1:8 rc snow plow

Moderatorji: Nebec, jannyy, mihec87

Odgovori
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Lepo slisati. Imas kaksno okvirno idejo koliko model sedaj tehta oz. koliko tehta plug?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
major.jure
Razpravljalec
Prispevkov: 112
Pridružen: 28 Sep 2011, 07:05
Kraj: Podlog v sav. dolini

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a major.jure »

Zdravo,

Kako je zdaj z plugom, sneg čaka pred vrati :D

Lp Jure
Lp Jure
Hb ve8
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

evo pravkar pršu v hišo.

Kaj naj rečem bil sem ponoči zjutraj ko sem prišel domov sem vse pripravil da grem probat ko je blo par cm snega a potem se mi ni dalo in sem raje zavil v posteljo, ko pa sem ustal je bilo snega že 15cm+ kar je seveda veliko preveč, problem pa je še da je sneg precej moker.

Malo sem se sicer igral pred hišo in moram rečt da sam mehanizem deluje zelo lepo plug dviga brez težav tudi pod obremenitvijo. je pa težava prevelika količina snega ki ga nek čas lepo poriva potem pa se nabije in rata tako trd da avta ne porineš več niti z nogami.
Kjer je bilo sneg manj 5-10cm pa summit z dodatno opeko na strehi sneg poriva izredno lepo napram savage-u če je hitrost malo višja ga neverjetno lepo rola in meče na stran žal je bilo "prilike" premalo da bi kaj posnel.

Skratka problem niti ni v sami količini snega ampak v teži le taga, za take primere se bo potrebno podati v izdelavo snežne freze.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

tintek napisal/-a:..se bo potrebno podati v izdelavo snežne freze.
Kar bomo z veseljem spremljali.. :lol:
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Spet sem imel malenkost smole da bi užival v pluženju saj sem bil dobršen del dneva v službi, ko pa sem prišel domov je bilo snega že nekoliko preveč, tema je bila vse močnejša poleg tega pa še nisem imel pripravljenih uteži.
Uteži sem samo na hitro namontiral zato so take kot so pride še dodatno kak kg 2,3 katere se bo dalo lepo snemati po potrebi, ampak že zdaj so se dobro izkazale.

Hidraulika deluje BP in nima nobenih težav z dviganjem pluga le ventil se mi je malenkot zmaknil zato plug popušča.
Servomotorja nimata nikakršnih težav z zavijanjem svojo nalogo pa več kot odlično opravljata zaklenjena diferenciala na summitu.

Skratka snega je bilo nekje 10cm(glej pri plugu ki je visok 20cm) in pri +1-+2°C ta niti ni bil suh ampak precej moker saj se je sneg kar lepo "nabijal" na kup, stvar pa še vedno solidno opravlja svojo nalogo, če bi bilo nekje 5-10cm snega bi stvar odlično delovala tako pa ima vendarle nekaj težav z fiziko.

Da ne bom nakladal poglejte si:
https://www.youtube.com/watch?v=s--sxGb ... e=youtu.be

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
rc-ryder
Dr. Modelar
Prispevkov: 3140
Pridružen: 10 Dec 2012, 23:03

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a rc-ryder »

tintek napisal/-a:Pozdravljeni!
Da ne bom nakladal poglejte si:
https://www.youtube.com/watch?v=s--sxGb ... e=youtu.be
LP Tine
Zdravo!

Šele sedaj sem mel čas malo bolj prebrskat po forumu po praznikih in sem videl tole tvoje... Presneto dobro za eno malo stvarco kot je Summit, da odmika take kupe snega. Kaj manjšega se itak samo zatakne in odbije od vsega, kar je več kot 2cm na razadlji pluženja 1 metra. Trajno pluženje kot je bilo tvoje pa je kar dosežek.

Morda še ena plata železa za povečanje trenja in bo zadev kar huda in že celo uporabna ;-)

LP
RC-Ryder - Degustiram modelarstvo O:)
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Pozdravljeni!

