Nakup avtomobila

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
rossekdj
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:06

Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

dober dan sem novi na forumu in nasplosno v tej sceni .
Torej imam v mislih kupit avto najbolj se nagibam k savage flux xs,xl zdaj pa me zanima ce ima kdo kaksne izkusnje,nasvete kje bi lahko najceneje dobil ta avto sicer v sloveniji ga nikjer ni na zalogi koliko sem gledal hvala za odgovore LP 8)
HPI,TRAXXAS ??? NEEEE HVALA !
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Ti mešaš hruške pa jabolka.
Xs je čisto druga platforma kot xl in pa xl je še enkrat draži, drugače pa flux xl tovarniški ne obstaja, je samo x, da dobiš xl-a moraš pa dokupiti xl tvp-je katere hpi prodaja opcijsko drugače pa je še nekaj privat firm ki se s tem okvarjajo. Pri nas je naprimer alza racing.
rossekdj
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:06

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

ja saj zato pa raje vprasam ker sem novi v tem namen imam kupit savage xs ali traxxas E-Maxx kaj mi priporocate
HPI,TRAXXAS ??? NEEEE HVALA !
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a 8pac »

rossekdj napisal/-a:ja saj zato pa raje vprasam ker sem novi v tem namen imam kupit savage xs ali traxxas E-Maxx kaj mi priporocate
Jah ponovno mešaš, sicer sem tudi sam pozabil napisat :oops: v avto modelarstvu imaš različna merila velikostnih razredov. Grejo pa od 1:36(tanajmanši) do 1:5(tanajvečji).
To pomeni kolikokrat je model manši od pravega avta.
Sedaj da ti razjasnim savage flux je enak savage x-u po velikosti malenkost dalši je xl vendar vsi trije spadajo v 1:8, kot tudi e-maxx, e-revo ipd.
Savage flux xs ti pa že oznaka pomeni ekstremno majhen in spada v merilo 1/10. Ta model so naredili za tiste katerim je bil všeč njegov večji brat savage flux, vendar pa nimajo okolice primerno velike in so omejeni z prostorom.
Je pa dejstvo od manšega modela lahko vedno pričakuješ slabše vozne lastnosti na terenu...
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a sayan »

a ni xs 1:16 z elektroniko 1:10?
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a 8pac »

sayan napisal/-a:a ni xs 1:16 z elektroniko 1:10?
Niti nevem kaj si napisal #-o
Kar sem napisal je po podatkih proizvajalca, čeprav je pa res da xs je ubistvu velikost 1:16 in tudi e-maxx je podan kot 1:10 čeprav je 1:8, no ja to niti ni toliko pomembno hotel sem samo razčistit stvar glede flux-a.
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a sayan »

mislil sem samo, da ima (esc, motor..) v velikosti 1:10., ampak saj ni tako važno.. Nekateri pravijo 1:16 nekateri 1:12..
Kaj pa hočeš z avtom počet?
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a 8pac »

sayan napisal/-a:mislil sem samo, da ima (esc, motor..) v velikosti 1:10., ampak saj ni tako važno.. Nekateri pravijo 1:16 nekateri 1:12..
Kaj pa hočeš z avtom počet?
Eh nevem če bi ravno rekel da obstaja elektronika za vsak velikostn razred, ker traxxas naprimer tudi daje 550 motorje v 1/10 avte oz. v e-maxxu sta po dva taka motorja ali pa naprimer velenium motor za 1/16 modele je ubistvu čisto enak ezrun motorju samo da so ezrun motorjem dodali še dodatna rebra da bolje odvaja toploto. Tako da pač imaš velikosti in moč motorjev in tokovne nazive regulatojev katere bol ustrezajo enim velikostim kot ostalim.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a tintek »

sayan napisal/-a:a ni xs 1:16 z elektroniko 1:10?
Tudi sam mislim da je tako,

8pac@ "Eh nevem če bi ravno rekel da obstaja elektronika za vsak velikostn razred"
To je mišljeno kot da imaš motor velikosti 36xx in 120A regler na modelu 1:16 ali 1:14 tako ima flux pa tudi servo je normalne velikosti, traxxas 1:16 vxl modeli imajo 55A regler in mislim da 28xx motorje.

Drugače pa med flux XS in Traxxas E-maxx raje uzemi traxxas, se boš lepše naučil voziti.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Savage xs lahko kvečjemu primerjamo z tamalim revo vxl 1:16...Savage flux,revo,e-maxx je pa že 1:8 in je kar drugačna zadeva-na bolje..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a 8pac »

tintek napisal/-a:
sayan napisal/-a:a ni xs 1:16 z elektroniko 1:10?
Tudi sam mislim da je tako,

8pac@ "Eh nevem če bi ravno rekel da obstaja elektronika za vsak velikostn razred"
To je mišljeno kot da imaš motor velikosti 36xx in 120A regler na modelu 1:16 ali 1:14 tako ima flux pa tudi servo je normalne velikosti, traxxas 1:16 vxl modeli imajo 55A regler in mislim da 28xx motorje.

Drugače pa med flux XS in Traxxas E-maxx raje uzemi traxxas, se boš lepše naučil voziti.

