1:8 rc snow plow

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

ja js sem si naredu V plog na buggy elektro 1/10 sam to je za kak centimeter al pa dva snega
ni to tako kot midva z titnekom ki plužma od 10 do 20 cm snega zatak podvig moriš met pa mal veči avto
pa mal tehniške žilce za plug pa gre

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
Kemenb
Freak
Prispevkov: 645
Pridružen: 29 Apr 2009, 18:09
Kraj: Postojna

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a Kemenb »

Tudi mene že malo mika plug, vendar moram prvo sestavit svojo mrcino (za tiste ki ne veste o čem govorim viewtopic.php?f=78&t=77572&start=50).
Je že kdo poskusil izdelati plug iz aluminija?
Doma se mi valja plata 4mm debelega, navadnega aluminija. Spodaj bi bil "nož" iz polyamida (PA6). Stvar bi bila kar velika... med 80 in 100cm.
Kakšnega protokola ste se držali pri izbiri servota za dvig, 2x teža pluga, al sam da dvigne?
Tekmovalni goseničar MadCat 1:5 http://forum.modelarji.com/viewtopic.php?f=78&t=77572
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Kako je kaj dogaja v tej smeri zima je tu sneg vse bliže pluga pa ni...

Že lep čas imam zrisano skico kako naj bi izgledal plug V2 ki bi ga gnal traxxas summit ampak se me cnc rezkalci skozi leto nekako izogibajo z izdelavo teh kosov (najbrž zaradi debeline aluja)

Zato sem se odločil da stvar pač izdelam sam na mojem proxxonu, poklikam na alcu in naročim alu zdaj pa akcija =P~

Par stvari bom poenostavil da bo plug čim lažji in bolj funcionalen, obračanje bo ročno le dvig in spust bo avtomatski bom pa probal delati na malenkostih da bo dobro zgledalo.

Skica z podanimi merami:
Slika

Material:
Slika

Spodnji kos ki se pritrdi na avto:
Slika

Slika

Izdelava zgornjega kosa z malo več slikami:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Toliko zaenkrat več pa bo ko bo..... kaj za pokazat.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo, lepo. Te bomo klicali, ko zapade sneg. :wink:
Bo dovolj fiksiranje na le prednji del?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

@Rok mislim da bo dovolj če smo pošteni 4 M3 vijaki zdržijo kar precej še vedno smo omejeni z oprijemom gum... če slučajno ne bi bilo dovolj bi po spodnji strani potegnil še en profil do zadnjega diffa in ga utrdil.

Te dni sem se ukvarjal z predelavo večjega servota da se obrača za 180°z čimer sem se kar zaje... saj servo v "nuli" ni imel potenciometra v centu pač pa na 1/4 tako da sem moral dobiti pravo razmerje uporov da servo izkoristi celotni delovni prostor do fizičnega omejivca torej 180°
Gre pa za ta servo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _103g.html

Glede dviga še ne vem kako bom naredil ampak najverjetneje bo servo z "zajlo" povezan na plug, razmišljal sem da bi naredil 2 cilindra in enega povezal na servo ki bi izpodrival olje drugemu ampak tukaj bi najbrž moral zračunat kakšno prostornino da ne bi izkubljal na moči pač pa pridobival ampak ne izgubil preveč hoda... no tu se mi ustavi je pa z cilindrom preveč dela da bi prvovizirav.
Če kdo ne razume sistem bi bil podoben temlu le da bi bili cilindri iz alu in mesinga tesnjeni in napolnjeni z hidravličnim medijem, res bi dobro zgledal sam...
https://www.youtube.com/watch?v=Kfhki3RkJv0

Porezkal sem tudi nekaj kosov in sestavil prednji del za obračanje več pa na slikah...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Mislil sem zaradi oprijema, ne zaradi tega, da vijaki ne bi drzali.
Tole bo kar tezka zadeva predvidevam. Bo potrebna menjava olja v prednjih amortizerjih in malce dviga zraven..
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Počasi a z užitkom projekt napreduje :)

Slika

Slika

Slika

Slika

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a:Počasi a z užitkom projekt napreduje :)
Tako je prav!
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
zan13
Tekmovalec
Prispevkov: 443
Pridružen: 23 Mar 2012, 22:16
Kraj: okolica Kranja

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a zan13 »

Lepo zgleda :D...

lp
_____________________________________________________________________
Traxxas e-revo 1:16 (SOLD)
CS Xonic 1:8 4wd Short Course

mail: [email protected]
_____________________________________________________________________
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Počasi gre dalje, mal mi je ponagajalo pri pušah za dviganje saj se je aluminij ob nagibu dobesedno lepil namesto da bi lepo drsal, zato sem moral izdelat nove puše z 1mm daljše in nato zadaj vstaviti še 1mm medeninaste podložke, zdaj super teče tudi ob obremenitvah ko bo še namazano pa sploh...