Uteži so bile zgolj proizoriš, je že na novem rezkarju da jo malo obdelam imam pa še par kg viška, bomo videli kaj bodo rekle roke na tole :)
Drugače a je tudi mene lepo presenetilo nisem si mislil da bo takšno količino mokrega snega porival pred sabo.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
DriveR46
Začetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: 14 Sep 2014, 10:23

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a DriveR46 »

Lepo gre :D Zanima me če se dajo Traxxas gume+feltne ker je že vse v enem dati na kakšen drugi avto? druge znamke? ali kako? ker se mi zdi da imajo več gripa?...kot navadne off road goume...? kaj praviš...

lp d
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

DriveR46 napisal/-a:Lepo gre :D Zanima me če se dajo Traxxas gume+feltne ker je že vse v enem dati na kakšen drugi avto? druge znamke? ali kako? ker se mi zdi da imajo več gripa?...kot navadne off road goume...? kaj praviš...

lp d

Seveda grejo na drug model ampak traxxas se je malo zaščitil in naredil nekakšne svoje hexe zato bodo zraven gum morali iti tudi original hexi na te hexe pa se sicer lahko montira druge gume.
Summit gume, super zadeva ampak za svoj namen to je plezanje z golim avtom brez kakršne koli obremenitve, zelo jih je potrebno paziti da ne pridejo v stik z vodo pa tudi velikih hitrosti se je potrebno izogibati, skratka to je crawler guma, če bi jo jast montiral na ta plug bi mi jo v momentu strgalo saj je teža modela precejšnja.

Sam sem dokončal uteži na vago jih še nisem vrgel vendar jih je že prekladati dovolj :)

Deli so vsestransko rezkani izjema je ploskev velikega kosa kar se vidi, sem vedel da mi bo žal ko bom vrgel farbo gor ampak kaj čmo :)
Slika

uteži 1. stopnje:
Slika

Na katero se po potrebi natakne utež 2. stopnje.
Slika

Nosilci karoserije zaenkrat držijo bp bomo videli kako bo v praksi. potem pa čakam da mi polomi kakšno plastično os da končno nabavim mip osi, sredinske so original traxxas jeklene.

Upam da bo letos snega še za kak test potem pa gre plug iz summita da bom imel še kaj od poletja od njega (lani ga nisem snemal) plug pa v finiš in eloksacijo (morda pozna kdo kakšnega ugodnega izvajalca)?

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Spet smo ga žgal, z to težo je stvar nad pričakovanji, dejansko pobere tudi "speštan" sneg.
Kar bo treba je še naloctitati vijake vendar ne vem a bi dal zadevo eloksirat :-k

https://www.youtube.com/watch?v=0FM2hFY ... e=youtu.be

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
kurnt29
Profesor
Prispevkov: 1993
Pridružen: 21 Nov 2010, 22:34
Kraj: THN

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a kurnt29 »

Kako se pocutijo vzmeti ob vsej tej masi?
_________________________________
Mess with the best.. die like the rest!
_________________________________
Traxxas Slash VXL
Traxxas Slash VXL 1:16
Traxxas Slash VXL 4Ă—4
Go Traxxas or get left behind.
mk
Razpravljalec
Prispevkov: 174
Pridružen: 13 Maj 2008, 22:04
Kraj: Ljubljana

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a mk »

kurnt29 napisal/-a:Kako se pocutijo vzmeti ob vsej tej masi?
Na sliki je videti da se dobro počutijo, zato ker jih sploh ni. Je direktno s štangico zvezano.
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tako je amortizerji so bili prva stvar ki je šla z avta poleg prednjega odbijača, potrebno bo nabaviti se aluminjaste "trikotnike" ki povezujejo linke z amortizerji, ti so mislim da najbolj na udaru saj je sila ročice precejšnja.
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Terror
Razpravljalec
Prispevkov: 58
Pridružen: 22 Apr 2008, 05:32
Kraj: Celje

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a Terror »

Zanimivo.
Ali si za tole slučajno naredil tudi kak načrt?
Hpi RS 4, Hpi Savage X 4.6, Hpi Sprint 2 drift, Hpi Baja 5B SS, Wasabi 900, Wasabi 1300, Hpi Bullet flux, Hpi trophy truggy flux, Maverick Blackout ST
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Nekaj mam zrisano ja ampak bolj za sebe ni to nevem kaj od načrta.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
dkamen2
Razpravljalec
Prispevkov: 71
Pridružen: 23 Dec 2006, 13:15

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a dkamen2 »

Super pogruntavščina :D
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Zima se bliža napoved prvega snega je tu zato je čas da pripravim zimsko opremo.