LP
Tega jaz nisem napisal, napisal sem
Tako da pač imaš velikosti in moč motorjev in tokovne nazive regulatojev katere bol ustrezajo enim velikostim kot ostalim
Uporabniški avatar
sayan
Razpravljalec
Prispevkov: 70
Pridružen: 30 Maj 2012, 11:04

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a sayan »

Kakšne avtomobile pa si še druge gledal?(krtačne ali brezkrtačne)?
rossekdj
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:06

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

ju3 grem v avstrijo po ta avto upam da bo ok ima kdo xs.a da malo pove o tem avtu kako se pelje itd.
http://www.conrad.at/ce/de/product/2338 ... Detail=005
HPI,TRAXXAS ??? NEEEE HVALA !
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a boco »

.... ali imaš preveč denarja, da kupuješ v najdražjih trgovinah ? Kaj pa temu tukaj manjka (pa nisem nič kaj dosti iskal) http://www.rcplanet.com/HPI_Savage_XS_F ... 106571.htm . Verjetno se da dobiti še ceneje.
rossekdj
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:06

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

ne mislim cakat ampak bi ga rad takoj imel .
HPI,TRAXXAS ??? NEEEE HVALA !
rossekdj
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:06

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

mislim da je v slo podobna cena ampak ni na zalogi nikjer http://www.cool-pc.org/artikel/48799/hpi-savage-xs-flux
HPI,TRAXXAS ??? NEEEE HVALA !
boco
Tekmovalec
Prispevkov: 311
Pridružen: 14 Apr 2006, 16:45
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a boco »

OK, je tvoj denar :-({|=
rossekdj
Začetnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 09 Jul 2012, 11:06

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a rossekdj »

se pozna kdo kakšo trgovino blizu gradca z rc avtomobili . ?
HPI,TRAXXAS ??? NEEEE HVALA !
megane
Freak
Prispevkov: 693
Pridružen: 20 Avg 2006, 18:08
Kraj: Bogu za hrbtom

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a megane »

boco napisal/-a:.... ali imaš preveč denarja, da kupuješ v najdražjih trgovinah ? Kaj pa temu tukaj manjka (pa nisem nič kaj dosti iskal) http://www.rcplanet.com/HPI_Savage_XS_F ... 106571.htm . Verjetno se da dobiti še ceneje.
Manjka mu recimo najmanj 70$ poštnine do SLO, 20% DDV, stroški obvestila carinske pošte.
Na koncu si s ceno na istem, mogoče še kak € dražje, pa še čakat ga moreš.

LP, Dejan
Uporabniški avatar
Alex 76
Profesor
Prispevkov: 1189
Pridružen: 27 Okt 2006, 08:14
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a Alex 76 »

Morda malenkost provokativno misel. Mar nebi bilo bolje razmisliti o kakem modelu s katerim se je mogoče podati tudi na tekmovanje? Zavedati se je namreč potrebno, da preganjanje po domačem dvorišču kaj hitro postane dolgočasno, udeležba na tekmovanjih pa predstavlja vedno izziv, torej je to zagotovilo, da bo investicija še dolgo aktualna. Četudi za enkrat ni želje in volje za to pa je vseeno smiselno kupovati model, ki je znotraj pravil in s katerim je tudi takšna udeležba možno. Naj niti ne omenjam, da je tekmovanju namenjen model tudi mnogo bolje vodljiv, priznam pa, da ni primeren za vsakršen teren.


LP
Alex
jaka981
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 31 Maj 2012, 09:51
Kontakt:

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a jaka981 »

Vidim, da je tud že nekaj napisano o nakupu avtomobila za začetnika, tako da bom kar tu napisal.

Sem začetnik in se zanimam za nakup avtomobila, me pa zanima katerega bi priporočali popolnemu začetniku.

Kar se tiče velikosti bi rad nekaj srednjega npr. 1:16 ali kaj podobnega.

Že vnaprej hvala za vse predloge in nasvete.
NDagarin
Tekmovalec
Prispevkov: 414
Pridružen: 11 Jul 2011, 15:13
Kraj: Škofja Loka

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a NDagarin »

kupi si trexxas e revo 1:16 vxl..ne boš falil z nakupom..
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Jaz imam tudi tega e-revota 1:16 pa sem zadovoljen z njem samo tole si poglej:
Problem je le v mehkoti vzmeti na amortizerjih, zato ga hitro iz ovinka vrže (glej prvi video)...

http://www.youtube.com/watch?v=fvkQuT5EXXw
http://www.youtube.com/watch?v=uxYIXG7uO7w

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
niiiko
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 Mar 2011, 22:28

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a niiiko »

Pozdravljeni,
bom kar v tej temi objavil :))
Vem, da noben ni neki biser verjetno, ampak - za domačo rabo.
Katerega od teh mi najbolj predlagate ? In kako je s hitrostjo, ker verjetno kje malo "napihnejo"...


1. http://www.rcsvet.si/rc-avtomobli/279-r ... 1-10-.html

2. http://www.rcsvet.si/rc-avtomobli/87-rc ... janje.html

3. http://www.rcsvet.si/terenski-avtomobil ... -long.html

Hvala,
Lp, Niko
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Nakup avtomobila

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Vsem začetnikom polagam na srce...

Poceni oz slab nakup se na koncu izkaže za najdražjega..

Pa še "ampak - za domačo rabo" tole je stavek ki se ga po nakupu nihče več ne spomni in avtomobil tišči kot pri norcih...

Velikokrat se z modeli kupljenimi za domačo rabo dela grše kot po neki speglani progi kjer je kakšna skakalnica, pa tudi pomanjkanje vzdrževanja je pogosto...
Za drajsat po parkirišču pa načeloma ni tak problem...

Sicer zgoraj omenjenih ne poznam..Osebno kaj nižje kot ansmann pri offroad nebi šel, če imaš možnost si dobi še kakšno delo čez poletje oz prišparaš in kupiš kaj od traxxas, hpi...
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Odgovori

Vrni se na Splošno