Slika

Slika

Tačas sem izdelal še nosilec servomotorja ki ne izgleda najbolj močan ampak kljub obremenitvam se ne zmakne tako da bo služil svojemu namenu. Vse take stvari so delane od oka in se sproti prilagajajo tako da če kaj ne bo šlo se bo pač naredilo novo, idej se ne manjka le čas je bolj šibka točka.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Danes pa sem zamenjal še prednje amortizerje z fixnimi linki, zadaj bo potrebno narediti nekaj podobnega le z malenkost modifikacije, ideje so, čakajo le še na realizacijo.

Slika

Slika

Toliko za 1x LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo napredujes in kakor kaze bo nared pred prvim snegom.. =D>
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
VaZl
Tekmovalec
Prispevkov: 350
Pridružen: 17 Nov 2004, 18:07
Kraj: ex LJ; blizu Sl. Bistrica, pod Pohorjem :-)

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a VaZl »

Ja fantje, letos vam slabo kaže, se bo kdo moral kdo lotit izdelave tele mašince.
Drugače pa =D> ...

LP; Zlato
Priponke
snow-maker-1.jpg
snow-maker-1.jpg (15.16 KiB) Pogledano 7388 krat
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Te dni je bilo več dela klobasami, salamami in podobnim kot z modelarstvom a vendarle danes in včeraj malo napredka oz kar precej mogoče mi celo uspe zalavfat pred snegom :)

Skratka sam z sabo sem se zmenil da sem bil priden in si za lažje delo naročil par rezil glanze ki so super za te majhne stružnice, več v temi orodja...

Slika

Tudi zadaj se je bilo potrebno znebiti amortizerjev a sem hotel stvar malo začiniti na ta način da bi se zadnji dve kolesi izmenično vendarle dvigovali oz spuščali, če teren ne bi bil povsem raven...

Slika

Slika

... ob tem pa pozabil upoštevati da bo to plesalo na vse strani ](*,) seveda bi se dalo fixirat če bi bila prva povezava fixna ampak glede na to da bom plužil le po asfaltu in da imajo kolesa vseeno kak cm lufta po višini da dihajo sem brez kompliciranja šel v enak patent kot spredaj.
Slika

Potem sem izdelal še "boben" za navijanje zajle na servomotorju, da bi izhodno os čim manj bremenil brez dodatnega vpetja sem "boben" namontiral spodaj tako da sila teče dobesedno na ležaju:

Slika
Slika

Obračanje bo tokrat kot sem že omenil brez kompliciranja torej ročno nastavljivo v treh točkah, levo, desno in ravno fixirano bo na dveh točkah da se bo sila razporedila, kljub nekaj preračunavanja oz študriranja sem imel za vlepiti kar nekaj medeninastih puš:

Slika

Slika

V vsakem položaju se torej zaklene v dveh točkah:
Slika

Več pa sledi...
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Tole izgleda vrhunsko ze sedaj. Pri tistem zadnem vpetju pa ti manjka le nekoliko daljsi vijak v sredinskem zadnjem delu in seveda spodaj v sasiji luknja, kamor bi ga privijacil (se boljsa bi bila kaksna plosca, ki bi lahko sluzila tudi kot "chassis brace").
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja kurent tam bi se res dalo zelo enostavno rešit ampak zaenkrat bom pustil tako če bo potreba pa bom nadgradil...

Druače pa nabavil zajlo za gas pri apn-u ki je ravno pravšnje debeline pa še bunkica na koncu je prav prišla.

Najprej sem izdelal nosilec zajle pri servomotorju:
Slika

Slika

Nato pa se lotil izdelave "cilindra" kljub sprotnemu izmišljevanju mi je use vspelo v prvem poizkusu in vse odlično klapalo med seboj

Slika

Večji del oz cilinder ima z enega konca utor za bovden zajle z drugega konca pa luknjo za batnico, batnica pa ima po celotni dolžini luknjo za zajlo na enem koncu pa poširjeno za bunkico na koncu zajle.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Tudi deska je že lep čas narejena sem šel do privatnika in mi je zelo lepo zvil kos aluminija

Slika


Zdej pa naprej v delavnico

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Fino ti gre tole skup. =D> =D>

Samo hitro že zaključi - zaradi tebe še vedno cela Slovenija čaka na sneg :wink:

Avto še malo obteži, da bo več oprijema. Pri pluženju je to edini kriterij.... Če je koeficient trenja optimistično za sneg 0.5, potem za premikanje 5kg snega rabiš 10kg težak avto...

Tako, da odločitev za debel alu plug sploh ni bila slaba =D>

Lp
Zadnjič spremenil rc-ryder, dne 30 Dec 2013, 22:31, skupaj popravljeno 1 krat.
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja če bo potreba bom namestil gume ki sem jih imel na savagetu (prve strani te teme) katere imam z še nameščenimi verigami in utežmi, ampak imam občutek da se bodo še najbolje obnesle original summit gume oz big joe mislim da z verigami le izgubimo na oprijemu, skratka gume imam 3 različne in bom testiral ko bo prilika (baje da letos ne)

Sem pa izdelal še provizoriš "očesni ležaj" in pa nosilec cilindra kater je nastavljiv po višini, stvar deluje več kot odlično, pa še zgleda dober.