Naredil sem še nekaj izboljšav, ena je ta da sem use gibljive dele uredil z mazanjem to pa tako da sem zvrtal 1,5mm luknjo v nosilce in jih pogrezil da v utor original sede injekcija z mastjo, v puše pa sem naredil utore da mast lepo nanese okrog in okrog.
Brez kakšnega posebnega pritiska mast lepo doseže pušo in mast lepo izpodrine iza roba puše okrog in okrog, super premiki pa so občutno mastnejši :)
Malo masti prileze nazaj iz luknje
Slika

Slika


Druga "inovacija" pa je ta da sem v spodnji nosilec, kateri ni blokiran z zatičem namestil 2 vijaka katera omejujeta končni gib in vsaj enosmerno razbremenjujeta zatič za zaklep kota.

Slika



En komplet pluga je pripravljen na pošiljanje (na željo izdelal nosilec za standart servo)
Drugi plug sem namontiral na e revota in je na voljo skupaj z avtom samo plug kakorkoli, tale za dvig uporablja star sistem z ogromnm servomotorjem in zajlo ki plug dviga preko imitiranega cilindra, deska je namesto 3mm alu 2mm in je trdnost povsem zadostna pri teži pa se pozna ogromno ta servo z dvigom nima težav.

Slika


V mislih pa se že razvija plug v3 kater bi bil čist drugačen, mal več hidraulike... sam mal več prostega časa [-o<

Toliko pa LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
tomazcc
Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: 10 Dec 2007, 23:26
Kraj: Kranj

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tomazcc »

Ko je začel padati sneg, sem takoj pomislil na Summita. Pa še vikend je bil, ko bi se lahko igral....
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

Prva runda je mimo :lol: Prilagam nekaj slik

Slika

Slika

Slika

Lp Dejan :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

Tudi sam sem se neki matral danes a je bilo snega enostavno preveč, pa tudi tako suh je bil da avto ni imel nobenega oprijema.
Grem spravit summita v original stanje, da bom vsaj kak dober posnetek naredil v snegu. Ampak tudi to ni šlo, saj je sneg tako suh da se avto samo zakoplje vanj.

LP
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
dejan_cigy
Tekmovalec
Prispevkov: 391
Pridružen: 31 Maj 2009, 11:01
Kraj: Kaplja vas

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a dejan_cigy »

Ja res je sneg čisto suh
sem ujeu ravno pravi čas za oranje je šlo unulo super brez težav upam da bo še kaka šansa da mal posnamem

Lp :wink:
uživajte v modelarstvu
Uporabniški avatar
tintek
Dr. Modelar
Prispevkov: 2227
Pridružen: 18 Jul 2005, 12:22
Kraj: cerkno

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a tintek »

spet smo mal oral, mal premal snega je blo, pa še ta je bil spodaj zvožen, shojen in seveda v teh mrzlih dneh zmrznjen.

https://www.youtube.com/watch?v=gm4Hr7pFyUk&t=

LP Tine
LP Tine

Kaj malga tut postružim
Uporabniški avatar
Stanko P.
Profesor
Prispevkov: 1068
Pridružen: 05 Dec 2007, 19:46
Kraj: Benedikt
Kontakt:

Re: 1:8 rc snow plow

Odgovor Napisal/-a Stanko P. »

Najboljše rc pluženje, kar sem jih videl na tubi.
In seveda =D> za kanal.
RC Addict!
Odgovori

Vrni se na Splošno