Izbira med tipi avtomobilov

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Pozdravljeni

Odločil sem se, da se podam v avtomobilske vode. V interesu imam vožnjo tako po cesti, kot po terenu. Iščem v rangu 1:10 ali 1:8. Kar se tiče prednosti elektro/nitro mi je vse jasno. Tekmovanje je vprašanje če bom se to šel, nitro gorivo je kar cena, pa še čiščenje je. Je pa zvok :). Obračam se na vas, za idejo, kaj kupiti, v kakšnem rangu. Zaenkrat so v igri obe možnosti, tako elektro kot nitro. Rad bi možnost poceni rezervnih delov, hkrati pa možnost različnih predelav (ala savage flux, ki ima dosti možnosti v primeru da se mi to zaželi).

Sicer nič konkretno, ampka tako je mal pozornosti vzel HPI APACHE C1 in TRAXXAS Fiesta RTR. Fiesta je sicer 1:16 tako da ta je pod vprašanjem še.
mihec87
Dr. Modelar
Prispevkov: 3864
Pridružen: 24 Jan 2005, 18:57
Kraj: Velenje

Re: Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a mihec87 »

Hja treba se bo odločit metanol ali elektro-potem pa še monster,truggy,buggy,short course..Za teren bi sam razmišljal 1:8..Za nažigat vsenaokol pomoje zmaga hpi savage ali pa traxxas revo..tudi tale apache ne zgleda slabo..

Traxxas fiesta zgleda super kaj več kot ravna zemlja,droben pesek,asvalt pa lahko pomoje odmisliš..
Modelarji smo kot trobentice,ko skopni sneg ter pride pomlad, pokukamo na plano..
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ce se nagibas proti Rally modelu in te zanima elektro, pocakaj se malo, da HPI izda elektro verzijo tega modela:
http://www.hpieurope.com/kit-info.php?p ... 50&lang=en

Tudi sam cakam na to.. Ne vem pa, kdaj bo model izsel.
Prve fotografije so ze zunaj..

http://www.rcdriver.com/rcd/index.php/hpi-wr8-flux/

Za kaksen hud teren seveda ta ne bo, bo treba pogledati proti Monstrom ali truggyem..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
sennheiser
Freak
Prispevkov: 483
Pridružen: 19 Nov 2005, 18:37
Kraj: Novo mesto

Re: Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a sennheiser »

Ja tut to fiesto sm si mal ogledoval, super stvar, ampak to obvezno elektro. Pač nekako mislim da več dobim pri elektru kot nitro. Sicer neko primerjavo en cajt nazaj smo delal med flux pa e-revo... po obliki mi je e-revo bližje... Sam vidim da ni kaj dosti novega na sceni. Bom pa vrjetno počakal na tole fiesto na elektro, ker mi trenutno tole še najbolj diši, ni problema zapelat na travo hkrati pa po cesti dobr gre.
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Ce si malo bolj vesc si lahko predelavo naredis sam. Ta fiesta je dejansko Bullet z podaljsano medosno. Bullet pa v 2 verzijah ze obstaja Flux.. Deli po sasiji bi morali pasati krizem.

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?p ... 02&lang=en
http://www.hpieurope.com/kit-info.php?p ... 03&lang=en
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
8pac
Profesor
Prispevkov: 1608
Pridružen: 07 Sep 2008, 15:26
Kraj: LJ

Re: Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a 8pac »

Lahko pa tudi kupiš enga buggy-ja in ga predelaš na onroad.
Uporabniški avatar
shqwarch
Profesor
Prispevkov: 1482
Pridružen: 02 Avg 2006, 20:24
Kraj: Nisem Profesor, Sem Razpravljalec :) ;)
Kontakt:

Re: Izbira med tipi avtomobilov

Odgovor Napisal/-a shqwarch »

sennheiser napisal/-a:Pozdravljeni

Odločil sem se, da se podam v avtomobilske vode. V interesu imam vožnjo tako po cesti, kot po terenu. Iščem v rangu 1:10 ali 1:8. Kar se tiče prednosti elektro/nitro mi je vse jasno. Tekmovanje je vprašanje če bom se to šel, nitro gorivo je kar cena, pa še čiščenje je. Je pa zvok :). Obračam se na vas, za idejo, kaj kupiti, v kakšnem rangu. Zaenkrat so v igri obe možnosti, tako elektro kot nitro. Rad bi možnost poceni rezervnih delov, hkrati pa možnost različnih predelav (ala savage flux, ki ima dosti možnosti v primeru da se mi to zaželi).
Če imaš rad ropot in bi rad poceni vozil boš moral kot pri vseh modelarskih stvareh eksperimentirat in biti iznajdljiv. Metanol je dejansko po litru v evrih približno enakovreden petroleju ali bencinu, olje kupiš v tuini recimo KLOTZ BENOL ali pa še bolje Micro Motul 2T. Nitrometana pa skoraj ne potrebuješ, če kupiš turbo svečko toplejše vrednosti, ter se poigraš s kompresijo.

Glede rezervnih kosov bi jaz priporočal tako da si enostavno kupiš dva enaka modela, recimo kaj Ansmann-ovega v kosih, če se neboš profesionalno ukvarjal.
Slika
Odgovori

Vrni se na Splošno