"očesni ležaj" na koncu batnice pod katero je bunkica zajle

Slika

Nosilec cilindra
Slika

Fertik
Slika



Stvar deluje več kot odlično edino kar je se greje servo (po precej dvigih in spustih) tako da tuhtam o menjavi le tega glede na to da je tale vigor kitajski in navaja 19kg z plastičnimi zobniki mislim da bi že hitec 815 ki navaja 24kg precej laže opravljal to stvar ampak najbrž bom naročil kar tegale lepotca:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ch=vs%2011

Ima 360° hod tako da bo boben za zajlo lahko pol manjši kar pomeni manjše sile... moč pa povsem dovolj.

Trenutno nastajajo podaljški za povišanje karoserije (da bo zajla lepo tekla spodaj ker ne mislim rezat nove karoserije) v glavi pa nastajajo plani kam in kako naštimat razsvetljavo.

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Superca. Torej sedaj lahko cakamo sneg. =D>
50kg servo?! :o Tudi ce za polovico nakladajo bo vec kot dovolj.
Da bi zaradi zajle rezal karoserijo bi bila res malo huda. Ceprav naceloma bi slo le z kaksno luknjo ali dvema..

Kar se tice osvetlitve.. ze imas LED v stresnem nosilcu?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Hja rok tale z strešno osvetlitvijo bi bla sicer res dobra rešitev ki pa mi ni padla na pamet tako da lučk žal nimam, jih pa mogoče naročim... Mi pa že precej časa v predalu stojijo lučke ki sem jih naročil prav v ta namen.

Danes sem izdelal še podaljške za karosijo da je le ta 40mm višja zaradi zajle.
Slika

Tako nekako zgleda z povišano karoserijo:
Slika


Potem pa sem se lotil še izdelave "reflektorja" ročno lučko sem razdrl in iz nje pobral led diodo z pripadajočim vezjem:
Slika

Ter postružil majno alu ohišje za led diodo:

Slika

Slika

Slika

Tale "reflektor razmišljam da bi postavil na eno stran pluga na nekakšen "drog" tako da bi svetila navzdol na plug kako bi zgledalo?

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Zajla ne bi sla pod ali med obstojece nosilce karoserije?
Tale "reflektor" pa bi prav dobro izgledal nekje na plugu in bi z njim lahko svetil tocno kjer orjes..

Za LED se dobi original TRX nosilec za Summita --> TRA5684
Sicer nic posebnega, pa vendar:

Slika

Slika
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Ja Rok lih te lučke sem imel v mislih si jih morm umislt.
Zaenkrat sem naredil kar nekakšen reflektor z 3W led ki super sveti čakam le še dcdc pretvornik da mi da ven 1,5V in to je to.

Jutri najbrž dobim še drug servo in ga zamenjam potem pa čakamo na sneg da se pokažejo pomanjklivosti ki jih bomo sproti odpravljali Po zimi pa pridejo na vrsto detajli in eloksacija aluminija.

Toliko zaenkrat LP

Slika
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Vrhunsko ni kaj. =D>
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

Vedno bolje.

Ko bo skopnel sneg (in boš elkosiral) pa za urejanje vrta lahko narediš kaj takega: http://www.youtube.com/watch?v=_55CUt0Jaq4

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Hah rc rider lih dans gledam stran od tega tipa tole kiperco je res dobro izvedel:
http://www.rcnolimit.pl/index.php/traxxas-summit-110

Tako prikolico si že dlje časa izdelujem za tale čoln, je ravno pravšnje velikosti za summita voda pa je tik ob progi ca 100m od hiše:
viewtopic.php?f=5&t=34253&start=100

Za naslednji projekt mam nekako naštudirano solnico a tega se bom (če) lotil pred zimo zdaj bojo po mizi bolj tekože zadeve (razbiti avti razbita letala quadi....)

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

No od rc-ryder-ja sem danes prejel še mal bolj orto servo hvala še 1x

Servota sem se kar takoj lotil ga odprl in uzrl v nenormalno velike kovinske zobnike, razlika v velikosti med prejšnjim in tem je par mm ampak zobniki so lahko bi rekel 2x večji pa še kovinski so.
Slika

Tudi spodnja stran servota (vezje) me je presenetilo saj je le to zelo kvalitetno idelano z veliko bakrenih površin, vezje pa sega po celotni velikosti servota.
Slika

Po odspajkanju motorja sem odspajkal še trimer ga pomeril in ugotovil da mu za povečanje hoda manjkata 2 3kohmska upora (r Rtrim*0,6=R za hod ca 180°) ker le teh nisem imel sem vstavil 2,2Kohm pa je vseeno dobro mogoče kaka °manj hoda.
Slika

Slika

Malenkost sem moral porezkati še luknjo za montažo servota v nosilcu, izdelati nov "boben" za zajlo ter podložiti nosilec bovdna zajle saj je servo malenkost višji.

Slika

Ta servo ima z dvigom precej manj težav kot prejšnji, če še ne bo dovolj bomo šli na 50kg.


LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Odgovori

Vrni se na Splošno