Problemi z dogbone

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Guest17
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 18 Sep 2011, 21:00

Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a Guest17 »

Kot že naslov pove imam probleme z dogbone-om, v 10 minutah sta se zlomila dva in to ob zelo zelo lahkih trkih. Imam buggy booster pro (1:10) in dogbone se lomi pri diferencialu, lahko tudi slike objavm če kdo želi. Mogoče je da sem imel samo smolo, a dvomim da se lahko dva zlomita pri tako nizki obremenitvi na popolnoma istem mestu.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Lahko pripneš kakšno sliko če druga ne se vidi material/kako je počilo..

Kako izgleda ta rahel trk..Ob trku ponavadi prej odleti kakšen končnik ali pa roka
Sedaj če so vsi ležaji kot morajo biti ter ravno tako "šalčke" kamor pridejo gredi "dogboni", preglej tudi če ni končnik ali pa roka počena..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Guest17
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 18 Sep 2011, 21:00

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a Guest17 »

Tukaj je slika dogbona, drugega nisem slikal ker zgleda identično. Zlomil se le ko sem prevozil robnik (zelo počasi) in drugič kar tako pri vožnji je model izgubil moč. Pri trku se ni nič zvilo/odpelo oziroma karkili podobnega, samo dogbone se je zlomil. Drugače pa na tisti strani kjer se je zlomil je bil pripet v diferencial. slika: http://i50.tinypic.com/30a6m80.jpg
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Poglej če lahko avto z roko porineš do tal..
Možno je, da ti dog-bone preprečuje, da bi avto prišel do tal(tista šalčka, ki pride notri dog-bone je tako narejena,da prepreči avtu, da pride do tal) in bi se zaradi tega zlomil.

Poglej si tole: http://www.youtube.com/watch?v=DuCP9ZJmY2w
Poglej od 6.40 min naprej tam se pojavi ta problem...

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a major.jure »

Zdravo

Tudi jaz sem imel takšen avto kot je na posnetku, vendar meni ni lamalo dogbonov ampak so mi skakali ven iz akse. :-?
Lp Jure
Hb ve8
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Glede na post od major.jure imajo verjetno gredi veliko zraka sem in tja v šalčki..Poskusi zatlačiti v šalčke kak o-ring z zunanjim premerom malo večjim kot je luknja v šalčki tako ti gredi malo bolj centrira oz ne more iti preveč v eno šalčko na drugi pa potem ven skočit..Lahko uporabiš tudi penaste čepke za ušesa(protihrupne) samo jih boš verjetno moral malo skrajšati...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Guest17
Začetnik
Prispevkov: 16
Pridružen: 18 Sep 2011, 21:00

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a Guest17 »

Ima kdo mogoče idejo, kje se da dobiti dogbone za ta avto, naročil sem jih iz rc sveta a traja ogromno časa da jih iz Nemčije spravijo v Slovenijo.
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a major.jure »

zdravo

tudi jaz sem imel podoben avto (torche pro) kot ti in sem tudi naročal pri rc svetu. Pošilka je potovala 2meseca zato sem potem raje naročil tukaj, poštnina je malce dražja vendar pride zagotovo v 3 ali 4 dni http://www.overdrive-racing.de/
Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Problemi z dogbone

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Odgovori

Vrni se na Splošno