja, ker je Arduino precej švoh procesor (komaj 16MHz)...
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

V reglerjih sem že parkrat videl Mego 8.
Kašn domet ima blietooth? Za dirkanje bo mogoče malo švoh, bi blo pa idealno za delovne stroje, ker imaš čuda "kanalou".

Če je to 1:10 Pyro buggy se med malimi oglasi en prodaja za 15€...
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a digibum »

Zaenkrat imam 20m dometa, ravno danes pa sem dobil nove antene. Na nov Bluetooth pa še čakam. Bom vidu kako daleč bo lovilo.

Tistega Pyro buggy pa res nisem našel med oglasi :(
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

digibum napisal/-a:Zaenkrat imam 20m dometa, ravno danes pa sem dobil nove antene. Na nov Bluetooth pa še čakam. Bom vidu kako daleč bo lovilo.

Tistega Pyro buggy pa res nisem našel med oglasi :(
viewtopic.php?f=10&t=80511&p=484192&hil ... gy#p484192
Slika
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a digibum »

Hvala Neo32 ;)
Video in še nekaj slikic:

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
digibum
Razpravljalec
Prispevkov: 113
Pridružen: 24 Feb 2013, 20:19

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a digibum »

Zdravo,

ker sem zadevo preveč gnal mi je povsem pobralo zobnik v zadnjem diferencialu. To je tisti mali zobnik, ki pride v diferencial iz kardana.
Slika Slika

Morda kdo ve kako je ime avtu ali proizvajalcu tega vozila? Nima nobenih nalep ali odtisov. Iz karoserije pa tudi ne razberem ničesar, da bi lahko naročil nov zobnik oz. diferencial :(
Slika Slika
Uporabniški avatar
Neo32
Freak
Prispevkov: 636
Pridružen: 19 Sep 2005, 22:27
Kraj: Radovljica

Re: Arduino DS3 RC

Odgovor Napisal/-a Neo32 »

Nekam sumljivo je podoben mojemu Revellu, rezervni deli so tukaj http://www.nitrorcx.com/1scblbu.html , samo iz tega naslova še nisem naročal, tako, da ti ne znam povedat ali pošiljajo in stroške pošiljanja.

LP
Slika
Odgovori

Vrni se na Splošno